Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7466 EUR EUR - 4.5480 GBP GBP - 5.1104 DKK DKK - 0.6114
Archiwum
15.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 231,50 (+ 0,76%), kukurydza MAR21 - 212,00 (- 0,12%), rzepak LUT21 - 432,25 (- 1,65%) [euro/tona] +++ +++ +++ 15.01.2021 13:20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,40 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Czy lider Agro Unii pójdzie w politykę?

Paweł Hetnał

Liderowi Agro Unii już od zeszłorocznej blokady autostrady A2 zarzuca się, że jego działania są jedynie przygrywką do utworzenia ugrupowania politycznego. W takim tonie niejednokrotnie wypowiadał się m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Niedawno Michał Kołodziejczak został zapytany, czy jego celem jest odegranie istotnej roli na scenie politycznej. Co odpowiedział?

 

 - Politycy i dziennikarze innych stacji zarzucają panu, że to jest tylko przygrywka do tego aby wejść do większej polityki. Czekaja tylko na pański krok, aby zdyskredytować pańskie nazwisko i zdyskredytować całą działalność Agro Unii – mówił jeden z dziennikarzy obecnych na konferencji prasowej, która 7 marca odbyła się pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

- Proszę obserwować nasze działania. Rok temu gdy zaczynaliśmy naszą działalność, podobno miałem startować w wyborach samorządowych. I tyle w temacie. A rolnicy rzeczywiście źle postrzegają polityków i twierdzą, że każdy, który pójdzie do polityki będzie kradł i oszukiwał. Nie dziwię się więc, że rolnicy nie chcą aby Agro Unia szła gdzieś dalej w politykę. Mamy do spełnienia misję i takich narzędzi jakich będziemy musieli użyć, to będziemy używać i będą one skuteczne – odpowiedział lider Agro Unii, Michał Kołodziejczak. 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Podhale pozdrawia rolników. Bunt od Bałtyku aż po

Działacze Agro Unii wsparli dzisiaj inicjatywę przedsiębiorc

Bunt narasta. Rolnicy żądają wstrzymania egzekucji

Agro Unia nalega, by premier natychmiast wprowadził przepisy

Po świętach kampania antyhodowlana została wznowio

Wczoraj na antenie Telewizji Polskiej wyemitowano program „A