Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 września 2019, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3,9267 EUR EUR - 4,3425 GBP GBP - 4,9062 DKK DKK - 0,5815
Archiwum
18.09.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 171,50 (+ 0,29%), kukurydza LIS19 - 164,00 (0,00%), rzepak LIS19 - 384,75 (- 0,32%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.09.2019 12:24 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,14 zł/kg (na podstawie informacji z 17 ubojni) +++ +++ +++

Rolnicy z woj. łódzkiego zapowiadają blokadę zakładu mięsnego

Paweł Hetnał

Jutro producenci trzody chlewnej z powiatu piotrkowskiego zamierzają zablokować jeden z zakładów mięsnych na terenie woj. łódzkiego. - Powodem planowanej blokady jest sytuacja jaka nas spotyka: czyli import mięsa z innych krajów przez zakłady mięsne, co powoduje brak jakikolwiek odbiorów naszych tuczników oraz tragiczną cenę jaka jest nam oferowana. Zakłady mięsne przeciągają rolników z odbiorem żywca o 3 tygodnie do 5 tygodni, co powoduje przerastanie świń i obniżanie ceny od minimalnej jeszcze w dół o jakieś 40-50 gr – poinformował przed chwilą nasza redakcję rolnik z woj. łódzkiego.

 

- Jestem rolnikiem z gminy Grabica, woj. łódzkie. Chciałbym poinformować, że w czwartek 13 grudnia o godzinie 9.00 rozpoczynamy blokadę jednego zakładów mięsnych w Rawie Mazowieckiej – czytamy w komunikacie jaki dotarł dzisiaj na nasza skrzynkę mailową. Jak napisał rolnik, blokada zostanie przeprowadzona przez producentów trzody chlewnej z powiatu piotrkowskiego oraz innych chętnych z woj. łódzkiego.

 

- Dlaczego akurat ten zakład? Ponieważ z nieoficjalnych wiadomości ten podmiot ograniczył zakup tuczników do minimum na rzecz importowanego mięsa. Czy szykujemy następne blokady lub protesty? Nie potrafię na to odpowiedzieć, bo uzależnione jest to od podejścia ministra rolnictwa, głównego weterynarza, marketów i zakładów mięsnych – stwierdza nasz rozmówca.

 

ogloszenia dla hodowcow trzody chlewnej

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Policja szykuje się na protesty rolników

Kilkuset rolników z pow. puławskiego wychodzi na ulicę i w r

Katastrofalny spadek pogłowia świń. W ciągu roku z

Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego, pogł

Aparat państwowy gnębi rolników, którzy protestowa

W marcu rolnicy spod szyldu Agro Unii zablokowali rondo Zawi