Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 listopada 2019, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,8786 EUR EUR - 4,2928 GBP GBP - 5,0238 DKK DKK - 0,5745
Archiwum
19.11.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 180,25 (+ 1,26%), kukurydza STY20 - 163,25 (+ 0,15%), rzepak LUT20 - 392,00 (+ 0,51%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.11.2019 12:37 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,60 zł/kg, średnia: 4,95 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ +++

Wiceminister atakuje Kołodziejczaka. Agro Unia sugeruje, by po prostu zajął się swoją pracą

Paweł Hetnał
Facebook Szymona Giżyńskiego

Prawa ręka ministra rolnictwa, Szymon Giżyński, atakuje Agro Unię i stwierdza m. in., że Michał Kołodziejczak skłóca społeczeństwa w kwestii odstrzału dzików w ramach walki z ASF. Adresat tych słów sugeruje urzędnikowi aby ten skupił się na wykonywaniu swoich obowiązków.

 

- Lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak mija się z prawdą gdy mówi, że to jego ugrupowanie jako pierwsze użyło określenia bezpieczeństwo żywnościowe kraju w odniesieniu do zagrożenia utraty przez Polskę suwerenności – w obszarze rolnictwa. Czyniło to nieprzerwanie, budując na tych wątkach swój program, od 2001 roku, przez pięć kolejnych kadencji Sejmu; w tym sprawując rządy w latach 2005 –2007 i od 2015 do dzisiaj – Prawo i Sprawiedliwość – uważa Szymon Giżyński, sekretarz stanu w MRiRW, który swoją refleksją podzielił się na Facebook'u. - To Prawo i Sprawiedliwość zagwarantowało ustawowo, zarówno bezpieczeństwo polskiej własności polskiej ziemi, jak i nienaruszalność ustrojową polskiego gospodarstwa rodzinnego. Nie mówi również Kołodziejczak jak polski rolnik, gdy twierdzi na przykład, że odstrzał dzików w walce z ASF skłóca polskie społeczeństwo, bo polski rolnik, w interesie polskiej gospodarki i polskiego rolnictwa ten odstrzał dzików gremialnie popiera. Kołodziejczak ujawnia zaś szczerze swe właściwe oblicze, cele i zamiary tylko wówczas, gdy zapewnia, że to jego ugrupowanie wyczyści polską scenę polityczną i będzie wywierać na polską politykę bardzo duży wpływ – stwierdza wiceminister rolnictwa.

 

Powyższy wpis Giżyńskiego szybko doczekał się riposty lidera Agro Unii. - Szymon Giżyński, wiceminister rolnictwa, poseł PIS utyskuje na Michała Kołodziejczaka zamiast po prostu pracować. Bez komentarza – czytamy na facebook'owym profilu organizacji. - Oj boli, że rolnicy organizują się oddolnie i zaczynają wywierać wpływ na polityków w urzędach. Widać też, że cała machina PRowa i marketing polityczny zostały skierowane na ministra Ardanowskiego i nie ma kto przypilnować wiceministra przed wylewaniem żali na internecie – uszczypliwie kończy się wpis na portalu społecznościowym.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Już 20 dzików zarażonych ASF w woj. lubuskim. Trwa

Główny Lekarz Weterynarii poinformował dzisiaj, iż na podsta

Czy ASF na zachód Polski przywlekli Ukraińcy?

Minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, podaje, że w P

Na Podlasiu nie ma ASF, bo nie ma hodowli świń. Za

Krzysztof Tołwiński z Federacji Gospodarstw Rodzinnych przyp