Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9591 EUR EUR - 4,4465 GBP GBP - 4,9043 DKK DKK - 0,5966
Archiwum
01.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 181,50 (+ 0,55%), kukurydza SIE20 - 168,50 (+ 0,60%), rzepak SIE20 - 377,25 (- 0,20%) [euro/tona] +++ +++ +++ 01.07.2020 13:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,50 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Mleczarze apelują do ministra rolnictwa o wstrzymanie kontroli w ich zakładach

Redakcja

Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka, zaapelowała do ministra rolnictwa o wstrzymanie w zakładach i spółdzielniach mleczarskich wszelkich kontroli. Powód? Obawia przed... zawleczeniem koronawirusa.

 

- W związku z ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia pandemii koronawirusa COVID -19 oraz poważnymi skutkami ekonomicznymi i gospodarczymi dla polskiego sektora mleczarskiego, w imieniu członków Polskiej Izby Mleka, organizacji zrzeszającej największe polskie spółdzielnie mleczarskie, zwracam się do Pana o natychmiastowe podjęcie działań w celu ograniczenia ryzyka zamknięcia zakładów przetwórczych z powodu zawleczenia na teren zakładu koronawirusa. Zdając sobie sprawę z ryzyka przenoszenia COVID-19 wnosimy o natychmiastowe zaprzestanie wszelkich kontroli na terenie zakładu przetwórczego przez służby podległe panu ministrowi, a kontrole związane z wywozami produktów prosimy o przeprowadzanie w taki sposób, by nie doszło do kontaktu z pracownikami – apeluje Polska Izba Mleka.

 

Polska Izba Mleka opracowała katalog zaleceń dla zakładów mleczarskich, w których uwzględniono ograniczenie do minimum wchodzenie na teren zakładu osób spoza grona pracowników, niemniej jednak inspektorzy weterynaryjni czy sanitarni podlegają ministrowi. - Oczywiście wiemy, że wirus nie przenosi się za pośrednictwem żywności, ale naszą troską objęci są pracownicy, bez których żaden zakład przetwórczy nie może funkcjonować. Uprzejmie proszę o bardzo poważne potraktowanie tego problemu i okazanie wszelkiej pomocy i zrozumienia w tej sytuacji – czytamy w piśmie Agnieszki Maliszewskiej.

 

Może zainteresuje Cię również:

Trzeba uregulować handel dzikimi zwierzętami. To t

Większość nowo pojawiających się chorób zakaźnych ma swoje p

Fermy norek źródłem Covid-19 w Holandii

Na 13 fermach futrzarskich w Holandii wykryto koronawirusa u

Niemcy: koronawirus u ponad 1000 pracowników ubojn

Wskaźnik transmisji koronawirusa w Niemczech w ostatnich dni