Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
22.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 238,50 (+ 3,02%), kukurydza CZE21 - 233,75 (+ 2,07%), rzepak MAJ21 - 595,25 (+ 5,96%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjmują wytyczne UE w sprawie przyszłych relacji handlowych ze Zjednoczonym Królestwem

Cezary Wójcicki
stosunki ue z wielka brytania po brexicie
Źródło: pixabay.com

Copa i Cogeca pochwaliły dzisiaj wytyczne dotyczące przyszłych stosunków ze Zjednoczonym Królestwem, uzgodnione przez głowy państw i rządów UE.

 

Copa i Cogeca uważają, że w zależności od wynegocjowanych gwarancji, Zjednoczone Królestwo powinno pozostać częścią jednolitego rynku i unii celnej. Jeśli nie będzie to możliwe do osiągnięcia, UE i Zjednoczone Królestwo powinny skupić się na znalezieniu nowych układów celnych, które ułatwiłyby dalsze prowadzenie jak najbardziej niezachwianej wymiany handlowej przy jednoczesnym zachowaniu integralności unijnego jednolitego rynku. Negocjacje w sprawie Brexitu muszą zapewnić beztaryfową wymianę handlową między UE i Zjednoczonym Królestwem.

 

Sekretarz generalny Copa i Cogeca Pekka Pesonen powiedział: „Chcemy, aby UE dołożyła wszelkich starań, aby wypracować możliwie jak najbliższe relacje ze Zjednoczonym Królestwem oraz wprowadziła uproszczone procedury celne. Dzięki najnowszym technologiom możliwe jest uniknięcie uciążliwej i kosztownej biurokracji, będącej przeszkodą dla handlu transgranicznego. Musi to stać się priorytetem tych negocjacji”.

 

„Należy znaleźć bardzo potrzebne praktyczne i kreatywne rozwiązania, które pozwolą uniknąć ustanowienia fizycznej granicy oraz restrykcji w wymianie handlowej między Republiką Irlandii i Irlandią Północną” - dodał Pesonen.

 

Argumenty te zostały przedstawione również w piśmie zaadresowanym do głównego negocjatora UE - Michela Barnier.

 

Źródło: COPA COGECA

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Wielka Brytania: Pięć osób zmarło po zjedzeniu kur

Jak podają brytyjskie media, pięć osób zmarło, a setki innyc

Na rynku brytyjskim większa konkurencja ze strony

Rada Najwyższa Ukrainy ratyfikowała umowę o współpracy polit

Brexit gorszy od koronawirusa? Producenci wołowiny

Producenci mięsa wołowego z coraz większym niepokojem patrzą