Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 października 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.8734 EUR EUR - 4.5877 GBP GBP - 5.0766 DKK DKK - 0.6165
Archiwum
22.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 209,00 (- 1,07%), kukurydza LIS20 - 191,25 (+ 0,26%), rzepak LIS20 - 394,75 (- 0,06%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ 21.10.2020 13:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,70 - 4,50 zł/kg, średnia: 4,03 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Zamiast kupować mleko od polskich rolników, sprowadzają surowiec z zagranicy

Redakcja

Ministerstwo rolnictwo „napiętnowało” 15 firm i zarzuca im, że w obliczu kryzysu wywołanego koronawirusem importują mleko, nie wspierając tym samym polskich rolników, którzy znaleźli się w poważnych tarapatach. Należy podkreślić, że działania tych podmiotów są legalne.

 

- W trudnych dniach epidemii Polacy wykazują się odpowiedzialnymi postawami. Zdają sobie sprawę, że tylko wspólnie możemy sobie poradzić ze skutkami koronawirusa. Służba zdrowia z poświęceniem wypełnia zadania. Polacy w zdecydowanej większości starają się wspierać siebie nawzajem m.in. kupując polskie produkty, bo to służy naszej gospodarce – czytamy w komunikacie MRiRW.

 

Jak informuje resort, niepokojące ruchy widać na rynku mleka. Spadają ceny skupu, ale w sklepach tego nie widać. Gorzej, bo niektóre z zakładów tej branży zamiast kupować od polskich rolników, którzy zapewniają nam wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe, sprowadzają surowiec z zagranicy. - W warunkach jednolitego rynku nie ma tu oczywiście złamania prawa, ale kwestia patriotyzmu gospodarczego tych podmiotów budzi wątpliwości – podkreśla ministerstwo.

 

- Działając w interesie tych wszystkich, którym na sercu leży wspieranie polskiej gospodarki, publikujemy listę zakładów sprowadzających mleko i jego przetwory z zagranicy, ograniczając tym samym zakupy od polskich rolników – głosi komunikat resortu.

 

Lista „napiętnowanych” zakładów znajduje się tutaj-kliknij.

 

Źródło: MRiRW

Może zainteresuje Cię również:

Ostatnie chwile na złożenie wniosku o wsparcie gos

Najbliższa środa będzie ostatnim dniem na złożenie w biurach

Animex w Szczecinie ogniskiem koronawirusa

Firma Animex Foods poinformowała o 26 przypadkach koronawiru

Hodowcy kaczek ponieśli ogromne straty z powodu C

Dlaczego hodowcy kaczek rzeźnych zostali wykluczeni z pomocy