Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 marca 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8393 EUR EUR - 4.5793 GBP GBP - 5.3056 DKK DKK - 0.6158
Archiwum
05.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 231,50 (- 2,01%), kukurydza MAR21 - 219,25 (+ 1,04%), rzepak MAJ21 - 518,50 (+ 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.03.2021 13:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Związek zawodowy ostrzega przed ukraińską kukurydzą

Redakcja
Pixabay

Związek Zawodowy Rolników Rzeczypospolitej zwrócił się do ministra rolnictwa ws. zagrożeń, jakie wynikają z realizowanych dostaw ukraińskiej kukurydzy, jakie mają miejsce na wschodzie Polski. Przewodniczący tej organizacji przestrzega, że możemy mieć do czynienia z genetycznie modyfikowaną kukurydzą, zebraną na terenach objętych afrykańskim pomorem świń.

 

W związku z licznymi sygnałami od rolników z Przemyśla zajmujących się produkcją roślinną, w tym uprawą kukurydzy, ZZRR zwrócił się do ministra rolnictwa o pilną interwencję. Jak czytamy w piśmie przewodniczącego Związku, Marcina Bustowskiego, do Zambrowa (gm. Orły) mają być realizowane koleją wahadłowe dostawy kukurydzy zza Buga.

 

- Panie ministrze, polscy rolnicy nie mają możliwości zbytu płodów rolnych w postaci kukurydzy, a firma, która zajmuje się sprowadzaniem jej z Ukrainy, doprowadza polskiego rolnika do bankructwa. Proszę o niezwłoczne podjęcie działań celem zabezpieczenia interesów narodowych oraz wyjaśnienie jak działają polskie służby w zakresie kontroli. Czy aby nie mamy do czynienia z importem niedozwolonej, genetycznie modyfikowanej kukurydzy na teren Polski? - pyta Marcin Bustowski.

 

Szef Związku wzywa w swoim piśmie ministra rolnictwa do niezwłocznego podjęcia działań zapobiegających importowi kukurydzy z terenu Ukrainy i zlecenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ustalenia odpowiedzialnych za niebezpieczeństwo rozpowszechniania ASF na terenie Polski.

O podobnym procederze poinformował przed tygodniem misnitra rolnictwa poseł Norbert Kaczmarczyk, o czym pisaliśmy tutaj - kliknij. 

 

ogloszenia zboza

Może zainteresuje Cię również:

Argentyna: Zmiana katastrofalnych prognoz zbiorów

Obfite deszcze w ostatnich tygodniach w Argentynie zmieniły

Zielona rewolucja Billa Gates’a nie zbawiła Afryki

Bill Gates jest nie tylko największym właścicielem gruntów r

Producenci żywca na Ukrainie wzywają do ograniczen

Ukraińskie stowarzyszenia producentów mięsa drobiowego i wie