Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 lipca 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,7855 EUR EUR - 4,2592 GBP GBP - 4,7372 DKK DKK - 0,5705
Archiwum
19.07.2019 13:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10- 6,20 zł/kg, średnia: 5,55 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

Rolnicy wystawieni do wiatru. Premier jednak nie spotka się z Agro Unią

Paweł Hetnał

Przed tygodniem grupa ok. 200 rolników i sadowników czekała w Jasieńcu na przyjazd premiera Mateusza Morawieckiego. Pikietujący domagali się zorganizowania poważnej debaty o polskim rolnictwie z udziałem premiera i w obecności mediów. Szef rządu obiecał, że w ciągu 7 dni do takiego spotkania dojdzie. Dzisiaj stało się jasne, że zapowiedzianych rozmów nie będzie. - Jesteśmy zniesmaczeni postawą szefa rządu. Umów się dotrzymuje – czytamy w komunikacie Agro Unii. 

 

Podczas wizyty w Jasieńcu (woj. mazowieckie) premier w krótkiej rozmowie z 3 członkami Agro Unii zapewniał, że ciągu 7 dni zaaranżuje spotkanie dotyczące sytuacji w rolnictwie i weźmie w nim bezpośredni udział. Jak informuje Agro Unia, do rozmów nie dojdzie. - Pomimo wstępnego potwierdzenia przez kancelarię premiera organizacji spotkania z premierem, ostatecznie wczoraj premier, poprzez swoich podwładnych, poinformował nas, że nie spotka się z nami. Premier uznał, że jego jedynym obowiązkiem jest mediowanie i patronowanie nad rozmowami swoich pracowników z rolnikami. Czyżby to nie premier był szefem wszystkich podległych sobie urzędników, w tym przede wszystkim ministra rolnictwa, że musi obejmować patronat nad ich pracą? Jesteśmy zniesmaczeni postawa szefa rządu. Umów się dotrzymuje. Niestety rolnicy wiedzą to lepiej od polityków – czytamy na facebook'owym profilu Agro Unii. W związku z zaistniałą sytuacją dzisiaj o godz. 15:30 przed siedzibą kancelarii premiera odbędzie się konferencja prasowa zwołana przez członków tej organizacji.

 

Przypomnijmy, iż 4 kwietnia w Jasieńcu doszło do nieplanowanego spotkania przedstawicieli Agro Unii z premierem Mateuszem Morawieckim, który przyjechał do Jasieńca, by spotkać się z przedstawicielami Klubu Seniora Pokusa i Złota Jesień. Rozmawiał z nimi o uchwalonej przez Sejm ustawie, dzięki której w całej Polsce emeryci i renciści w 2019 r. otrzymają dodatkową emeryturę

 

Licznie zebrani rolnicy nie zakłócili przebiegu oficjalnej, choć trzymanej w tajemnicy, wizyty premiera. Podczas spotkania z trzema reprezentantami manifestujących rolników, szef rządu obiecał, że w ciągu siedmiu dni (czyli do 11 kwietnia) dojdzie do wspólnego spotkania z udziałem mediów.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Czy rolnicy ponownie wyjdą na ulice?

Jak stwierdza Michał Kołodziejczak, od roku w rolnictwie nie

Rolnictwo w Polsce powinno być „Doliną Krzemową”.

Michał Kołodziejczak i jego partia Prawda, domagają się wpro

Minister Ardanowski ocenia powstanie partii Prawda

- Ocenę partii politycznej pozostawiam społeczeństwu. To oni