Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 listopada 2019, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,8786 EUR EUR - 4,2928 GBP GBP - 5,0238 DKK DKK - 0,5745
Archiwum
19.11.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 180,25 (+ 1,26%), kukurydza STY20 - 163,25 (+ 0,15%), rzepak LUT20 - 392,00 (+ 0,51%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.11.2019 12:37 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,60 zł/kg, średnia: 4,95 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ +++

Jutro w Warszawie rolnicy pokażą swoje niezadowolenie

Paweł Hetnał

Już jutro w Warszawie odbędzie się manifestacja rolników zorganizowana przez Agro Unię. O godzinie 9 protestujący przeciw aktualnej sytuacji w polskim rolnictwie przejdą spod Pałacu Kultury pod Pałac Prezydencki, gdzie powinni pojawić się ok. godz. 10.

 

- W środę spotykamy się razem już o godzinie 9 pod Pałacem Kultury. Później przejdziemy pod Pałac Prezydencki. To tak w dużym skrócie. Z tego co widzę i informacji, które odbieram będzie nas całkiem sporo. Niedawno wydawało się to niemożliwe, ale tak, będzie nas dużo – stwierdza Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii. - Pokażemy swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji. Zrobimy coś czego w Polsce nie zrobił jeszcze nikt. Zrobimy organizację i pokażemy, że jest to możliwe. Zbudujemy niezależność i pójdziemy pod Pałac Prezydencki. Pokażemy, że chcemy aby polska produkcja, polski rynek był chroniony. Pracujemy nad przekazem by był odpowiedni. Wiele osób mówi i zarzuca, że mogą być prowokacje i różne dziwne sytuacje. Ja powiem tak do tych, którzy angażują się w to wszystko od niedawna: mówią nam tak od początku i ja osobiście i koledzy, którzy działają dłużej, w ogóle się tym nie przejmujemy. Nie ma co zwracać uwagi na te wszystkie głosy. Mamy jeden cel: budujemy organizację i mamy to co nas łączy, mamy swoją niezależność, kochamy polską wieś i będziemy jej bronić do upadłego. Nasze Agro Powstanie rozpoczęło się niedawno i ono nie kończy się 6 lutego, tylko zaczyna przybierać inną formę. Jeżeli to nie zmieni sytuacji i podejścia władz, to podejmiemy kolejne kroki, które będą dobrze zaplanowane. Wiemy co trzeba robić – mówił Kołodziejczak, podkreślając, że jedynym organizatorem manifestacji jest Agro Unia.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Niemieccy rolnicy walczą o przetrwanie swoich gosp

Dzisiaj odbył się kolejny protest niemieckich rolników, któr

Włoscy rolnicy są wściekli. Domagają się masowego

W miniony czwartek setki rolników zjechało do stolicy Włoch,

Starcie liderów organizacji rolniczych. Dokąd zmie

Michał Kołodziejczak, prezes fundacji Agro Unia, domaga się