Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7466 EUR EUR - 4.5480 GBP GBP - 5.1104 DKK DKK - 0.6114
Archiwum
15.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 231,50 (+ 0,76%), kukurydza MAR21 - 212,00 (- 0,12%), rzepak LUT21 - 432,25 (- 1,65%) [euro/tona] +++ +++ +++ 15.01.2021 13:20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,40 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Konfederacja liczyła na rolników. Jest rozgoryczenie

Paweł Hetnał

Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji, zamieścił na swoim Facebooku kontrowersyjny wpis na temat polskich rolników, którzy gremialnie opowiedzieli się w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego za Prawem i Sprawiedliwością. W cytowanym fragmencie przypomniał, że rolnicy jeszcze niedawno protestowali pod ministerstwem, a teraz licznie opowiedzieli się za partią Jarosława Kaczyńskiego. Ten wpis nie pozostał bez komentarza Agro Unii i jej lidera Michała Kołodziejczaka.

 

Przypomnijmy, iż wg sondażu Ipsos aż 70,1 proc. rolników poparło swoimi głosami Prawo i Sprawiedliwość. Z sondażu wynika, że wśród mieszkańców wsi PiS uzyskało 56,3 proc. To samo badanie wskazuje, że na wsi Konfederacja uzyskała poparcie na poziomie 5,5 proc.

 

Rozgoryczenie w obozie Konfederacji jest spore, bowiem wstępne wyniki wyborów do Europarlamentu pokazywały poparcie dla tego ugrupowana na poziomie 6,1 proc, a finalne rezultaty pokazały, że partia Korwina znalazła się poniżej progu wyborczego z wynikiem 4,55 proc. Wczoraj na profilu lidera Konfederacji pojawił się wpis z jego czatu z wyborcami. Korwin nie opatrzył cytowanego fragmentu żadnym komentarzem. Jego autorem jest P. Marek Marek:

 

Właśnie Żona wróciła z Komisji Wyborczej. Okolica to typowa wiocha. Same bieda-rolnictwo. Oddano 190 głosów z czego 127 na PiS. Gratuluję wygranej sąsiadom rolnikom. A jak jeszcze raz zobaczę ryje protestujących rolników pod Ministerstwem Rolnictwa, to osobiście przyjadę napluć im w gęby. Życzę wam kochani rolnicy podwyżek cen paliw, nawozów, sprzętu, ubezpieczeń, ton gnijących jabłek, wieprzowiny po 3 zł w skupie i 16,99 w sklepie, wysokich kar za krzywo przypięty kolczyk na krowim uchu, grzywien za wyciętą samosiejkę, komorników zajmujących wam traktory, a na deser konfiskaty ojcowizny, bo czymś trzeba będzie wiadome roszczenia spłacić. Będziecie mieli tak, jak lubicie. Powodzenia”.

 

Powyższy wpis nie pozostał bez odzewu w środowisku rolniczym. Agro Unia szybko odniosła się do komentarza cytowanego przez polityka Konfederacji. - Jak w niedzielę zagłosowała wieś i rolnicy? PKW informuje że 70% wsi (nie mylić z rolnikami!) głosowało na PiS. Większość z nich na zasadzie wyboru mniejszego zła. Cześć rolników zaufała nowej „sile” politycznej: Konfederacji. Może to i dobrze, że nie zaufało jej zbyt wielu z nas, gdyż jak widać Konfederacja nie zasługuje na nasze zaufanie. A już na pewno nie zasługuje na nasze zaufanie jej lider Janusz Korwin-Mikke.
Ci którzy wczoraj oddali swój głos na Konfederację, maja prawo czuć się zdradzeni i oszukani. Wstyd Panie JKM
– czytamy na facebook'owym profilu Agro Unii.

 

Lider tej organizacji skomentował całą sytuację na Twitterze. - @JkmMikke w formie. Leci po rolnikach jak po kobietach. Dobrze wiedzieć, że nie jesteśmy dla Konfederacji partnerem. Nie pykło w wyborach? A co JKM zrobił by jakikolwiek rolnik oddał na niego głos? Jeszcze kilka takich mądrości lidera, a już latem Was nie będzie. (…) Piszą niektórzy, że cytat. A co ja ślepy jestem, że nie widzę, iż JKM cytuje na swoim fb mądrości, które oddają jego prawdziwy stosunek do rolników? Lider Konfederacji z cytatem lub wypowiadając się wprost - prędzej czy później topi każda inicjatywę polityczna, która tworzy – napisał na portalu społecznościowym Kołodziejczak.

 

Zdjęcie: Facebook JKM 

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Podhale pozdrawia rolników. Bunt od Bałtyku aż po

Działacze Agro Unii wsparli dzisiaj inicjatywę przedsiębiorc

Bunt narasta. Rolnicy żądają wstrzymania egzekucji

Agro Unia nalega, by premier natychmiast wprowadził przepisy

Poseł Konfederacji: Robicie z polskich rolników że

- Najpierw narzucacie polskiemu rolnikowi, hodowcy idiotyczn