Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 października 2019, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,8952 EUR EUR - 4,2949 GBP GBP - 4,9282 DKK DKK - 0,5750
Archiwum
15.10.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 178,25 (- 1,11%), kukurydza LIS19 - 164,00 (- 0,46%), rzepak LIS19 - 383,75 (+ 0,33%) [euro/tona] +++ +++ +++ 14.10.2019 12:20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,30 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,56 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++

Agro Unia zablokowała plac Zawiszy w Warszawie. Płonęły opony, na drodze rozsypane jabłka

Paweł Hetnał

Dzisiaj od rana rolnicy zrzeszeni w Agro Unii zablokowali plac Zawiszy. Na drodze rozsypano jabłka, płonęły opony i siano, słychać było wystrzały petard oraz wycie syren, a nad stolica unosiły się kłęby czarnego dymu. Ubrani w żółte kamizelki rolnicy chcieli zademonstrować w ten sposób, iż są odcięci od rynków zbytu.

 

- Długo nie było trzeba czekać na to co dzieje się w stolicy. Polscy rolnicy nie będą czekać i pokażą co to znaczy odcięcie od rynku. Pokazujemy to w bardzo schematyczny sposób, co znaczy odcięcie od rynku co nastąpiło w Polsce. My przecież dzisiaj blokujemy tylko jedną drogę. Zdesperowani rolnicy robią to co widzicie teraz państwo i niestety takie rzeczy będa działy się coraz częściej - zapowiada Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii. 

 

- Jeśli rząd, minister nie będą pracować na rzecz rolnictwa i odzyskania przez polskich przedsiębiorców handlu to przetniemy Warszawę na pół – dodaje Kołodziejczak w rozmowie z Radiem ZET.

 

- Odcięci od rynku co mamy robić? Rząd i minister rolnictwa ma nas gdzieś, kłamie i oszukuje. Liczymy się tylko jako głosy wyborcze. Nic więcej.  Nasze rodzinne gospodarstwa rolne upadają, nasze rodziny są takie jak Wasze. Nasze dzieci też mają swoje ambicje i marzenia.  Nie będziemy upadać w ciszy na wsi i wieszać się w stodołach. Może się to Wam nie podobać ale będziecie widzieć nasze cierpienie i determinację - czytamy w jedny z wpisów na facebook'owym profilu Agro Unii. 

 

W manifestacji wzięło udział ok. 200 rolników. Przed godziną 9 protestujący opuścili plac Zawiszy. 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Ostre protesty holenderskich rolników. Ciągnik wyw

Złość holenderskich rolników sięga zenitu. Wczoraj odbyły si

Agro Unia wyznacza nagrodę za przedstawienie dowod

Agro Unia przewidziała nagrodę dla osoby, która przedstawi d

Rolnicy we Francji zablokowali ciągnikami autostra

W departamencie Bas-Rhin na granicy francusko-niemieckiej ok