Holendrzy pomagają budować świńską potęgę Chin

Redakcja

Konsorcjum dwunastu holenderskich firm z sektora rolnictwa i hodowli trzody chlewnej, kierowane przez Agrifirm, rozpoczęło opracowywanie innowacyjnego i przyjaznego dla zwierząt modelu rozwoju ferm trzody chlewnej w Chinach. Pierwszym etapem jest budowa Centrum Badawczo-Szkoleniowego (RTTC) w Anping, gdzie holenderska wiedza i doświadczenie są wykorzystywane do tworzenia lepszych warunków życia dla ludzi i zwierząt w chińskich fermach świń i wokół nich.

 

Konsorcjum ściśle współpracuje z Ministerstwem Rolnictwa, Przyrody i Jakości Żywności, radą ds. Rolnictwa w ambasadzie Holandii w Pekinie i NLWorks, w koordynacji z (lokalnym) rządem chińskim. Celem jest wywarcie realnego wpływu na chiński sektor hodowli trzody chlewnej. Maurits van Os, zastępca dyrektora NLWorks. - Dzięki wsparciu firm i rządu holenderskiego, budując RTTC, robimy ważny krok w kierunku modelu trwałych zysków zarówno dla Chin, jak i Holandii – wyjaśnił van Os. 

 

Konsorcjum ma wielkie ambicje. - Sytuacja w Chinach jest szczególnie trudna, a wyzwania są ogromne - mówi Jeroen Jeuken, dyrektor zarządzający Agrifirm ASIA. - W tej chwili napotykamy ograniczenia na drodze do poprawy sytuacji w chińskim sektorze trzody chlewnej. Ma to związek z używanymi systemami, zapewnieniem jakości i zdrowia, wiedzą i umiejętnościami oraz wpływem na środowisko i zdrowie zwierząt oraz ludzi. Nie można powstrzymać ogromnego wzrostu i ambicji Chin w zakresie produkcji własnej żywności. Możemy zapewnić, że odbywa się to w sposób korzystny dla naszego świata i uwzględniający dobrostan zwierząt. Jesteśmy w pełni zaangażowani w przekazywanie holenderskiej wiedzy w tym zakresie, która jest światowym liderem w tej dziedzinie. W ten sposób holenderska gospodarka odniesie korzyści z rozwoju sytuacji w Chinach – mówi Jeuken.

 

Wspólne prace odbywają w takich obszarach jak odżywianie, genetyka czy zdrowie. Aby rozwijać te aspekty, rozpoczęto budowę RTTC w Anping. Zakład demonstracyjno-produkcyjny ze zintegrowanym zapleczem do szkolenia i przeprowadzania testów i pokazów zostanie otwarty w 2021 roku.

 

Dzięki takim inwestycjom Agrifirm pracuje również nad rentownością za granicą, co przynosi korzyści członkom holenderskiej spółdzielni w postaci premii członkowskiej. Każdego roku otrzymują świadczenia członkowskie, które wynikają z zysków, które Agrifirm osiąga poza firmą członkowską i za granicą.

 

 

Źródło: Pig Business

Loading comments...
Wiadomość z kategorii:

Obserwuj nas w Google News 

i czytaj materiały szybciej niż inni

Google Icons 16 512

Dołącz teraz