Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 stycznia 2019, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7747 EUR EUR - 4,2867 GBP GBP - 4,9019 DKK DKK - 0,5741
Archiwum
23.01.2019 MATIF: pszenica kons. MAR19 - 205,75 (0,00%), kukurydza MAR19 - 182,50 (+ 0,14%), rzepak LUT19 - 374,25 (+ 0,67%) [euro/tona] +++ +++ +++ 23.01.2019 13.05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,30-4,80 zł/kg, średnia: 4,47 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Michał Kołodziejczak: Dochodzi do skłócania rolników z ludźmi, których nazywa się ekologami i ludźmi, którzy mieszkają w mieście

Paweł Hetnał

Michał Kołodziejczak wraz z kilkoma producentami trzody chlewnej pojawił się dzisiaj pod ministerstwem rolnictwa. Na dzisiaj bowiem było zaplanowane spotkanie tej grupy z szefem resortu. Przedstawiciele Agro Unii nie przybyli jednak do Warszawy by rozmawiać z ministrem, ponieważ jego służby jeszcze nie odniosły się do postulatów wniesionych na poprzednim spotkaniu z tą organizacją. Dlatego też lider Agro Unii zaplanował na dzisiaj konferencję prasową i zapowiedział zaostrzenie działań zmierzających do wyegzekwowania stawianych przez rolników postulatów.

 

- Na dzisiejszej konferencji prasowej odniesiemy się do bieżących spraw dotyczących rolnictwa. Odniesiemy się też do tego co robią Izby Rolnicze. Przekażemy też informację na temat tego co dzisiaj jest w mediach numerem jeden, czyli odstrzał dzików i walka z ASF. Przyjechaliśmy tutaj aby zasygnalizować skalę problemu. Dzisiaj trochę podgrzejemy temperaturę, która dużo wyższą wartość osiągnie jutro. Bardzo dużo dzieje się w mediach, a bardzo mało dzieje się w realnych działaniach. Ministerstwo przekazuje nam informacje, że ciągle trwają przygotowania do spotkania, gromadzą dokumenty. W pierwotnym przekazie padały informacje, że mieliśmy spotkać się dzisiaj. Zaproszenie jednak nie wpłynęło. My tych rozmów oczywiście nie zrywamy, ale nie będziemy się biernie przyglądać, tylko będziemy przechodzić do konkretnych działań. Dzisiaj widzimy co następuje. Dochodzi do skłócania rolników z ludźmi, których nazywa się ekologami i ludźmi, którzy mieszkają w mieście. Na to pozwolić nie możemy. Czekamy na dokumenty z ministerstwa rolnictwa odnośnie nieprawidłowości w weterynarii. Asystent ministra mówi: mają, gromadzą. Zobaczymy co nam pokażą. Jeśli nie będzie żadnych działań, to nie będziemy tylko spotykać się i rozmawiać o organizacji, ale będziemy budować szacunek do naszej grupy i polskich rolników – zapowiedział Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Michał Kołodziejczak zapowiada wojnę z kapitałem z

Mimo fiaska rozmów z ministrem rolnictwa, Agro Unia ogłasza

Malezja blokuje polską wieprzowinę

Dzisiaj Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wprowadzeni

Branża mięsna wyraża poparcie dla protestu pracown

Od grudnia ubiegłego roku trwa akcja protestacyjna pracownik