Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7255 EUR EUR - 4.5354 GBP GBP - 5.0920 DKK DKK - 0.6096
Archiwum
22.01.2021 13:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,60 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 21.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 232,50 (- 0,64%), kukurydza MAR21 - 213,75 (+ 0,12%), rzepak LUT21 - 433,75 (+ 1,46%) [euro/tona] +++ +++ +++

Kołodziejczak: Jest zmiana na stanowisku Głównego Lekarza Weterynarii. Ministrem rolnictwa nikt nie chce być

Paweł Hetnał

- Jednym z naszych głównych postulatów, o które walczyliśmy, to zmiana Głównego Lekarza weterynarii. Wracając z Warszawy otrzymałem bardzo pozytywną informację, którą teraz wam potwierdzam. Główny Lekarz Weterynarii, Paweł Niemczuk, oficjalnie jutro ma zostać zmieniony, a pan Bogdan Konopka ma od jutra zająć jego stanowisko – poinformował dzisiaj popołudniu Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii. 

 

- To dobra wiadomość dla nas wszystkich. Postulaty Agro Unii są realizowane może nie od razu, ale stopniowo, żeby nie okazało się, że ktoś nas słucha i robi to na co wskazujemy. Główny Lekarz został zdymisjonowany, ale okazuje się, że będzie teraz zastępcą GLW. Czyli trochę tak jakby nie było ludzi, którzy będą lepsi i nadają się na takie stanowiska. To takie łatanie braków kadrowych tymi, którzy już byli. To nie jest łatanie pojedyncze. Pamiętacie nasze działanie na autostradzie po którym został zdymisjonowany zastępca GLW, pan Jażdżewski. Co się okazuje? Pan Jażdżewski wcale nie stracił pracy. Stracił jedynie stanowisko, a w GIW ciągle pracuje na IV piętrze, w tym samym budynku, gdzie jest ministerstwo rolnictwa. Te wszystkie osoby tam pozostają. Jednakże sama informacja o zmianie GLW cieszy. Dzisiaj możemy powiedzieć, że mamy nowe otwarcie tego wszystkiego. Minister rolnictwa może zdaje sobie sprawę z tego, że jest źle. Z tego co wiemy, to na stanowisko GLW osoba była bardzo długo szukana. Znalazła się. Braki kadrowe są bardzo duże, a ludzie nie chcą zajmować wysokich stanowisk. Z naszych informacji wynika również, że obecnie ministrem rolnictwa nie chce nikt zostać i z tego też wynika brak jakichkolwiek zmian. Nie ma osób, które chciałyby być z tego obozu rządzącego ministrem rolnictwa. Nie jest to pozytywna informacja – mówił Kołodziejczak, który zadeklarował pomoc nowemu GLW w koniecznych dla polskiego rolnictwa zmianach.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Miasto musi wiedzieć, że my oddajemy kilogram świn

- Mamy dość sprzedawania świń za 3,50 zł/kg. Mamy dość sprze

Podhale pozdrawia rolników. Bunt od Bałtyku aż po

Działacze Agro Unii wsparli dzisiaj inicjatywę przedsiębiorc

Bunt narasta. Rolnicy żądają wstrzymania egzekucji

Agro Unia nalega, by premier natychmiast wprowadził przepisy