Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
18 listopada 2019, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,8767 EUR EUR - 4,2884 GBP GBP - 5,0257 DKK DKK - 0,5739
Archiwum
18.11.2019 12:37 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,60 zł/kg, średnia: 4,95 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ 15.11.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 177,25 (- 0,14%), kukurydza STY20 - 164,25 (+ 0,15%), rzepak LUT20 - 389,25 (0,00%) [euro/tona] +++ +++ +++

Rolnicy z woj. łódzkiego zapowiadają blokadę zakładu mięsnego

Paweł Hetnał

Jutro producenci trzody chlewnej z powiatu piotrkowskiego zamierzają zablokować jeden z zakładów mięsnych na terenie woj. łódzkiego. - Powodem planowanej blokady jest sytuacja jaka nas spotyka: czyli import mięsa z innych krajów przez zakłady mięsne, co powoduje brak jakikolwiek odbiorów naszych tuczników oraz tragiczną cenę jaka jest nam oferowana. Zakłady mięsne przeciągają rolników z odbiorem żywca o 3 tygodnie do 5 tygodni, co powoduje przerastanie świń i obniżanie ceny od minimalnej jeszcze w dół o jakieś 40-50 gr – poinformował przed chwilą nasza redakcję rolnik z woj. łódzkiego.

 

- Jestem rolnikiem z gminy Grabica, woj. łódzkie. Chciałbym poinformować, że w czwartek 13 grudnia o godzinie 9.00 rozpoczynamy blokadę jednego zakładów mięsnych w Rawie Mazowieckiej – czytamy w komunikacie jaki dotarł dzisiaj na nasza skrzynkę mailową. Jak napisał rolnik, blokada zostanie przeprowadzona przez producentów trzody chlewnej z powiatu piotrkowskiego oraz innych chętnych z woj. łódzkiego.

 

- Dlaczego akurat ten zakład? Ponieważ z nieoficjalnych wiadomości ten podmiot ograniczył zakup tuczników do minimum na rzecz importowanego mięsa. Czy szykujemy następne blokady lub protesty? Nie potrafię na to odpowiedzieć, bo uzależnione jest to od podejścia ministra rolnictwa, głównego weterynarza, marketów i zakładów mięsnych – stwierdza nasz rozmówca.

 

ogloszenia dla hodowcow trzody chlewnej

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Niemieccy rolnicy walczą o przetrwanie swoich gosp

Dzisiaj odbył się kolejny protest niemieckich rolników, któr

Włoscy rolnicy są wściekli. Domagają się masowego

W miniony czwartek setki rolników zjechało do stolicy Włoch,

Ciała dwóch Ukraińców w chłodni beztlenowej

Ciała dwóch mężczyzn narodowości ukraińskiej, w wieku 28 i 4