Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
14 kwietnia 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.8065 EUR EUR - 4.5552 GBP GBP - 5.2513 DKK DKK - 0.6125
Archiwum
14.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 220,75 (+ 1,49%), kukurydza CZE21 - 221,00 (+ 1,26%), rzepak MAJ21 - 507,00 (+ 0,35%) [euro/tona] +++ +++ 14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Biedronka tłumaczy dlaczego sprzedawała importowane ziemniaki jako polskie

Paweł Hetnał
Unia Warzywno-Ziemniaczana (FB)

- Bardzo przepraszamy za tę sytuację, w której doszło do błędu ludzkiego. Wzmocnimy nasze procedury sprawdzania kraju pochodzenia przy odbieraniu dostaw – wyjaśnia Marek Walencik, dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka. To odpowiedź sieci na zarzuty o sprzedaży importowanych ziemniaków pod polską marką.

 

- Tylko w zeszłym tygodniu (między 9.09 a 14.09), w 2916 sklepach sieci Biedronka sprzedaliśmy prawie 2 miliony kg ziemniaków. Od początku roku do sierpnia 2019 klienci naszej sieci zakupili u nas 83 miliony kg ziemniaków. Tak duża rotacja tego konkretnego produktu oznacza, że czasem w ciągu dnia asortyment ziemniaków wymienia się całkowicie po kilkanaście razy i stąd mogą wynikać błędy w poszczególnych sklepach. Jednocześnie podkreślamy, że zgodnie ze strategią naszej firmy, co do zasady, preferujemy rodzimych dostawców i polskie produkty. W efekcie, aż 92% produktów dostępnych w sklepach naszej sieci w ub. r. pochodziło od polskich dostawców – informuje Marek Walencik, choć jego ostatnie słowa są dwuznaczne, ponieważ polscy dostawcy niekoniecznie korzystają z krajowych produktów...

 

- Biedronka chce nas wykopać z rynku? A może to my pokażemy jej gdzie jest jej miejsce i że nie ma przyzwolenia na oszukiwanie konsumentów i wyniszczanie polskich rolników? Organizujemy zrzutkę na sprawę sądową przeciwko Jeronimo Martins. Im więcej uzbieramy, tym bardziej ich zaboli, bo o większa sumę będziemy mogli się ubiegać. Pieniądze z wygranej sprawy przeznaczymy na powołanie naszej społecznej inspekcji, skoro UOKiK nie działa – czytamy na facebook'owym koncie Unii Warzywno-Ziemniaczanej.

 

Więcej o tej sprawie przeczytasz tutaj – kliknij.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Rolników wykańcza pandemia i współpraca z pośredni

Rolnicy ostrzegają, że wkrótce mogą nas czekać duże podwyżki

Trocinami w ptasią grypę. Minister przypomina o my

Drogi wjazdowe na obszar powiatu żuromińskiego, w którym pan

Indyki od tygodnia zdychają w męczarniach, bo zabr

Jak informuje Michał Kołodziejczak z Agro Unii, na terenie p