Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
16 kwietnia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7978 EUR EUR - 4.5481 GBP GBP - 5.2235 DKK DKK - 0.6115
Archiwum
16.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 217,75 (- 0,80%), kukurydza CZE21 - 220,25 (- 0,34%), rzepak MAJ21 - 509,25 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 16.04.2021 13:25 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,30 zł/kg, średnia: 6,00 zł/kg (na podstawie informacji z 10 ubojni) +++ +++

Mleko

Rolnicy spłacą długi Bielmleku? Możliwe strajki okupacyjne

Redakcja

- Według najnowszych informacji krążących na rynku oraz uzyskanych od syndyka masy upadłościowej– będzie on dochodził od rolników uzupełnienia deklarowanych udziałów w SM Bielmlek do brakujących wpłat 50 tysięcy złotych, bądź nawet 100 tysięcy złotych – informują rolnicy z Podlasia.

Czytaj więcej...

Rolnicy wściekli po obniżce ceny skupu mleka. Ciągniki zablokowały drogę pod OSM Koło

Redakcja

Członkowie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole protestowali wczoraj pod siedzibą mleczarni. Pod zakładem pojawiło się około 100 ciągników. Rolnicy domagają się cofnięcia obniżek cen skupu mleka, które w efekcie mogą doprowadzić wielu z nich do bankructwa. Osią sporu jest 5 groszy, bowiem o tyle mniej niż wcześniej spółdzielnia płaci za litr mleka.

Czytaj więcej...

Polskie firmy z branży przetwórczej trafiają w ręce Chińczyków i Duńczyków. Kto przejmie upadły Bielmlek?

Redakcja

- Wiele mówi się o skróceniu łańcucha dostaw w rolnictwie. Tak zrobił wiceminister w rządzie Mateusza Morawieckiego, pan Tadeusz Romańczuk, który tak skrócił łańcuch dostaw w spółdzielni mleczarskiej Bielmlek, że doprowadził do jej upadku. To nowoczesny zakład, którym dziś zarządza syndyk - mówił w tym tygodniu z trybuny sejmowej poseł Stefan Krajewski.

Czytaj więcej...

Dokręcanie śruby mleczarzom. „Za niedługo nie wyjdziemy z obory w pole”

Redakcja

Polska Izba Mleka podjęła inicjatywę wprowadzenia systemowych rozwiązań poprawienia bytu zwierząt. Jego założeniem jest rozszerzenie istniejącego już Standardu Polskiej Izby Mleka „Bez GMO” o moduł systemu oceny dobrostanu zwierząt. Zdaniem wielu hodowców bydła, to kolejne absurdalne przepisy, który najprawdopodobniej będą finansowane z kieszeni rolnika, a wzbogaci się głównie firma zewnętrzna, która będzie certyfikować nowe standardy.

Czytaj więcej...

Laktopol stara się o przejęcie Bielmleku

Redakcja

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał pozytywną decyzję, która kończy postępowanie w zakresie koncentracji w sprawie SM Bielmlek w Bielsku Podlaskim. Wszystko wskazuje na to, że nowym dzierżawcą zakładu zostanie Laktopol Sp. z o.o.

Czytaj więcej...

Ceny mleka w trendzie wzrostowym

Redakcja

Według Głównego Urzędu Statystycznego cena skupu mleka w listopadzie 2020 r. wyniosła 149,98 zł/1 hl i była wyższa o 8,5% niż w listopadzie 2019 r. Cena skupu mleka  w odniesieniu do października 2020 r. była o 3,7% wyższa.

Czytaj więcej...

Rosną ceny skupu mleka

Redakcja

Według Głównego Urzędu Statystycznego cena skupu mleka w październiku 2020 r. wyniosła 144,59 zł/1 hl i była wyższa o 8,8% niż w październiku 2019 r. Cena skupu mleka w odniesieniu do września 2020 r. była o 4,7% wyższa.

Czytaj więcej...

OSM Piątnica przejmie Bielmlek? Negocjacje idą w dobrym kierunku

Redakcja

W miniony czwartek Rada Wierzycieli wskazała OSM Piątnica jako partnera do restrukturyzacji Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek. Spółdzielnia w Bielsku Podlaskim jest w procesie sanacji od 31 marca br.  - Po ogłoszeniu decyzji Rady Wierzycieli OSM Piątnica niezwłocznie przystąpiła do prac zmierzających do włączenia zakładu w struktury Spółdzielni. Przyłączenie SM Bielmlek do OSM Piątnica daje szansę na wznowienie produkcji oraz ochronę miejsc pracy – informuje portal podlaskie24.pl.

Czytaj więcej...

Mlekovita rozwija polską markę na światową skalę

Redakcja

Już od ponad 90 lat Mlekovita, firma ze 100-procentowym polskim kapitałem, zdobywa zaufanie konsumentów i wyznacza trendy na rynku, oferując polskie produkty mleczarskie najwyższej jakości. Dzięki osiąganym wynikom jest dumą polskiej gospodarki. Grupa kultywuje polskość: jej dostawcami są polscy rolnicy, daje 5 tys. miejsc pracy w swoich zakładach, promuje polskie wyroby nabiałowe, zarówno na rodzimym, jak i zagranicznych rynkach. Polskość i Mlekovita są ze sobą nierozerwalnie powiązane od lat, a zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości jest dobrą okazją, aby o tym przypomnieć.

Czytaj więcej...