Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 lutego 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8242 EUR EUR - 4,3387 GBP GBP - 4,9787 DKK DKK - 0,5815
Archiwum
22.02.2019 13.15 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30-6,00 zł/kg, średnia: 5,64 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ 21.02.2019 MATIF: pszenica kons. MAR19 - 195,00 (+ 1,17%), kukurydza MAR19 - 173,50 (- 0,29%), rzepak MAJ19 - 361,75 (+ 0,49%) [euro/tona] +++ +++ +++

Ludowcy domagają się dymisji ministra rolnictwa

Paweł Hetnał
www.psl.pl

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wzywa premiera Mateusza Morawieckiego do natychmiastowej dymisji ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Skierował w tej sprawie pismo do Prezesa Rady Ministrów. Zdaniem lidera ludowców, minister Jurgiel ” absolutnie nie potrafi rozwiązać problemów polskiej wsi”.

 

W opinii PSL sytuacja w rolnictwie jest dramatyczna. Jak twierdzą ludowcy, obecny minister rolnictwa nie radzi sobie zupełnie. Za przykład podają kapitulację w walce z wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń, który rozprzestrzenia się po Polsce. Według Władysława Kosiniaka-Kamysza, choroba ta „zagraża w sposób niebywały funkcjonowaniu gospodarstw, prowadzi do likwidacji gospodarstw i często niszczy dorobek całego życia”. Prezes PSL ocenił, że jest „to zagrożenie dla polskiej gospodarki”.

 

Dlatego lider ludowców zażądał zmiany szefa resortu rolnictwa. – Domagamy się natychmiastowej dymisji ministra Jurgiela. Domagamy się dymisji szkodnika polskiej wsi, domagamy się dymisji ministra, który od ponad dwóch lat nie potrafi odpowiedzieć na wyzwania i rozwiązać problemów polskiej wsi – powiedział w Sejmie.

 

Władysław Kosiniak-Kamysz przypominał, że PiS obiecywał wielokrotnie wyrównanie unijnych dopłat. Lider ludowców uważa, że obecnemu ministrowi brakuje wizji rozwoju rolnictwa. Dowodem jest brak stanowczego głosu Polski na forum UE dotyczącego m.in. reform tej instytucji. – Liczymy, że pan premier podejmie decyzje i wystąpi do prezydenta o dymisję ministra Jurgiela – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

 

W piśmie skierowanym do premiera Morawieckiego prezes PSL stwierdził, że dziesiątki przykładów zaniechania lub błędnych decyzji ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela są niepodważalnym powodem do jego dymisji. - Wzywam do opamiętania i ratowania polskich rolników. Domagam się w imieniu polskiej wsi, aby minister został odwołany i więcej nie szkodził rolnikom – czytamy w piśmie.

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Strefa niebieska ASF sprzyja grupom dobrego intere

Strefa niebieska ASF jest szczególnie uciążliwa dla rolników

Wotum nieufności wobec ministra Ardanowskiego

Klub PO-KO złożył w Sejmie wniosek o odwołanie ministra roln

Minister Ardanowski o Porozumieniu Rolniczym: Może

– Bardzo się cieszę, że tak duża liczba związków i organizac