Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
18 listopada 2019, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,8767 EUR EUR - 4,2884 GBP GBP - 5,0257 DKK DKK - 0,5739
Archiwum
18.11.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 178,00 (+ 0,42%), kukurydza STY20 - 163,00 (- 0,76%), rzepak LUT20 - 390,00 (+ 0,19%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.11.2019 12:37 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,60 zł/kg, średnia: 4,95 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ +++

Poseł Ajchler twierdzi, że poziom debaty z ministrem był żenujący

Paweł Hetnał

- Uczestniczyłem wczoraj w debacie, której tematem było "Wielkopolskie rolnictwo wobec współczesnych zagrożeń". W mojej ocenie był to ,,blamaż” ministra rolnictwa. Wielu przecierało oczy z zdziwienia co „On” plecie. Poziom debaty żenujący! Typowo pod wąską publiczkę? Jak to jest możliwe, żeby posłów nie dopuścić do głosu, aby mogli zadać pytania? - napisał dzisiaj na swoim Facebook'u Zbigniew Ajchler.

 

Jak pisze poseł Platformy Obywatelskiej, polskie rolnictwo potrzebuje i oczekuje konkretnych rozwiązań systemowych, np. ubezpieczeń powszechnych, łącznie z ryzykiem ubezpieczenia się przed skutkami suszy. Ajchler ocenia, że w 2018 roku straty spowodowane suszą wyniosły 8-10 mld. zł. Rząd pomógł kwotą 2,2 mld. - Dobrze, jeśli miał tylko tyle i aż tyle, to w czym problem aby wejść z tą wartością i ubezpieczyć od tego ryzyka. Trzeba to policzyć. Następstwa, skutki odczujemy tego prędzej czy później. A co jak w 2019 roku powtórzy się susza? To gdzie jesteśmy? - pyta parlamentarzysta z Wielkopolski. - Nieomal tyle samo ile rząd był zdolny wypłacić w 2018 roku gotówkowo pieniędzy z tytułu pomocy suszy, o tyle umniejszono wydatki na rolnictwo w 2019 r. roku w budżecie państwa. No cóż czasami trzeba sobie pogadać jak przekupki na targu i taka była debata poznańska – stwierdza Ajchler.

 

Poseł dodaje, iż minister nie ma koncepcji, jest chaotyczny, przeskakuje z tematu na temat i do tego jest bardzo nerwowy. - W takim klimacie nie da się rozmawiać, a już na pewno nie da się wdrożyć rozwiązań systemowych, które są nam rolnikom potrzebne – kończy poseł klubu PO.

 

Relację z poznańskiej debaty za informacją MRiRW można przeczytać tutaj – kliknij.

 

Zdjęcie: Facebook Zbigniewa Ajchlera

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Prezes PiS zapowiedział rząd kontynuacji. Jan Krzy

Wczoraj odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, na

Minister Ardanowski: Przez lata wmawiano rolnikom,

– Unia Europejska oczekuje, że podstawa europejskiego rolnic

Minister Ardanowski ma żal do izb rolniczych. Proj

Podczas spotkania z członkami Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolni