Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9591 EUR EUR - 4,4465 GBP GBP - 4,9043 DKK DKK - 0,5966
Archiwum
07.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 184,75 (+ 1,23%), kukurydza SIE20 - 171,75 (+ 1,33%), rzepak SIE20 - 381,75 (+ 0,66%) [euro/tona] +++ +++ +++ 06.07.2020 12:55 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,53 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++

Agro Unia proponuje premierowi otwarte spotkanie w obecności mediów

Paweł Hetnał

Pod Urzędem Gminy w Jasieńcu (woj. mazowieckie) zebrała się dzisiaj grupa ponad 200 sadowników, którzy domagali się spotkania z premierem. Były to osoby związane z Agro Unią. Pikietujący chcieli przedstawić Mateuszowi Morawieckiemu tylko jeden postulat.

  

Zgromadzenie było spontaniczne. Zebrani przynieśli ze sobą transparenty z szyldami Agro Unii. - Zebraliśmy się aby przywitać pana premiera i przedstawić mu tylko jeden postulat. W mediach pojawia się informacja, że Agro Unia nie chce rozmawiać, co jest nieprawdą i stanowczo sprzeciwiamy się takiej narracji. Byliśmy dwa razy u pana premiera, u pana ministra i u pana prezydenta. Nikt nie chciał wtedy z nami rozmawiać. Teraz nadarzyła się okazja aby spotkać pana premiera i przedstawić mu tylko jeden postulat. Chcemy jedynie aby pan premier spotkał się z przedstawicielami Agro Unii w Warszawie. Miałoby to być spotkanie otwarte, z mediami. Tylko tyle – słyszymy w przekazie filmowym z Jasieńca, który został wyemitowany na facebook'owym profilu „AGROunia Sadownicy- Warka, Góra Kalwaria, Grójec”.

 

- Wczoraj poszliśmy pod ministerstwo rolnictwa i napotkaliśmy na barykadę oraz kordon policji. Dziś jesteśmy na spotkaniu otwartym (czy aby na pewno takie będzie i wejdziemy?) z premierem. Chcemy merytorycznego spotkania z premierem przy obecności niezależnych mediów - czytamy w informacji Agro Unii, która została również zamieszczona na Facebook'u.

 

Dodajmy, że premier w obecności marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego przybył dzisiaj do Biblioteki Publicznej w Jasieńcu by spotkać się z członkami miejscowych klubów seniora.

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Z Polski zrobiono śmietnik żywnościowy? Mięso z Hi

Michał Kołodziejczak po raz kolejny obnaża jakość produktów

Michał Kołodziejczak zaprasza ministra Ardanowskie

- Ja ministra rolnictwa zapraszam, jak zaraz straci swoje st

Tylko natychmiastowe decyzje uchronią polskie gosp

Agro Unia zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego o