Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
18 kwietnia 2019, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3,8002 EUR EUR - 4,2790 GBP GBP - 4,9483 DKK DKK - 0,5732
Archiwum
18.04.2019 MATIF: pszenica kons. MAJ19 - 183,50 (- 0,81%), kukurydza CZE19 - 165,50 (0,00%), rzepak MAJ19 - 363,50 (+ 0,55%) [euro/tona] +++ +++ +++ 17.04.2019 13.08 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10- 5,90 zł/kg, średnia: 5,43 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++

Michał Kołodziejczak spotkał się z rolnikami w Wielkopolsce. Sale pękały w szwach

Paweł Hetnał

W tym tygodniu Michał Kołodziejczak wraz z Agro Unią odbywa kolejne spotkania z rolnikami. W wielkopolskich miejscowościach (Łekno, Otorowo, Nowy Belęcin i Dłoń) sale w których odbywały się te zgromadzenia pękały w szwach. W najbliższych dniach przed liderem Agro Unii kolejne wizyty na polskich wsiach. Tym razem będą to miejscowości z województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

 

Na spotkaniach z wielkopolskimi rolnikami Kołodziejczak mówił w dużej mierze o aktualnych  problemach producentów trzody chlewnej. - Duńczycy produkują 14 mln sztuk świń, a do Polski przywożą 6,5 mln świń. Widać, że Duńczycy żyją tylko dzięki polskim odbiorcom. Do Polski nie przyjeżdżają tylko półtusze i nie tylko świnie. Mamy dokładne informacje od ludzi, którzy pracują w firmach przewozowych, w weterynarii, że są zakłady, do których dziennie jest przywożonych od 80 do 100 ton gotowej szynki. Gdzie my będziemy sprzedawać? Świnie mogą się „podusić”, tak jak „podusiły” się w zeszłym roku polskie ziemniaki w przechowalniach. Dobrze, że jest trochę suszy na zachodzie Europy, to w tym roku nie przywożą. Polscy urzędnicy nie robią nic, aby temu zapobiec. Nam by wystarczyło, aby ci urzędnicy wzięli się do roboty – mówił lider Agro Unii na jednym ze spotkań.

 

Po wielkopolskich wsiach już jutro przyjdzie czas na wizyty w miejscowościach województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Spotkania Agro Unii odbędą się w Chojnicach (godz. 17) i Bysławie (godz.20). Kolejnego dnia zaplanowano wizyty w Dubielnie (godz. 15) i Lisewie (godz. 19).

 

Zdjęcie: Facebook Agro Unia 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Czy rolnicy na spotkanie z premierem przygotowali

Niespełna dwa tygodnie temu w Jasieńcu (woj. mazowieckie) go

Sadownicy pikietowali pod zakładem, w którym gości

Wczoraj w miejscowości Wichradz gościł minister rolnictwa Ja

Czy minister rolnictwa przeprosi za „pustkę intele

- Pewnie wielu z was pamięta słowa Jana Krzysztofa Ardanowsk