Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 listopada 2019, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,8786 EUR EUR - 4,2928 GBP GBP - 5,0238 DKK DKK - 0,5745
Archiwum
19.11.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 180,25 (+ 1,26%), kukurydza STY20 - 163,25 (+ 0,15%), rzepak LUT20 - 392,00 (+ 0,51%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.11.2019 12:37 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,60 zł/kg, średnia: 4,95 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ +++

Jutro protest Agro Unii w Warszawie. Syreny będą wyć cały dzień

Paweł Hetnał

- Nie pozwolimy aby gospodarstwa rodzinne upadały w takiej ciszy jak obecnie. Do Warszawy przywieziemy dziesiątki syren strażackich. Tymi syrenami będziemy tutaj wyć cały dzień. Cała Warszawa usłyszy głos rozpaczy polskiego rolnika – mówi Michał Kołodziejczak, który w ten sposób zapowiada jutrzejszą manifestację Agro Unii na Placu Zawiszy w Warszawie. Protest został zgłoszony w warszawskim ratuszu i będzie legalny. 

Jak mówi Kołodziejczak, będzie to nie tylko manifestacja w obronie polskiego rolnictwa, ale i godności rolników. - Pokazanie twarzy rolników i przedstawienie ich jako chuliganów jest dla nas bardzo mocno szkodliwe. Na szczęście nie widzimy tego tylko my, ale i reszta społeczeństwa. Co mamy na myśli mówiąc obrona polskiego rynku? Chcemy aby w Polsce jedzono polskie produkty i cieszy nas, że zyskujemy sympatię coraz szerszej rzeszy środowiska miejskiego, w tym przypadku środowiska warszawskiego, które też zapraszamy na środową manifestację – zachęca lider Agro Unii.

 

- Miejsce, które wybraliśmy na to spotkanie nie jest przypadkowe. Główne ciągi komunikacyjne w Warszawie właśnie są w tym miejscu. Nie tylko skrzyżowanie tramwajów i samochodów, ale także dworzec kolejowy. Polscy producenci są odcięci od rynków zbytu, a konsekwencją tego będzie, że warszawiacy i mieszkańcy innych miast nie będą mogli kupować naszych polskich produktów, bo nasza polska, zdrowa żywność zostanie wyeliminowana przez zabicie naszych gospodarstw. Już niedługo będziemy jedli tylko to co przywiezie do nas Biedronka czy Kaufland. Bardzo często będą przywozić z Ukrainy, tak jak to w tej chwili dzieje się w przypadku zboża i drobiu oraz tak jak dzieje się z wieprzowiną sprowadzaną z Zachodu, a konkretnie z Danii. Jesteśmy kolonią i śmietniskiem Europy – snuje smutną refleksje Michał Kołodziejczak.

 

Początek jutrzejszej manifestacji na Placu Zawiszy w Warszawie zaplanowano na godz. 8. Jak zapowiada lider Agro Unii, protest będzie miał po raz ostatni taki wymiar. - Później przejdziemy do innych działań. Widząc bierność polityków, widząc bierność służb, nie możemy tego pozostawić w taki sposób. Zaczynamy zmieniać, by nie być tylko wypełnieniem i uzupełnieniem tego co się dzieje w Europie – mówił Kołodziejczak w jednym z materiałów filmowych, który został zamieszczony na facebook'owym profilu Agro Unii.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Starcie liderów organizacji rolniczych. Dokąd zmie

Michał Kołodziejczak, prezes fundacji Agro Unia, domaga się

Michał Kołodziejczak otrzymał z KOWR-u kilkadziesi

Po tym jak Agro Unia Michała Kołodziejczaka otrzymała z KOWR

KOWR zapłaci Agrounii ponad 70 tys. zł za realizac

Fundacja Agrounia realizuje pakiet działań marketingowych zw