Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 lipca 2019, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,7869 EUR EUR - 4,2480 GBP GBP - 4,7205 DKK DKK - 0,5690
Archiwum
22.07.2019 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,90 zł/kg, średnia: 5,46 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

Rolnicy z woj. łódzkiego zapowiadają blokadę zakładu mięsnego

Paweł Hetnał

Jutro producenci trzody chlewnej z powiatu piotrkowskiego zamierzają zablokować jeden z zakładów mięsnych na terenie woj. łódzkiego. - Powodem planowanej blokady jest sytuacja jaka nas spotyka: czyli import mięsa z innych krajów przez zakłady mięsne, co powoduje brak jakikolwiek odbiorów naszych tuczników oraz tragiczną cenę jaka jest nam oferowana. Zakłady mięsne przeciągają rolników z odbiorem żywca o 3 tygodnie do 5 tygodni, co powoduje przerastanie świń i obniżanie ceny od minimalnej jeszcze w dół o jakieś 40-50 gr – poinformował przed chwilą nasza redakcję rolnik z woj. łódzkiego.

 

- Jestem rolnikiem z gminy Grabica, woj. łódzkie. Chciałbym poinformować, że w czwartek 13 grudnia o godzinie 9.00 rozpoczynamy blokadę jednego zakładów mięsnych w Rawie Mazowieckiej – czytamy w komunikacie jaki dotarł dzisiaj na nasza skrzynkę mailową. Jak napisał rolnik, blokada zostanie przeprowadzona przez producentów trzody chlewnej z powiatu piotrkowskiego oraz innych chętnych z woj. łódzkiego.

 

- Dlaczego akurat ten zakład? Ponieważ z nieoficjalnych wiadomości ten podmiot ograniczył zakup tuczników do minimum na rzecz importowanego mięsa. Czy szykujemy następne blokady lub protesty? Nie potrafię na to odpowiedzieć, bo uzależnione jest to od podejścia ministra rolnictwa, głównego weterynarza, marketów i zakładów mięsnych – stwierdza nasz rozmówca.

 

ogloszenia dla hodowcow trzody chlewnej

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Gobarto 500 na Mazowszu

W Osieku (gm. Zawidz Kościelny) w województwie mazowieckim d

Czy rolnicy ponownie wyjdą na ulice?

Jak stwierdza Michał Kołodziejczak, od roku w rolnictwie nie

ASF u progu Wielkiej Brytanii. Brexit i ban import

Wielka Brytania coraz bardziej obawia się zawleczenia na jej