Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
22.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 238,50 (+ 3,02%), kukurydza CZE21 - 233,75 (+ 2,07%), rzepak MAJ21 - 595,25 (+ 5,96%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Amerykańscy rolnicy wylewają w pola tysiące litrów mleka

Redakcja
Ben Butler (Twitter)

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa wywołuje ogromne komplikacje w rolnictwie. Amerykańscy producenci mleka nie maja gdzie sprzedać surowca. Na Florydzie mleko wylewane jest na pola uprawne. 

 

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa spowodowała, że mleczarnie coraz częściej odmawiają przyjmowania surowca. Wynika to nie tylko z zamknięcia lokali gastronomicznych, ale również z ograniczonego popytu ze strony sieci handlowych, które już nie przeżywają oblężenia, jak to miało miejsce we wstępnej fazie epidemii. Nawet wzmożona sprzedaż detaliczna nie zniwelowała zapotrzebowania jakie generowały choćby restauracje.

 

Według doniesień mediów w USA, niektóre mleczarnie poprosiły swoich dostawców o pozbycie się mleka. Producenci mleka apelują do rządzących o programy pomocy zapewniające płynność produkcji i płynność finansową. Według doniesień medialnych programy, które mają długoterminowy wpływ na rynek, a tym samym na cenę mleka, nie są pożądane.

 

Niedawno światowe media obiegło zdjęcie umieszczone na Twitterze przez rolnika z południowej Florydy, Bena Butlera. Na zaprezentowanej fotografii widać stojące w szeregu cysterny, które wylewają mleko na pole. - Wylewamy mleko w południowej Florydzie, ponieważ nie ma na nie zbytu. Wciąż jednak musimy karmić i dbać o nasze zwierzęta, a nasi rolnicy ciągle doją krowy, w nadzieji, że będziemy mogli sprzedawać mleko w przyszłości – napisał Butler.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Czy rolnik rzeczywiście może pracować w gospodarst

Ze stron rządowych płyną uspokajające komunikaty, że nałożen

Producenci ziemniaków totalnie odcięci od rynków z

Producenci warzyw, zwłaszcza ziemniaków i cebuli, są zrozpac

Rolnik na kwarantannie jak trendowaty. Weterynarz

Pani Ewie z woj. świętokrzyskiego wyprosiła się maciora. Pro