Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9591 EUR EUR - 4,4465 GBP GBP - 4,9043 DKK DKK - 0,5966
Archiwum
03.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 182,75 (+ 0,97%), kukurydza SIE20 - 168,25 (+ 0,30%), rzepak SIE20 - 376,75 (- 0,33%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.07.2020 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,58 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Wiceminister atakuje Kołodziejczaka. Agro Unia sugeruje, by po prostu zajął się swoją pracą

Paweł Hetnał
Facebook Szymona Giżyńskiego

Prawa ręka ministra rolnictwa, Szymon Giżyński, atakuje Agro Unię i stwierdza m. in., że Michał Kołodziejczak skłóca społeczeństwa w kwestii odstrzału dzików w ramach walki z ASF. Adresat tych słów sugeruje urzędnikowi aby ten skupił się na wykonywaniu swoich obowiązków.

 

- Lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak mija się z prawdą gdy mówi, że to jego ugrupowanie jako pierwsze użyło określenia bezpieczeństwo żywnościowe kraju w odniesieniu do zagrożenia utraty przez Polskę suwerenności – w obszarze rolnictwa. Czyniło to nieprzerwanie, budując na tych wątkach swój program, od 2001 roku, przez pięć kolejnych kadencji Sejmu; w tym sprawując rządy w latach 2005 –2007 i od 2015 do dzisiaj – Prawo i Sprawiedliwość – uważa Szymon Giżyński, sekretarz stanu w MRiRW, który swoją refleksją podzielił się na Facebook'u. - To Prawo i Sprawiedliwość zagwarantowało ustawowo, zarówno bezpieczeństwo polskiej własności polskiej ziemi, jak i nienaruszalność ustrojową polskiego gospodarstwa rodzinnego. Nie mówi również Kołodziejczak jak polski rolnik, gdy twierdzi na przykład, że odstrzał dzików w walce z ASF skłóca polskie społeczeństwo, bo polski rolnik, w interesie polskiej gospodarki i polskiego rolnictwa ten odstrzał dzików gremialnie popiera. Kołodziejczak ujawnia zaś szczerze swe właściwe oblicze, cele i zamiary tylko wówczas, gdy zapewnia, że to jego ugrupowanie wyczyści polską scenę polityczną i będzie wywierać na polską politykę bardzo duży wpływ – stwierdza wiceminister rolnictwa.

 

Powyższy wpis Giżyńskiego szybko doczekał się riposty lidera Agro Unii. - Szymon Giżyński, wiceminister rolnictwa, poseł PIS utyskuje na Michała Kołodziejczaka zamiast po prostu pracować. Bez komentarza – czytamy na facebook'owym profilu organizacji. - Oj boli, że rolnicy organizują się oddolnie i zaczynają wywierać wpływ na polityków w urzędach. Widać też, że cała machina PRowa i marketing polityczny zostały skierowane na ministra Ardanowskiego i nie ma kto przypilnować wiceministra przed wylewaniem żali na internecie – uszczypliwie kończy się wpis na portalu społecznościowym.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Kolejne przypadki dzików z ASF w Polsce - najwięce

Główny Lekarz Weterynarii potwierdził kolejne pozytywne wyni

Chiny budują wieżowce dla świń

Chiny budują gigantyczne, wielopiętrowe fermy świń w pobliżu

USA: przechwycono przemyt 10 ton mięsa

Urzędnicy amerykańskich służb celnych U.S. Customs and Borde