Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 października 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8665 EUR EUR - 4.5772 GBP GBP - 5.0608 DKK DKK - 0.6152
Archiwum
23.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 209,75 (+ 0,36%), kukurydza LIS20 - 196,50 (+ 2,75%), rzepak LIS20 - 392,00 (- 0,70%) [euro/tona] +++ +++ +++ 23.10.2020 14:02 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,80 - 4,60 zł/kg, średnia: 4,10 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni) +++

Rolnicy z Niemiec blokują magazyny Aldi. Nie chcą dopuścić do obniżki cen skupu mleka

Redakcja

W nocy 8 marca wiele centrów dystrybucyjnych sieci handlowej Aldi zostało sparaliżowanych. Rolnicy użyli ciągników rolniczych do blokowania magazynów dystrybucyjnych Aldi w całych Niemczech. Sieć handlowa zapowiedziała, iż wkrótce będzie negocjować ceny zakupu produktów mlecznych, które zdaniem rolników i tak są już na granicy opłacalności produkcji. 

 

- Przyczyną ogólnokrajowych protestów są zbliżające się negocjacje w sprawie cen skupu mleka. Dyskont niedawno ogłosił, że obniży ceny produktów mlecznych dla Aldi North i South poprzez koncentrację popytu. Aldi odrzuca zarzuty presji cenowej – czytamy na portalu Agrarheute.

 

W związku z powyższym wielu rolników spontanicznie wyruszyło ze swoich gospodarstw i zablokowało dostęp do centrum dystrybucji Aldi. Organizacja rolnicza LsV-Bayern poinformowała, iż rolnicy w Bawarii czuwali między innymi w magazynach w Roth, Ebersberg, Geisenfeld, Regenstauf, Kleinaitingen i Altenstadt. W poniedziałek wieczorem zostały zablokowane wszystkie cztery centralne magazyny Aldi w Wittlich (dzielnica Bernkastel-Wittlich), Montabaur (dzielnica Westerwald), Grünstadt (dzielnica Bad Dürkheim) i Bingen (dzielnica Mainz-Bingen). Według Andreasa Junga, rzecznika LsV-Bayern – okręg Nadrenia-Palatynat, w manifestacji uczestniczyło około 1000 rolników z 650 ciągnikami.

 

Jak zauważają rolnicy, opłacalność prowadzenia gospodarstw już jest mocno zachwiana, a kolejne obniżki cen skupu mleka mogłyby ich dobić. Struktury rolnictwa są trwale niszczone przez brak ramowych warunków politycznych i dumping cenowy. Zmiany do jakich może dojść, będą nieodwracalne. Lokalne produkty są bardzo popularne, ale należy za nie również uczciwie zapłacić.

 

Źródło: Agrarheute

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy mogą zradykalizować swoje protesty. Sytuac

- To jest niedopuszczalne, że lider grupy rolników leży na z

Na ulicach Warszawy manifestowało kilkadziesiąt ty

- Nie może dochodzić do sytuacji, w której grupa osób, która

Rolnicy blokują drogi we wszystkich województwach.

- Podkarpacie wystartowało dziś pierwsze. Zablokowanych jest