Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7255 EUR EUR - 4.5354 GBP GBP - 5.0920 DKK DKK - 0.6096
Archiwum
22.01.2021 13:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,60 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 21.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 232,50 (- 0,64%), kukurydza MAR21 - 213,75 (+ 0,12%), rzepak LUT21 - 433,75 (+ 1,46%) [euro/tona] +++ +++ +++

Biedronka tłumaczy dlaczego sprzedawała importowane ziemniaki jako polskie

Paweł Hetnał
Unia Warzywno-Ziemniaczana (FB)

- Bardzo przepraszamy za tę sytuację, w której doszło do błędu ludzkiego. Wzmocnimy nasze procedury sprawdzania kraju pochodzenia przy odbieraniu dostaw – wyjaśnia Marek Walencik, dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka. To odpowiedź sieci na zarzuty o sprzedaży importowanych ziemniaków pod polską marką.

 

- Tylko w zeszłym tygodniu (między 9.09 a 14.09), w 2916 sklepach sieci Biedronka sprzedaliśmy prawie 2 miliony kg ziemniaków. Od początku roku do sierpnia 2019 klienci naszej sieci zakupili u nas 83 miliony kg ziemniaków. Tak duża rotacja tego konkretnego produktu oznacza, że czasem w ciągu dnia asortyment ziemniaków wymienia się całkowicie po kilkanaście razy i stąd mogą wynikać błędy w poszczególnych sklepach. Jednocześnie podkreślamy, że zgodnie ze strategią naszej firmy, co do zasady, preferujemy rodzimych dostawców i polskie produkty. W efekcie, aż 92% produktów dostępnych w sklepach naszej sieci w ub. r. pochodziło od polskich dostawców – informuje Marek Walencik, choć jego ostatnie słowa są dwuznaczne, ponieważ polscy dostawcy niekoniecznie korzystają z krajowych produktów...

 

- Biedronka chce nas wykopać z rynku? A może to my pokażemy jej gdzie jest jej miejsce i że nie ma przyzwolenia na oszukiwanie konsumentów i wyniszczanie polskich rolników? Organizujemy zrzutkę na sprawę sądową przeciwko Jeronimo Martins. Im więcej uzbieramy, tym bardziej ich zaboli, bo o większa sumę będziemy mogli się ubiegać. Pieniądze z wygranej sprawy przeznaczymy na powołanie naszej społecznej inspekcji, skoro UOKiK nie działa – czytamy na facebook'owym koncie Unii Warzywno-Ziemniaczanej.

 

Więcej o tej sprawie przeczytasz tutaj – kliknij.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Miasto musi wiedzieć, że my oddajemy kilogram świn

- Mamy dość sprzedawania świń za 3,50 zł/kg. Mamy dość sprze

Podhale pozdrawia rolników. Bunt od Bałtyku aż po

Działacze Agro Unii wsparli dzisiaj inicjatywę przedsiębiorc

Bunt narasta. Rolnicy żądają wstrzymania egzekucji

Agro Unia nalega, by premier natychmiast wprowadził przepisy