Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 sierpnia 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9371 EUR EUR - 4,3572 GBP GBP - 4,8050 DKK DKK - 0,5844
Archiwum
23.08.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 165,50 (- 0,15%), kukurydza LIS19 - 164,50 (- 0,30%), rzepak LIS19 - 376,00 (- 0,86%) [euro/tona] +++ +++ +++ 23.08.2019 12:48 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,96 zł/kg, średnia: 5,47 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++

Rosyjski minister wezwał do wyzwolenia globalnego handlu spod sankcji

Redakcja
pozostale wiesci rolnicze rosja sankcje gospodarcze handel miedzynarodowy portal cenyrolnicze pl

Szef Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Maksim Orieszkin nazwał sankcje gospodarcze agresywną formą protekcjonizmu i wezwał członków Światowej Organizacji Handlu do położenia kresu temu zjawisku.

 

 

- Obecnie mamy wystarczająco dowodów na to, że jedną z przyczyn sankcji przeciwko partnerom w WTO jest ochrona swoich firm i preferencje dla nich na rynku wewnętrznym. Powinniśmy uwolnić światowy system handlowy od tego znieważającego zjawiska - powiedział Orieszkin podczas wystąpienia na konferencji ministerialnej WTO. 

 

Według słów ministra sytuacja w handlu światowym nadal jest trudna, mimo że jej wzrost przekroczył w tym roku 3%. Podkreślił, że otwartości przeszkadza rozpowszechnienie praktyk izolacjonistycznych i antykonkurencyjnych. Orieszkin uważa, że ciągle zmieniająca się struktura handlu wymaga od państw podjęcia odpowiednich środków, ponieważ niektóre przyjęte wcześniej reguły już nie są aktualne.

 

- By przetrwać burzliwe czasy, WTO powinna nadążać za bieżącymi globalnymi reformami i przystosowywać się do współczesnych realiów - oznajmił Orieszkin. 

 

Minister podkreślił konieczność podjęcia środków na rzecz poparcia dla inwestycji i handlu elektronicznego, a także zwiększenia transparentności procedur WTO. 

 

Źródło: sputniknews.com

Może zainteresuje Cię również:

Syberia: płoną 3 miliony hektarów lasów

Obecnie na Syberii płoną łącznie prawie trzy miliony hektaró

Możliwość wwozu do Federacji Rosyjskiej domowych i

Rosja zezwoliła na przywóz domowych i dzikich zwierząt przeż

Indykpol S.A. inwestuje w ekspansję

Po zeszłorocznej decyzji o skoncentrowaniu działalności na p