Według danych z 400 chińskich okręgów w całym kraju, liczba loch hodowlanych wzrosła w styczniu o 1,2% w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Był to czwarty miesiąc z rzędu wzrostu, który od września 2019 r. pozwolił na wzrost o 8 %.
Po wybuchu koronowirusa wystąpiły braki w dostawach pasz dla zwierząt w Chinach ze względu na środki zwalczania chorób i ograniczenia w transporcie. Wpływ na produkcję w rzeźniach i mleczarniach miał także ograniczony transport zwierząt i mleka oraz brak pracowników. Dyrektor Biura ds. Dobrostanu Zwierząt i Weterynarii w Departamencie Rolnictwa Yang Zhenhai powiedział dziennikarzom w Pekinie w zeszłym tygodniu, że problemy przymusowych przestojów produkcyjnych i zakłóceń transportu między prowincjami zostały „znacznie złagodzone”. Pomógł temu fakt, że wydział rolny wraz z innymi władzami poprosił w dyrektywach, by nie blokowano transportu zwierząt i transportu paszowego.
Na kolejnym wydarzeniu prasowym w zeszły czwartek Yang ogłosił, że populacja i produkcja trzody chlewnej również się odradzają. Celem władz Państwa Środka jest przyspieszenie przywrócenia produkcji trzody chlewnej i zapewnienie podstawowych zdolności produkcyjnych świń do końca 2020 r.. Według danych z 400 okręgów w całym kraju, liczba loch hodowlanych wzrosła w styczniu o 1,2% w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Był to czwarty miesiąc z rzędu wzrostu, który wyniósł 8% od września 2019 r. W dużych gospodarstwach z ponad 500 świniami stada wzrosły o 2,2% w porównaniu z grudniem, a masy uboju również wzrosły o 1,1%. Yang nie podał dokładniejszych liczb.
Cena świń rzeźnych w ubiegły czwartek utrzymywała się na wysokim poziomie, co stanowi równowartość 5,00 EUR / kg żywej wagi i jak zwykle po Nowym Roku nie uległa obniżeniu.
Źródło: SUS Online