Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
18 października 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8503 EUR EUR - 4,2844 GBP GBP - 4,9671 DKK DKK - 0,5735
Archiwum
18.10.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 181,25 (+ 0,14%), kukurydza LIS19 - 165,75 (+ 0,45%), rzepak LIS19 - 377,75 (- 0,66%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.10.2019 12:21 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,50 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

Biedronka tłumaczy dlaczego sprzedawała importowane ziemniaki jako polskie

Paweł Hetnał
Unia Warzywno-Ziemniaczana (FB)

- Bardzo przepraszamy za tę sytuację, w której doszło do błędu ludzkiego. Wzmocnimy nasze procedury sprawdzania kraju pochodzenia przy odbieraniu dostaw – wyjaśnia Marek Walencik, dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka. To odpowiedź sieci na zarzuty o sprzedaży importowanych ziemniaków pod polską marką.

 

- Tylko w zeszłym tygodniu (między 9.09 a 14.09), w 2916 sklepach sieci Biedronka sprzedaliśmy prawie 2 miliony kg ziemniaków. Od początku roku do sierpnia 2019 klienci naszej sieci zakupili u nas 83 miliony kg ziemniaków. Tak duża rotacja tego konkretnego produktu oznacza, że czasem w ciągu dnia asortyment ziemniaków wymienia się całkowicie po kilkanaście razy i stąd mogą wynikać błędy w poszczególnych sklepach. Jednocześnie podkreślamy, że zgodnie ze strategią naszej firmy, co do zasady, preferujemy rodzimych dostawców i polskie produkty. W efekcie, aż 92% produktów dostępnych w sklepach naszej sieci w ub. r. pochodziło od polskich dostawców – informuje Marek Walencik, choć jego ostatnie słowa są dwuznaczne, ponieważ polscy dostawcy niekoniecznie korzystają z krajowych produktów...

 

- Biedronka chce nas wykopać z rynku? A może to my pokażemy jej gdzie jest jej miejsce i że nie ma przyzwolenia na oszukiwanie konsumentów i wyniszczanie polskich rolników? Organizujemy zrzutkę na sprawę sądową przeciwko Jeronimo Martins. Im więcej uzbieramy, tym bardziej ich zaboli, bo o większa sumę będziemy mogli się ubiegać. Pieniądze z wygranej sprawy przeznaczymy na powołanie naszej społecznej inspekcji, skoro UOKiK nie działa – czytamy na facebook'owym koncie Unii Warzywno-Ziemniaczanej.

 

Więcej o tej sprawie przeczytasz tutaj – kliknij.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Agro Unia wyznacza nagrodę za przedstawienie dowod

Agro Unia przewidziała nagrodę dla osoby, która przedstawi d

Zaskakująca współpraca Ardanowskiego i Kołodziejcz

Podczas piątkowej konferencji prasowej wspólne działania prz

Ardanowski i Kołodziejczak wspólnie przeciwko błęd

- Różnimy się wciąż w kilku istotnych kwestiach, ale błędnem