Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 listopada 2019, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,8786 EUR EUR - 4,2928 GBP GBP - 5,0238 DKK DKK - 0,5745
Archiwum
19.11.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 180,25 (+ 1,26%), kukurydza STY20 - 163,25 (+ 0,15%), rzepak LUT20 - 392,00 (+ 0,51%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.11.2019 12:37 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,60 zł/kg, średnia: 4,95 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ +++

Duńska koszulka dla ministra Ardanowskiego

Redakcja

- Wiele osób za dzisiejszą sytuację i korki na drogach wini rolników. Problemem jest minister rolnictwa, który nie gra na nasz kapitał, który nie gra z rolnikami w jednej drużynie. Mamy tutaj duńską koszulkę z jego nazwiskiem. Minister ewidentnie gra na kapitał zagraniczny – mówił podczas krótkiej konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii, który uczestniczył w blokadzie drogi w Sieradzu.

 

- Minister twierdzi, że produkcja żywności w Polsce nie może być opłacalna, więc jak taki człowiek może być dłużej ministrem rolnictwa? Dla nas jest to nie do pomyślenia. Nie gra w naszej drużynie, nie strzela z nami do jednej bramki, strzela do naszej bramki gole. Niech ma odwagę jasno powiedzieć komu służy, bo decyzje, które podejmuje, to każdy rolnik widzi dla kogo one są dobre. Ustawy i rozporządzenia, które powinny służyć polskim rolnikom dużo bardziej służą korporacjom zagranicznym. Ta koszulka to symbol władzy pana Ardanowskiego. Polscy rolnicy będą musieli tak długo protestować, dopóki sytuacja się nie zmieni. Pan Ardanowski musi przestać strzelać gole do własnej bramki. Ilość traktorów na protestach pokazuje że skala problemu jest duża, a nasza determinacja duża. Puszczamy ruch dalej, aby nie robić zbyt dużych utrudnień – mówił przed kamerami telewizyjnymi Michał Kołodziejczak.

 

Przypomnijmy, że dzisiaj o godz. 9 na terenie kraju ruszyło AGROpowstanie 2019. Rolnicy blokują drogi m.in. w Sieradzu, Radzyniu Podlaskim, Jarosławiu, Inowrocławiu, Wągrowcu, Budzyniu, Marchwaczu i Środzie Wielopolskiej.

Może zainteresuje Cię również:

Starcie liderów organizacji rolniczych. Dokąd zmie

Michał Kołodziejczak, prezes fundacji Agro Unia, domaga się

Michał Kołodziejczak otrzymał z KOWR-u kilkadziesi

Po tym jak Agro Unia Michała Kołodziejczaka otrzymała z KOWR

KOWR zapłaci Agrounii ponad 70 tys. zł za realizac

Fundacja Agrounia realizuje pakiet działań marketingowych zw