Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
21 lutego 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9623 EUR EUR - 4,2831 GBP GBP - 5,1178 DKK DKK - 0,5735
Archiwum
21.02.2020 12:22 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,80 - 5,30 zł/kg, średnia: 5,07 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 20.02.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 196,00 (+ 0,13%), kukurydza MAR20 - 168,50 (- 0,44%), rzepak MAJ20 - 401,25 (- 0,06%) [euro/tona] +++ +++ +++

Rolnicy z woj. łódzkiego zapowiadają blokadę zakładu mięsnego

Paweł Hetnał

Jutro producenci trzody chlewnej z powiatu piotrkowskiego zamierzają zablokować jeden z zakładów mięsnych na terenie woj. łódzkiego. - Powodem planowanej blokady jest sytuacja jaka nas spotyka: czyli import mięsa z innych krajów przez zakłady mięsne, co powoduje brak jakikolwiek odbiorów naszych tuczników oraz tragiczną cenę jaka jest nam oferowana. Zakłady mięsne przeciągają rolników z odbiorem żywca o 3 tygodnie do 5 tygodni, co powoduje przerastanie świń i obniżanie ceny od minimalnej jeszcze w dół o jakieś 40-50 gr – poinformował przed chwilą nasza redakcję rolnik z woj. łódzkiego.

 

- Jestem rolnikiem z gminy Grabica, woj. łódzkie. Chciałbym poinformować, że w czwartek 13 grudnia o godzinie 9.00 rozpoczynamy blokadę jednego zakładów mięsnych w Rawie Mazowieckiej – czytamy w komunikacie jaki dotarł dzisiaj na nasza skrzynkę mailową. Jak napisał rolnik, blokada zostanie przeprowadzona przez producentów trzody chlewnej z powiatu piotrkowskiego oraz innych chętnych z woj. łódzkiego.

 

- Dlaczego akurat ten zakład? Ponieważ z nieoficjalnych wiadomości ten podmiot ograniczył zakup tuczników do minimum na rzecz importowanego mięsa. Czy szykujemy następne blokady lub protesty? Nie potrafię na to odpowiedzieć, bo uzależnione jest to od podejścia ministra rolnictwa, głównego weterynarza, marketów i zakładów mięsnych – stwierdza nasz rozmówca.

 

ogloszenia dla hodowcow trzody chlewnej

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

W Europie rolnicy coraz częściej manifestują na ul

W Marchtrenk niedaleko miasta  Linz w Austrii, rolnicy

Holenderski spór o plan azotowy. 10 tys. rolników

Na wezwanie organizacji Farmers Defence Force (FDF) tysiące

Hiszpańscy rolnicy tłumnie protestują. Chcą uczciw

W Hiszpanii rolnicy blokują autostrady i tłumnie protestują