Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
22.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 238,50 (+ 3,02%), kukurydza CZE21 - 233,75 (+ 2,07%), rzepak MAJ21 - 595,25 (+ 5,96%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

W całej gminie tylko jeden rolnik został zwolniony z kwarantanny. Musi zadbać o 600 krów

Redakcja

Czeska gmina Kynice w regionie Havlíčkův Brod została zamknęła w poniedziałek z powodu koronawirusa. Jedyną osobą, która została zwolniona z kwarantanny jest rolnik Pavel Francl z Pavlov. W jego gospodarstwie w Kynicach znajduje się 600 krów, którymi na zmiany opiekuje się 12 osób. 

 

Żadna z tych osób nie jest mieszkańcem wsi i nie jest poddana kwarantannie w innym miejscu. Wszyscy muszą jednak zgłaszać wjazd na teren kwarantanny patrolom policyjnymi poza wioską. Francl musiał wynegocjować wyjątek dotyczący odbioru mleka i transportu pasz. - Policja ma imienną listę i na tej podstawie te osoby mogą dojechać do gospodarstwa. Mogą przebywać tylko na farmie i w promieniu 100 metrów od niej - powiedział Francl. Według niego robotnicy nie mają wstępu do wioski, co naruszałoby warunki kwarantanny.

 

Francl poradził pracownikom, aby chronili się jak to jest tylko możliwe. Według niego mogą pracować bez bliskiego kontaktu. Mleko zostanie pobrane przez kierowcę cysterny, który po nie przyjeżdża. - Uzgodniliśmy, że nie spotka żadnego z naszych pracowników i może sam siebie obsłużyć. Mówi, że będzie miał maski i środki dezynfekujące, ale to już jest po stronie przewoźnika - powiedział Francl. Według niego duża hodowla nie mogła przygotować się wcześniej na kwarantannę. Dostawy pasz konieczne są przynajmniej raz w tygodniu. - Nie chodzi tylko o to, że ograniczymy produkcję, ale ktoś musi nakarmić bydło. Największym wyzwaniem było przekonanie pracowników do tego rozwiązania. Teraz ważne jest, aby dbali o swoje zdrowie. Do czasu zakończenia kwarantanny nie wiem, kto by pracował przy tych krowach - powiedział Francl. 

 

Źródło: zemedelec.cz  

Może zainteresuje Cię również:

Dlaczego rolnik ma zakaz stosowania separatorów ko

- Jakiś czas temu szukałem informacji na temat wirówek do wy

Czy rolnik rzeczywiście może pracować w gospodarst

Ze stron rządowych płyną uspokajające komunikaty, że nałożen

Producenci ziemniaków totalnie odcięci od rynków z

Producenci warzyw, zwłaszcza ziemniaków i cebuli, są zrozpac