Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 lipca 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,7855 EUR EUR - 4,2592 GBP GBP - 4,7372 DKK DKK - 0,5705
Archiwum
19.07.2019 13:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10- 6,20 zł/kg, średnia: 5,55 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

Poseł Ajchler twierdzi, że poziom debaty z ministrem był żenujący

Paweł Hetnał

- Uczestniczyłem wczoraj w debacie, której tematem było "Wielkopolskie rolnictwo wobec współczesnych zagrożeń". W mojej ocenie był to ,,blamaż” ministra rolnictwa. Wielu przecierało oczy z zdziwienia co „On” plecie. Poziom debaty żenujący! Typowo pod wąską publiczkę? Jak to jest możliwe, żeby posłów nie dopuścić do głosu, aby mogli zadać pytania? - napisał dzisiaj na swoim Facebook'u Zbigniew Ajchler.

 

Jak pisze poseł Platformy Obywatelskiej, polskie rolnictwo potrzebuje i oczekuje konkretnych rozwiązań systemowych, np. ubezpieczeń powszechnych, łącznie z ryzykiem ubezpieczenia się przed skutkami suszy. Ajchler ocenia, że w 2018 roku straty spowodowane suszą wyniosły 8-10 mld. zł. Rząd pomógł kwotą 2,2 mld. - Dobrze, jeśli miał tylko tyle i aż tyle, to w czym problem aby wejść z tą wartością i ubezpieczyć od tego ryzyka. Trzeba to policzyć. Następstwa, skutki odczujemy tego prędzej czy później. A co jak w 2019 roku powtórzy się susza? To gdzie jesteśmy? - pyta parlamentarzysta z Wielkopolski. - Nieomal tyle samo ile rząd był zdolny wypłacić w 2018 roku gotówkowo pieniędzy z tytułu pomocy suszy, o tyle umniejszono wydatki na rolnictwo w 2019 r. roku w budżecie państwa. No cóż czasami trzeba sobie pogadać jak przekupki na targu i taka była debata poznańska – stwierdza Ajchler.

 

Poseł dodaje, iż minister nie ma koncepcji, jest chaotyczny, przeskakuje z tematu na temat i do tego jest bardzo nerwowy. - W takim klimacie nie da się rozmawiać, a już na pewno nie da się wdrożyć rozwiązań systemowych, które są nam rolnikom potrzebne – kończy poseł klubu PO.

 

Relację z poznańskiej debaty za informacją MRiRW można przeczytać tutaj – kliknij.

 

Zdjęcie: Facebook Zbigniewa Ajchlera

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Minister chce napiętnować zakłady importujące suro

Ministerstwo rolnictwa opublikuje listę zakładów importujący

Minister rolnictwa podczas spotkania zespołu ds wo

Jak powiedział Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania z

Minister Ardanowski o umowie z Mercosurem: W pewn

Minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, nie owija w ba