Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
16 lipca 2019, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,7867 EUR EUR - 4,2582 GBP GBP - 4,7214 DKK DKK - 0,5702
Archiwum
15.07.2019 13:16 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60- 6,10 zł/kg, średnia: 5,84 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

Michał Kołodziejczak spotkał się z rolnikami w Wielkopolsce. Sale pękały w szwach

Paweł Hetnał

W tym tygodniu Michał Kołodziejczak wraz z Agro Unią odbywa kolejne spotkania z rolnikami. W wielkopolskich miejscowościach (Łekno, Otorowo, Nowy Belęcin i Dłoń) sale w których odbywały się te zgromadzenia pękały w szwach. W najbliższych dniach przed liderem Agro Unii kolejne wizyty na polskich wsiach. Tym razem będą to miejscowości z województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

 

Na spotkaniach z wielkopolskimi rolnikami Kołodziejczak mówił w dużej mierze o aktualnych  problemach producentów trzody chlewnej. - Duńczycy produkują 14 mln sztuk świń, a do Polski przywożą 6,5 mln świń. Widać, że Duńczycy żyją tylko dzięki polskim odbiorcom. Do Polski nie przyjeżdżają tylko półtusze i nie tylko świnie. Mamy dokładne informacje od ludzi, którzy pracują w firmach przewozowych, w weterynarii, że są zakłady, do których dziennie jest przywożonych od 80 do 100 ton gotowej szynki. Gdzie my będziemy sprzedawać? Świnie mogą się „podusić”, tak jak „podusiły” się w zeszłym roku polskie ziemniaki w przechowalniach. Dobrze, że jest trochę suszy na zachodzie Europy, to w tym roku nie przywożą. Polscy urzędnicy nie robią nic, aby temu zapobiec. Nam by wystarczyło, aby ci urzędnicy wzięli się do roboty – mówił lider Agro Unii na jednym ze spotkań.

 

Po wielkopolskich wsiach już jutro przyjdzie czas na wizyty w miejscowościach województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Spotkania Agro Unii odbędą się w Chojnicach (godz. 17) i Bysławie (godz.20). Kolejnego dnia zaplanowano wizyty w Dubielnie (godz. 15) i Lisewie (godz. 19).

 

Zdjęcie: Facebook Agro Unia 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Rolnictwo w Polsce powinno być „Doliną Krzemową”.

Michał Kołodziejczak i jego partia Prawda, domagają się wpro

Minister Ardanowski ocenia powstanie partii Prawda

- Ocenę partii politycznej pozostawiam społeczeństwu. To oni

Prawda Kołodziejczaka będzie finansowana ze środkó

Jak zapewnia Michał Kołodziejczak, założyciel partii Prawda,