Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 grudnia 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.7367 EUR EUR - 4.4769 GBP GBP - 4.9904 DKK DKK - 0.6015
Archiwum
01.12.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 209,50 (- 0,36%), kukurydza STY21 - 189,75 (- 1,94%), rzepak LUT21 - 404,25 (- 1,10%) [euro/tona] +++ +++ +++ 30.11.2020 13:03 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,20 - 4,00 zł/kg, średnia: 3,53 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Jak środowisko rolnicze odbiera Agro Wiosnę Roberta Biedronia?

Paweł Hetnał

- Polscy rolnicy od lat nie mogą doczekać się realnej pomocy ze strony rządu. Musimy wreszcie zacząć przeciwdziałać suszy i wprowadzić program retencji wodnej. Nasze rolnictwo może być ekologiczne i etyczne. Musimy pomóc rolnikom inwestować w odnawialne źródła energii, a jej nadwyżki sprzedawać na wolnym rynku – można było usłyszeć na poniedziałkowej konferencji prasowej Roberta Biedronia i nowo powstałego ruchu Agro Wiosna, który w ramach partii Wiosna ma „patrzeć na ręce” ministrowi rolnictwa.

 

- Dzisiaj Wiosna uruchamia ważny, kolejny ruch w naszej sile politycznej - Agro Wiosnę. Będzie skupiał wszystkich, którzy są związani z rolnictwem - powiedział Biedroń w poniedziałek podczas konferencji prasowej przed siedzibą ministerstwa rolnictwa. Jak mówił Biedroń, Agro Wiosna będzie "patrzeć ministerstwu na ręce". Głównym wątkiem poruszanym podczas konferencji była susza. Zdaniem lidera Wiosny, susza dotyczy obecnie nawet 2400 gmin w Polsce. W jego opinii, obecny rząd, ale również poprzednie, nie prowadziły właściwych działań na rzecz rozwoju systemu retencji wody oraz melioracji. Biedroń poinformował też, że Wiosna złożyła w MRiRW wniosek o informację ministra rolnictwa na temat działań, jakie kolejne rządy podejmowały w latach 2005-19 na rzecz przeciwdziałania suszy i jej skutkom.

 

- Jeszcze tego brakowało. No już jaja się robią – to komentarz Marcina Bustowskiego ze Związku Zawodowego Rolników RP Solidarni, do zaangażowania Wiosny Roberta Biedronia w politykę rolną. W podobnym tonie o Agro Wiośnie wypowiada się lider Agro Unii, Michał Kołodziejczak. - Przyszła wiosna a z nią nowa odmiana szkodnika (?) mającego chrapkę na polskie rolnictwo, AgroBiedronka. Karta LGBTw każdej wiejskiej szkole? Czy takie są postulaty nowej inicjatywy politycznej nastawiającej się na przelotny wiosenny i jesienny (?) romans na wsi? - czytamy na facebook'owym profilu Agro Unii.

 

A Wy jak oceniacie rolniczą inicjatywę partii Roberta Biedronia?

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Agro Unia ogłosiła pięć postulatów

- Dziś polscy rolnicy nie czują się bezpieczni. Jesteśmy świ

Rolnicy szykują się do strajku w Warszawie. Oborni

- Mam dużo telefonów i wiele głosów do mnie dociera, że trze

Chaotyczne ruchy w Agro Unii. Czy Kołodziejczak da

W ostatnich dniach Agro Unia dawała mocne wsparcie Lechowi K