Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
29 maja 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 4,0031 EUR EUR - 4,4503 GBP GBP - 4,9213 DKK DKK - 0,5970
Archiwum
28.05.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 187,25 (+ 0,40%), kukurydza CZE20 - 167,50 (+ 0,15%), rzepak SIE20 - 369,25 (- 1,40%) [euro/tona] +++ +++ +++ 27.05.2020 12:44 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,35 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Rolnicy wystawieni do wiatru. Premier jednak nie spotka się z Agro Unią

Paweł Hetnał

Przed tygodniem grupa ok. 200 rolników i sadowników czekała w Jasieńcu na przyjazd premiera Mateusza Morawieckiego. Pikietujący domagali się zorganizowania poważnej debaty o polskim rolnictwie z udziałem premiera i w obecności mediów. Szef rządu obiecał, że w ciągu 7 dni do takiego spotkania dojdzie. Dzisiaj stało się jasne, że zapowiedzianych rozmów nie będzie. - Jesteśmy zniesmaczeni postawą szefa rządu. Umów się dotrzymuje – czytamy w komunikacie Agro Unii. 

 

Podczas wizyty w Jasieńcu (woj. mazowieckie) premier w krótkiej rozmowie z 3 członkami Agro Unii zapewniał, że ciągu 7 dni zaaranżuje spotkanie dotyczące sytuacji w rolnictwie i weźmie w nim bezpośredni udział. Jak informuje Agro Unia, do rozmów nie dojdzie. - Pomimo wstępnego potwierdzenia przez kancelarię premiera organizacji spotkania z premierem, ostatecznie wczoraj premier, poprzez swoich podwładnych, poinformował nas, że nie spotka się z nami. Premier uznał, że jego jedynym obowiązkiem jest mediowanie i patronowanie nad rozmowami swoich pracowników z rolnikami. Czyżby to nie premier był szefem wszystkich podległych sobie urzędników, w tym przede wszystkim ministra rolnictwa, że musi obejmować patronat nad ich pracą? Jesteśmy zniesmaczeni postawa szefa rządu. Umów się dotrzymuje. Niestety rolnicy wiedzą to lepiej od polityków – czytamy na facebook'owym profilu Agro Unii. W związku z zaistniałą sytuacją dzisiaj o godz. 15:30 przed siedzibą kancelarii premiera odbędzie się konferencja prasowa zwołana przez członków tej organizacji.

 

Przypomnijmy, iż 4 kwietnia w Jasieńcu doszło do nieplanowanego spotkania przedstawicieli Agro Unii z premierem Mateuszem Morawieckim, który przyjechał do Jasieńca, by spotkać się z przedstawicielami Klubu Seniora Pokusa i Złota Jesień. Rozmawiał z nimi o uchwalonej przez Sejm ustawie, dzięki której w całej Polsce emeryci i renciści w 2019 r. otrzymają dodatkową emeryturę

 

Licznie zebrani rolnicy nie zakłócili przebiegu oficjalnej, choć trzymanej w tajemnicy, wizyty premiera. Podczas spotkania z trzema reprezentantami manifestujących rolników, szef rządu obiecał, że w ciągu siedmiu dni (czyli do 11 kwietnia) dojdzie do wspólnego spotkania z udziałem mediów.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy w Niemczech znowu są obwiniani o psucie śr

Po przymusowej przerwie związanej z epidemia koronawirusa, j

Protest hodowców drobiu okazał się klapą. Na jedne

- Było bardzo duże zainteresowanie ze strony hodowców. Było

Drobiarze idą na Warszawę. Staną przed ministerstw

- Protest organizują posiadacze gospodarstw rodzinnych. Ucze