Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
04 czerwca 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3,9573 EUR EUR - 4,4347 GBP GBP - 4,9536 DKK DKK - 0,5949
Archiwum
04.06.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 187,50 (+ 1,49%), kukurydza CZE20 - 170,00 (0,00%), rzepak SIE20 - 373,00 (- 0,33%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.06.2020 13:27 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,58 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

W ciągu kilku dni ma dojść do spotkania Agro Unii z premierem Morawieckim

Paweł Hetnał

Mimo konspiracji ze strony rządowej, wczoraj rolnikom z Agro Unii udało się porozmawiać w Jasieńcu (woj. mazowieckie) z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu obiecał, że w ciągu siedmiu dni dojdzie do spotkania z udziałem mediów. Jak przekonują rolnicy, na pewno padną trudne pytania. Wg relacji z rozmów, premier Morawiecki odciął się od słów ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego o „pustce intelektualnej” protestujących rolników. 

- Wczoraj premier planował promować siebie oraz partię rządząca na terenie sadowników zrzeszonych w Agro Unii. Spotkanie było organizowane w konspiracji i strachu przed obecnością osób innych niż podstawione do bicia brawa? Sprawność organizacyjna naszych kolegów pozwoliła na „powitanie” premiera przez naszą delegację i doprowadzenie do krótkiej rozmowy, w której premier zobowiązał się spotkać w normalnych urzędowych warunkach z kierownictwem Agro Unii. Trzymamy premiera za słowo. Wskazano, że spotkanie zostanie zorganizowane w ciągu 7 dni. My jesteśmy gotowi rozmawiać o konkretach choćby jutro – czytamy na facebook'owym profilu Agro Unii.

 

- Wczoraj chwilę rozmawiałem z premierem. Prywatnie, bez kamer, sympatyczny i inteligenty facet. Co mnie cieszy? Najbardziej to zapewnienie o organizacji spotkania przedstawicieli rolników w kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ale najważniejsze, że nie będzie tam klakierów rolniczych, skompromitowanych prezesów związków branżowych i pseudo działaczy żyjących z ministerialnej kroplówki. Przed kamerami padną bardzo niewygodne pytania i prawda czysta jak łza. Czy to się uda? Czy były to słowa rzucone na wiatr? Na koniec Mateusz Morawiecki stanowczo odciął się od wtorkowych słów ministra, potępił go i przyznał, że to nie powinno być ani powiedziane ani usłyszane. Szkoda że w małym gronie i bez kamer. Są to niestety sprzeczne komunikaty ze strony rządzących – relacjonuje przebieg rozmowy jeden z rolników biorących udział w spotkaniu z premierem.

 

Co ciekawe, jak informuje portal e-sadownictwo.pl, „wszelkie wizyty przedstawicieli władzy na terenach, gdzie mogą wystąpić „utrudnienia” spowodowane niezadowoleniem rolników, są do ostatniej chwili trzymane w największej tajemnicy. Niejednokrotnie wizyty były odwoływane, ponieważ pojawiały się sygnały, że rolnicy mają zamiar brać udział w wizycie. Tym razem i jedna, i druga strona wykazała się dużą dyskrecją”.

 

Dodajmy, że szef rządu przyjechał do Jasieńca, by spotkać się z przedstawicielami Klubu Seniora Pokusa i Złota Jesień. Rozmawiał z nimi o uchwalonej przez Sejm ustawie, dzięki której w całej Polsce emeryci i renciści w 2019 r. otrzymają dodatkową emeryturę. W spotkaniu wzięli też udział marszałek Sejmu Marek Kuchciński i marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Z Polski zrobiono śmietnik żywnościowy? Mięso z Hi

Michał Kołodziejczak po raz kolejny obnaża jakość produktów

Rolnicy w Niemczech znowu są obwiniani o psucie śr

Po przymusowej przerwie związanej z epidemia koronawirusa, j

Protest hodowców drobiu okazał się klapą. Na jedne

- Było bardzo duże zainteresowanie ze strony hodowców. Było