Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 lipca 2019, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,7869 EUR EUR - 4,2480 GBP GBP - 4,7205 DKK DKK - 0,5690
Archiwum
22.07.2019 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,90 zł/kg, średnia: 5,46 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

Dzisiaj rozpoczyna się AGROpowstanie 2019. W lutym szykuje się oblężenie stolicy

Paweł Hetnał

Rolnicy skupieni wokół Agro Unii dzisiaj ponownie wyjdą na ulice. Możemy się spodziewać protestów drogowych na terenie całego kraju, a docelowo organizacja przygotowuje się do lutowego „oblężenia” Warszawy.

 

- Czas weryfikacji urzędników odpowiedzialnych za pracę na rzecz rolnictwa minął. Minister Ardanowski okazał się być kłamcą i oszustem. Nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, rzuca słowa na wiatr. Minister rolnictwa który powinien o nas dbać, wypowiedział nam posłuszeństwo. Czyje on interesy reprezentuje jeśli nie nasze? To my musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Korporacje i obcy kapitał już dawno wypowiedziały nam wojnę ekonomiczną. Teraz dołączył do nich nasz "własny" minister. Zaatakowano nas, jesteśmy wyniszczani, mamy być na swojej ziemi wyrobnikami zagranicznych rolników i maszynkami do zarabiania pieniędzy dla obcego kapitału który rządzi naszym rynkiem. To będzie wojna partyzancka. Musimy ją podjąć aby przetrwać. Zaczynamy już w poniedziałek 28.01.2019 r. manewrami rolniczymi w całym kraju. To ostrzeżenie i sygnał. Kierujemy je do najważniejszej osoby w państwie. Prezydent jest pasywny, widocznie jego administracja przeoczyła co się dzieje na wsi. Czy Prezydent stanie na wysokości zadania? Jest mężem stanu - liczymy że będziemy mogli ogłosić go obrońcą wsi. Doświadczeni dotychczasową postawą urzędników szykujemy się jednak na oblężenie stolicy 06.02.2019 – czytamy na Facebooku Agro Unii.

 


Jak zapowiada organizacja, działania będą miały pokojowy charakter. - Musimy pokazać że istniejemy, a nasze gospodarstwa są coraz bardziej zagrożone. Nie będziemy brać zakładników, nie będziemy nikogo szantażować, nie będziemy wprost łamać prawa tak jak to zrobiła Policja nielegalnym strajkiem L4 - wtedy stróże prawa jako uprzywilejowana grupa zawodowa zaryzykowali bezpieczeństwo wszystkich obywateli; walcząc o swoje nie mieli skrupułów. Jutro przekonamy się czy ewentualne drobne wykroczenia spotkają się z zastraszaniem rolników poprzez wypisywanie mandatów czy też Policja uszanuje nasze słuszne cele i zgodnie z przepisami ograniczy się do wydawania upomnień oraz przede wszystkim zabezpieczenia bezpieczeństwa nas wszystkich. Różnorodność i terytorialność jutrzejszych strajków to jedynie sygnalizacja problemu – liczymy, że Prezydent Andrzej Duda zwróci uwagę na nasze trudne położenie i nas nie zlekceważy. Mamy dla niego prezent - bardzo chcemy z pełnym przeświadczeniem o słuszności podarunku wręczyć go jak najszybciej – głosi komunikat organizacji.

 

AgroUnia odzew ceny rolnicze pl

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Czy rolnicy ponownie wyjdą na ulice?

Jak stwierdza Michał Kołodziejczak, od roku w rolnictwie nie

Rolnictwo w Polsce powinno być „Doliną Krzemową”.

Michał Kołodziejczak i jego partia Prawda, domagają się wpro

Minister Ardanowski ocenia powstanie partii Prawda

- Ocenę partii politycznej pozostawiam społeczeństwu. To oni