Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 lipca 2019, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,7869 EUR EUR - 4,2480 GBP GBP - 4,7205 DKK DKK - 0,5690
Archiwum
22.07.2019 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,90 zł/kg, średnia: 5,46 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

Duńska koszulka dla ministra Ardanowskiego

Redakcja

- Wiele osób za dzisiejszą sytuację i korki na drogach wini rolników. Problemem jest minister rolnictwa, który nie gra na nasz kapitał, który nie gra z rolnikami w jednej drużynie. Mamy tutaj duńską koszulkę z jego nazwiskiem. Minister ewidentnie gra na kapitał zagraniczny – mówił podczas krótkiej konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii, który uczestniczył w blokadzie drogi w Sieradzu.

 

- Minister twierdzi, że produkcja żywności w Polsce nie może być opłacalna, więc jak taki człowiek może być dłużej ministrem rolnictwa? Dla nas jest to nie do pomyślenia. Nie gra w naszej drużynie, nie strzela z nami do jednej bramki, strzela do naszej bramki gole. Niech ma odwagę jasno powiedzieć komu służy, bo decyzje, które podejmuje, to każdy rolnik widzi dla kogo one są dobre. Ustawy i rozporządzenia, które powinny służyć polskim rolnikom dużo bardziej służą korporacjom zagranicznym. Ta koszulka to symbol władzy pana Ardanowskiego. Polscy rolnicy będą musieli tak długo protestować, dopóki sytuacja się nie zmieni. Pan Ardanowski musi przestać strzelać gole do własnej bramki. Ilość traktorów na protestach pokazuje że skala problemu jest duża, a nasza determinacja duża. Puszczamy ruch dalej, aby nie robić zbyt dużych utrudnień – mówił przed kamerami telewizyjnymi Michał Kołodziejczak.

 

Przypomnijmy, że dzisiaj o godz. 9 na terenie kraju ruszyło AGROpowstanie 2019. Rolnicy blokują drogi m.in. w Sieradzu, Radzyniu Podlaskim, Jarosławiu, Inowrocławiu, Wągrowcu, Budzyniu, Marchwaczu i Środzie Wielopolskiej.

Może zainteresuje Cię również:

Czy rolnicy ponownie wyjdą na ulice?

Jak stwierdza Michał Kołodziejczak, od roku w rolnictwie nie

Rolnictwo w Polsce powinno być „Doliną Krzemową”.

Michał Kołodziejczak i jego partia Prawda, domagają się wpro

Minister Ardanowski ocenia powstanie partii Prawda

- Ocenę partii politycznej pozostawiam społeczeństwu. To oni