Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 września 2019, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3,9267 EUR EUR - 4,3425 GBP GBP - 4,9062 DKK DKK - 0,5815
Archiwum
18.09.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 171,50 (+ 0,29%), kukurydza LIS19 - 164,00 (0,00%), rzepak LIS19 - 384,75 (- 0,32%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.09.2019 12:24 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,14 zł/kg (na podstawie informacji z 17 ubojni) +++ +++ +++

Minister Brudziński nazywa protest Agro Unii chuliganerią. Pierwsze zatrzymania rolników

Redakcja

Jak informuje warszawska policja, zatrzymano pierwsze osoby w związku z blokowaniem ronda na placu Zawiszy w trakcie porannego szczytu komunikacyjnego. Kilkadziesiąt kolejnych osób jest legitymowanych, policjanci ustalają także pozostałych uczestników tego zdarzenia. Zabezpieczono monitoring miejski.

- Chuliganeria, która sprowadziła realne niebezpieczeństwo na placu Zawiszy w Warszawie musi ponieść konsekwencje wynikające z polskiego prawa. Każdy ma prawo do wyrażania swojego protestu, ale nie kosztem zdrowia i życia innych obywateli – napisał dzisiaj na Twitterze Joachim Brudziński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

- Miesiąc temu pokojowo manifestowaliśmy pod Pałacem Prezydenckim. Prezydent Duda uciekł przed nami na narty... Nasze rodzinne gospodarstwa rolne bankrutują lub zmagają się z bardzo trudna i nieprzewidywalną sytuacją, która kreuje obcy kapitał i wielkie korporacje. Dlatego zaopatrzyliśmy formę protestu. Wydarzenia z placu Zawiszy to akt desperacji. Jesteśmy bardzo rozważni i był to tylko symboliczny strajk. Zależy nam na pokoju i spokoju. Cześć z nas będzie jednak wymagała opieki prawnej. Wiemy już, że kilka osób zostało zatrzymanych przez policję - czytamy w najnowszym komunikacie na facebook'owym profilu Agro Unii. 

Może zainteresuje Cię również:

Policja szykuje się na protesty rolników

Kilkuset rolników z pow. puławskiego wychodzi na ulicę i w r

Biedronka tłumaczy dlaczego sprzedawała importowan

- Bardzo przepraszamy za tę sytuację, w której doszło do błę

Agro Unia wypowiada wojnę Biedronce. Poszło o sprz

Wg Michała Kołodziejczaka, lidera Agro Unii, sieć sklepów Bi