Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
02 marca 2021, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.7765 EUR EUR - 4.5345 GBP GBP - 5.2367 DKK DKK - 0.6098
Archiwum
02.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 2,00%), kukurydza MAR21 - 228,00 (+ 0,22%), rzepak MAJ21 - 502,50 (+ 1,26%) [euro/tona] +++ +++ +++ 01.03.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,30 zł/kg, średnia: 5,93 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Duńska koszulka dla ministra Ardanowskiego

Redakcja

- Wiele osób za dzisiejszą sytuację i korki na drogach wini rolników. Problemem jest minister rolnictwa, który nie gra na nasz kapitał, który nie gra z rolnikami w jednej drużynie. Mamy tutaj duńską koszulkę z jego nazwiskiem. Minister ewidentnie gra na kapitał zagraniczny – mówił podczas krótkiej konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii, który uczestniczył w blokadzie drogi w Sieradzu.

 

- Minister twierdzi, że produkcja żywności w Polsce nie może być opłacalna, więc jak taki człowiek może być dłużej ministrem rolnictwa? Dla nas jest to nie do pomyślenia. Nie gra w naszej drużynie, nie strzela z nami do jednej bramki, strzela do naszej bramki gole. Niech ma odwagę jasno powiedzieć komu służy, bo decyzje, które podejmuje, to każdy rolnik widzi dla kogo one są dobre. Ustawy i rozporządzenia, które powinny służyć polskim rolnikom dużo bardziej służą korporacjom zagranicznym. Ta koszulka to symbol władzy pana Ardanowskiego. Polscy rolnicy będą musieli tak długo protestować, dopóki sytuacja się nie zmieni. Pan Ardanowski musi przestać strzelać gole do własnej bramki. Ilość traktorów na protestach pokazuje że skala problemu jest duża, a nasza determinacja duża. Puszczamy ruch dalej, aby nie robić zbyt dużych utrudnień – mówił przed kamerami telewizyjnymi Michał Kołodziejczak.

 

Przypomnijmy, że dzisiaj o godz. 9 na terenie kraju ruszyło AGROpowstanie 2019. Rolnicy blokują drogi m.in. w Sieradzu, Radzyniu Podlaskim, Jarosławiu, Inowrocławiu, Wągrowcu, Budzyniu, Marchwaczu i Środzie Wielopolskiej.

Może zainteresuje Cię również:

Rynek przejmują korporacje, a minister się bawi w

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocj

Mały biznes na wsi na celowniku rządu?

- Jesteśmy pod KRUS i mówimy jasno: nie ma naszej zgody na d

Michał Kołodziejczak: Polski rolnik nie będzie par

Dzisiaj przed ministerstwem rolnictwa odbyła się konferencja