Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
27 marca 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 4,1127 EUR EUR - 4,5246 GBP GBP - 5,0218 DKK DKK - 0,6065
Archiwum
27.03.2020 MATIF: pszenica kons. MAJ20 - 195,00 (+ 0,78%), kukurydza CZE20 - 167,75 (- 0,15%), rzepak MAJ20 - 356,50 (+ 1,28%) [euro/tona] +++ +++ +++ 27.03.2020 12:25 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 4,80 zł/kg, średnia: 4,25 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++

Mleczarze apelują do ministra rolnictwa o wstrzymanie kontroli w ich zakładach

Redakcja

Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka, zaapelowała do ministra rolnictwa o wstrzymanie w zakładach i spółdzielniach mleczarskich wszelkich kontroli. Powód? Obawia przed... zawleczeniem koronawirusa.

 

- W związku z ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia pandemii koronawirusa COVID -19 oraz poważnymi skutkami ekonomicznymi i gospodarczymi dla polskiego sektora mleczarskiego, w imieniu członków Polskiej Izby Mleka, organizacji zrzeszającej największe polskie spółdzielnie mleczarskie, zwracam się do Pana o natychmiastowe podjęcie działań w celu ograniczenia ryzyka zamknięcia zakładów przetwórczych z powodu zawleczenia na teren zakładu koronawirusa. Zdając sobie sprawę z ryzyka przenoszenia COVID-19 wnosimy o natychmiastowe zaprzestanie wszelkich kontroli na terenie zakładu przetwórczego przez służby podległe panu ministrowi, a kontrole związane z wywozami produktów prosimy o przeprowadzanie w taki sposób, by nie doszło do kontaktu z pracownikami – apeluje Polska Izba Mleka.

 

Polska Izba Mleka opracowała katalog zaleceń dla zakładów mleczarskich, w których uwzględniono ograniczenie do minimum wchodzenie na teren zakładu osób spoza grona pracowników, niemniej jednak inspektorzy weterynaryjni czy sanitarni podlegają ministrowi. - Oczywiście wiemy, że wirus nie przenosi się za pośrednictwem żywności, ale naszą troską objęci są pracownicy, bez których żaden zakład przetwórczy nie może funkcjonować. Uprzejmie proszę o bardzo poważne potraktowanie tego problemu i okazanie wszelkiej pomocy i zrozumienia w tej sytuacji – czytamy w piśmie Agnieszki Maliszewskiej.

 

Może zainteresuje Cię również:

Perfidne oszustwo. Przekonują, że mają mleko, któr

- Z przykrością informujemy, że w okresie pandemii pojawiają

Czy szacowanie szkód łowieckich będzie możliwe?

Lubuska Izba Rolnicza zwróciła się do wojewody lubuskiego z

Walka z koronawirusem spycha na boczny tor problem

Polowania zostały wstrzymane, a myśliwi zastanawiają się czy