Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 lipca 2019, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,7869 EUR EUR - 4,2480 GBP GBP - 4,7205 DKK DKK - 0,5690
Archiwum
22.07.2019 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,90 zł/kg, średnia: 5,46 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

Agro Unia proponuje premierowi otwarte spotkanie w obecności mediów

Paweł Hetnał

Pod Urzędem Gminy w Jasieńcu (woj. mazowieckie) zebrała się dzisiaj grupa ponad 200 sadowników, którzy domagali się spotkania z premierem. Były to osoby związane z Agro Unią. Pikietujący chcieli przedstawić Mateuszowi Morawieckiemu tylko jeden postulat.

  

Zgromadzenie było spontaniczne. Zebrani przynieśli ze sobą transparenty z szyldami Agro Unii. - Zebraliśmy się aby przywitać pana premiera i przedstawić mu tylko jeden postulat. W mediach pojawia się informacja, że Agro Unia nie chce rozmawiać, co jest nieprawdą i stanowczo sprzeciwiamy się takiej narracji. Byliśmy dwa razy u pana premiera, u pana ministra i u pana prezydenta. Nikt nie chciał wtedy z nami rozmawiać. Teraz nadarzyła się okazja aby spotkać pana premiera i przedstawić mu tylko jeden postulat. Chcemy jedynie aby pan premier spotkał się z przedstawicielami Agro Unii w Warszawie. Miałoby to być spotkanie otwarte, z mediami. Tylko tyle – słyszymy w przekazie filmowym z Jasieńca, który został wyemitowany na facebook'owym profilu „AGROunia Sadownicy- Warka, Góra Kalwaria, Grójec”.

 

- Wczoraj poszliśmy pod ministerstwo rolnictwa i napotkaliśmy na barykadę oraz kordon policji. Dziś jesteśmy na spotkaniu otwartym (czy aby na pewno takie będzie i wejdziemy?) z premierem. Chcemy merytorycznego spotkania z premierem przy obecności niezależnych mediów - czytamy w informacji Agro Unii, która została również zamieszczona na Facebook'u.

 

Dodajmy, że premier w obecności marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego przybył dzisiaj do Biblioteki Publicznej w Jasieńcu by spotkać się z członkami miejscowych klubów seniora.

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Rolnictwo w Polsce powinno być „Doliną Krzemową”.

Michał Kołodziejczak i jego partia Prawda, domagają się wpro

Minister Ardanowski ocenia powstanie partii Prawda

- Ocenę partii politycznej pozostawiam społeczeństwu. To oni

Prawda Kołodziejczaka będzie finansowana ze środkó

Jak zapewnia Michał Kołodziejczak, założyciel partii Prawda,