Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 lipca 2019, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,7869 EUR EUR - 4,2480 GBP GBP - 4,7205 DKK DKK - 0,5690
Archiwum
22.07.2019 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,90 zł/kg, średnia: 5,46 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

Konfederacja liczyła na rolników. Jest rozgoryczenie

Paweł Hetnał

Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji, zamieścił na swoim Facebooku kontrowersyjny wpis na temat polskich rolników, którzy gremialnie opowiedzieli się w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego za Prawem i Sprawiedliwością. W cytowanym fragmencie przypomniał, że rolnicy jeszcze niedawno protestowali pod ministerstwem, a teraz licznie opowiedzieli się za partią Jarosława Kaczyńskiego. Ten wpis nie pozostał bez komentarza Agro Unii i jej lidera Michała Kołodziejczaka.

 

Przypomnijmy, iż wg sondażu Ipsos aż 70,1 proc. rolników poparło swoimi głosami Prawo i Sprawiedliwość. Z sondażu wynika, że wśród mieszkańców wsi PiS uzyskało 56,3 proc. To samo badanie wskazuje, że na wsi Konfederacja uzyskała poparcie na poziomie 5,5 proc.

 

Rozgoryczenie w obozie Konfederacji jest spore, bowiem wstępne wyniki wyborów do Europarlamentu pokazywały poparcie dla tego ugrupowana na poziomie 6,1 proc, a finalne rezultaty pokazały, że partia Korwina znalazła się poniżej progu wyborczego z wynikiem 4,55 proc. Wczoraj na profilu lidera Konfederacji pojawił się wpis z jego czatu z wyborcami. Korwin nie opatrzył cytowanego fragmentu żadnym komentarzem. Jego autorem jest P. Marek Marek:

 

Właśnie Żona wróciła z Komisji Wyborczej. Okolica to typowa wiocha. Same bieda-rolnictwo. Oddano 190 głosów z czego 127 na PiS. Gratuluję wygranej sąsiadom rolnikom. A jak jeszcze raz zobaczę ryje protestujących rolników pod Ministerstwem Rolnictwa, to osobiście przyjadę napluć im w gęby. Życzę wam kochani rolnicy podwyżek cen paliw, nawozów, sprzętu, ubezpieczeń, ton gnijących jabłek, wieprzowiny po 3 zł w skupie i 16,99 w sklepie, wysokich kar za krzywo przypięty kolczyk na krowim uchu, grzywien za wyciętą samosiejkę, komorników zajmujących wam traktory, a na deser konfiskaty ojcowizny, bo czymś trzeba będzie wiadome roszczenia spłacić. Będziecie mieli tak, jak lubicie. Powodzenia”.

 

Powyższy wpis nie pozostał bez odzewu w środowisku rolniczym. Agro Unia szybko odniosła się do komentarza cytowanego przez polityka Konfederacji. - Jak w niedzielę zagłosowała wieś i rolnicy? PKW informuje że 70% wsi (nie mylić z rolnikami!) głosowało na PiS. Większość z nich na zasadzie wyboru mniejszego zła. Cześć rolników zaufała nowej „sile” politycznej: Konfederacji. Może to i dobrze, że nie zaufało jej zbyt wielu z nas, gdyż jak widać Konfederacja nie zasługuje na nasze zaufanie. A już na pewno nie zasługuje na nasze zaufanie jej lider Janusz Korwin-Mikke.
Ci którzy wczoraj oddali swój głos na Konfederację, maja prawo czuć się zdradzeni i oszukani. Wstyd Panie JKM
– czytamy na facebook'owym profilu Agro Unii.

 

Lider tej organizacji skomentował całą sytuację na Twitterze. - @JkmMikke w formie. Leci po rolnikach jak po kobietach. Dobrze wiedzieć, że nie jesteśmy dla Konfederacji partnerem. Nie pykło w wyborach? A co JKM zrobił by jakikolwiek rolnik oddał na niego głos? Jeszcze kilka takich mądrości lidera, a już latem Was nie będzie. (…) Piszą niektórzy, że cytat. A co ja ślepy jestem, że nie widzę, iż JKM cytuje na swoim fb mądrości, które oddają jego prawdziwy stosunek do rolników? Lider Konfederacji z cytatem lub wypowiadając się wprost - prędzej czy później topi każda inicjatywę polityczna, która tworzy – napisał na portalu społecznościowym Kołodziejczak.

 

Zdjęcie: Facebook JKM 

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Czy rolnicy ponownie wyjdą na ulice?

Jak stwierdza Michał Kołodziejczak, od roku w rolnictwie nie

Rolnictwo w Polsce powinno być „Doliną Krzemową”.

Michał Kołodziejczak i jego partia Prawda, domagają się wpro

Minister Ardanowski ocenia powstanie partii Prawda

- Ocenę partii politycznej pozostawiam społeczeństwu. To oni