Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 lutego 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7247 EUR EUR - 4.5175 GBP GBP - 5.1946 DKK DKK - 0.6075
Archiwum
26.02.2021 14:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,95 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 25.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,75 (+ 0,20%), kukurydza MAR21 - 229,25 (- 0,11%), rzepak MAJ21 - 488,25 (+ 0,77%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++

Dzisiaj rozpoczyna się AGROpowstanie 2019. W lutym szykuje się oblężenie stolicy

Paweł Hetnał

Rolnicy skupieni wokół Agro Unii dzisiaj ponownie wyjdą na ulice. Możemy się spodziewać protestów drogowych na terenie całego kraju, a docelowo organizacja przygotowuje się do lutowego „oblężenia” Warszawy.

 

- Czas weryfikacji urzędników odpowiedzialnych za pracę na rzecz rolnictwa minął. Minister Ardanowski okazał się być kłamcą i oszustem. Nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, rzuca słowa na wiatr. Minister rolnictwa który powinien o nas dbać, wypowiedział nam posłuszeństwo. Czyje on interesy reprezentuje jeśli nie nasze? To my musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Korporacje i obcy kapitał już dawno wypowiedziały nam wojnę ekonomiczną. Teraz dołączył do nich nasz "własny" minister. Zaatakowano nas, jesteśmy wyniszczani, mamy być na swojej ziemi wyrobnikami zagranicznych rolników i maszynkami do zarabiania pieniędzy dla obcego kapitału który rządzi naszym rynkiem. To będzie wojna partyzancka. Musimy ją podjąć aby przetrwać. Zaczynamy już w poniedziałek 28.01.2019 r. manewrami rolniczymi w całym kraju. To ostrzeżenie i sygnał. Kierujemy je do najważniejszej osoby w państwie. Prezydent jest pasywny, widocznie jego administracja przeoczyła co się dzieje na wsi. Czy Prezydent stanie na wysokości zadania? Jest mężem stanu - liczymy że będziemy mogli ogłosić go obrońcą wsi. Doświadczeni dotychczasową postawą urzędników szykujemy się jednak na oblężenie stolicy 06.02.2019 – czytamy na Facebooku Agro Unii.

 


Jak zapowiada organizacja, działania będą miały pokojowy charakter. - Musimy pokazać że istniejemy, a nasze gospodarstwa są coraz bardziej zagrożone. Nie będziemy brać zakładników, nie będziemy nikogo szantażować, nie będziemy wprost łamać prawa tak jak to zrobiła Policja nielegalnym strajkiem L4 - wtedy stróże prawa jako uprzywilejowana grupa zawodowa zaryzykowali bezpieczeństwo wszystkich obywateli; walcząc o swoje nie mieli skrupułów. Jutro przekonamy się czy ewentualne drobne wykroczenia spotkają się z zastraszaniem rolników poprzez wypisywanie mandatów czy też Policja uszanuje nasze słuszne cele i zgodnie z przepisami ograniczy się do wydawania upomnień oraz przede wszystkim zabezpieczenia bezpieczeństwa nas wszystkich. Różnorodność i terytorialność jutrzejszych strajków to jedynie sygnalizacja problemu – liczymy, że Prezydent Andrzej Duda zwróci uwagę na nasze trudne położenie i nas nie zlekceważy. Mamy dla niego prezent - bardzo chcemy z pełnym przeświadczeniem o słuszności podarunku wręczyć go jak najszybciej – głosi komunikat organizacji.

 

AgroUnia odzew ceny rolnicze pl

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Mały biznes na wsi na celowniku rządu?

- Jesteśmy pod KRUS i mówimy jasno: nie ma naszej zgody na d

Michał Kołodziejczak: Polski rolnik nie będzie par

Dzisiaj przed ministerstwem rolnictwa odbyła się konferencja

Wójt protestował z rolnikami przeciwko „piątce dla

- Przesłuchiwanie mnie w charakterze podejrzanego uważam za