zm skiba

skiba

CenyRolnicze
15 lipca 2024, Poniedziałek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.8960 EUR EUR - 4.2499 GBP GBP - 5.0603 DKK DKK - 0.5696
Archiwum


15.07.2024 13:21 DRÓB, cena tuszki hurt: 8,50-9,20 zł/kg, średnia: 8,76 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

12.07.2024 MATIF: pszenica WRZ24: 220,00 (+1,46%), kukurydza SIE24: 216,75 (-1,48%), rzepak SIE24: 474,50 (-0,42%)

12.07.2024 SPRZEDAM 30 T ŻYTA KONS., trans. firmowy, łódzkie, tomaszowski, 97-225, tel.: 661 909 361

Sprzedam warchlaka krajowego, ilość 750szt, waga 32kg, zaszczepione myco, transport+kredyt.Tel 504 177 184, 500 072 45

Dodaj komunikat

agrifirm

agrifirm

W. Zełenski: Ukraina zdecydowanie sprzeciwia się dalszym ograniczeniom w eksporcie naszego zboża

Redakcja
zełensky, zboże, Ukraina

- Ukraina zdecydowanie sprzeciwia się dalszym ograniczeniom w eksporcie zboża - takie stanowisko przedstawił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu do uczestników Szczytu Inicjatywy Trójmorza. Głowa państwa podkreśliła, że ​​w Inicjatywie Trójmorza chodzi o jedność, a nie o podział. - Dlaczego więc, skoro ukraińskie porty płoną niemal każdej nocy po rosyjskich atakach, mamy się też martwić, że nasza logistyka lądowa się zatrzyma? – pytał Zełenski.

 

- Kiedy polityka w Europie idzie pod prąd i ignoruje wspólne zobowiązania i wspólne wartości… Kiedy dzieje się to w środku brutalnej agresji przeciwko wszystkiemu, co europejskie – wszyscy tracą. Wszyscy! I tylko czas dzieli nas od momentu, w którym ujawnią się skutki takiej straty. Ukraina zdecydowanie sprzeciwia się dalszym ograniczeniom w eksporcie naszego zboża! Ze spokojem obserwujemy, jak nasze zboże staje się źródłem dobrych dochodów dla różnych krajów europejskich, które przetwarzają nasze produkty rolne i zarabiają na logistyce. Rolnicy w różnych krajach wykorzystują ukraińską paszę dla dobra swoich gospodarstw. Firmy z różnych krajów zarabiają na tranzycie – mówił prezydent Ukrainy.

 

Zdaniem Zełenskiego wszelkie obecne ograniczenia wobec ukraińskiego eksportu stanowią „powiększenie zniszczeń spowodowanych przez rosyjskich terrorystów”. - Chciałbym zwrócić się konkretnie do Komisji Europejskiej. Fundamentem Europy jest m.in. wolna konkurencja i dotrzymywanie obietnic. Ukraina wywiązuje się ze swoich obietnic i nigdy nie ingeruje w wolną konkurencję. Ale jak na spokojnie zaakceptować pogwałcenie danych nam obietnic, pogwałcenie Układu Stowarzyszeniowego, pogwałcenie warunków wolnego rynku? Instytucje europejskie nie powinny mnożyć rozczarowań w Europie. I powinno zwiększyć zaufanie do słów i obietnic składanych w Europie – podkreślił Zełenski.

 

Jego zdaniem Ukraina walczy o życie i wspólne europejskie wartości na polu bitwy: na morzu i na lądzie, w powietrzu i cyberprzestrzeni, w środowisku informacyjnym i w sferze handlu. - Ale jeśli będziemy musieli walczyć o Ukrainę i fundamenty naszej wspólnej Europy w arbitrażu, będziemy walczyć. Nie chcemy, ale będziemy walczyć w arbitrażu. Jeśli będziemy musieli walczyć na platformach organizacji międzynarodowych, będziemy walczyć również tam. Mamy jednak nadzieję na jedność. I mamy nadzieję, że jedność zwycięży. Ta prawda zwycięży. Niech solidarność nadal nas jednoczy! Niech cała Europa, od Dunaju po Wisłę, nadal będzie przestrzenią współpracy. Niech wina za cierpienia w Europie spadnie wyłącznie na Rosję – podsumował prezydent Ukrainy.

 

 

Źródło: ukrinform.net

Loading comments...
Wiadomość z kategorii:

Obserwuj nas w Google News 

i czytaj materiały szybciej niż inni

Google Icons 16 512

Dołącz teraz

POLECAMY


Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu