kojs

kojs

CenyRolnicze
18 maja 2021, Wtorek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7050 EUR EUR - 4.5272 GBP GBP - 5.2657 DKK DKK - 0.6088
Archiwum


17.05.2021 13:21 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,20-7,00 zł/kg, średnia: 6,72 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni)

17.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-214,50 (-1,61%), kukurydza CZE21-250,50 (-0,20%), rzepak SIE21-541,00 (-1,23%) [euro/t]

Dodaj komunikat

zm skiba

agrifirm

Za nami II Narodowy Dzień Mlecznej Fermy

Paweł Hetnał

Alworol Wolica Nowa w Aleksandrowie, to jedno z największych gospodarstw rolnych w woj. wielkopolskim. 22 maja br. jego właściciele byli gospodarzami II Narodowego Dnia Mlecznej Fermy. Wydarzenie skupiło 300 hodowców z całego kraju.

 

Wśród uczestników Dnia Mlecznej Fermy przeważali właściciele i prezesi gospodarstw z różnych regionów. Dzięki wydarzeniu hodowcy mieli okazję zapoznać się z ofertą przeszło 40 firm wiodących prym w branży rolniczej. Patronat nad tą imprezą objęły: Polska Rada Rolna, East European Agricultural Alliance i Wielkopolska Izba Rolnicza.

 

Druga edycja tego wydarzenia poświęcona była przede wszystkim poradom dotyczącym przygotowywania paszy z lucerny i traw motylkowych, a także prezentacjom maszyn zielonkowych. Na wyjątkowy charakter imprezy wpłynęło połączenie elementów wystawy, szkolenia, targów oraz dni otwartych. Uroczystość została otwarta m.in. przez Kornela Pabiszczaka, reprezentanta Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

 dzien farmy mlecznej 1

 

Eksperci z branży rolniczej zaznajomili uczestników z prognozami dla rynku mleka i odpowiedzieli na pytanie czego mogą spodziewać się mleczarnie i hodowcy bydła mlecznego w najbliższym czasie. Poruszona została również kwestia zrzeszania hodowców w grupy producentów rolnych, będąca szansą na skuteczny rozwój i osiągnięcie znaczącej pozycji na rynku. W dalszej części miała miejsce prelekcje nt. precyzyjnego rolnictwa i zarządzania gospodarstwem oraz wykład o zwiększaniu wydajności plonów za pomocą polskich aminokwasów. Uczestnicy tego wydarzenia usłyszeli też prelekcję o wpływie nowoczesnego systemu monitoringu „Smartbow” na poprawę dobrostanu i zdrowia bydła. Nie zapomniano również o informacjach dotyczących nowoczesnego systemu kontroli zdrowia i żywienia krów oraz wykrywania rui. Ciekawym punktem programu były wycieczki po gospodarstwie Wojciecha Mroza, na terenie którego odbyło się wydarzenie.Gospodarstwo liczy przeszło 800 krów, zaś jego zwiedzanie koordynowali wyspecjalizowani zootechnicy.

 

dzien mlecznej fermy 2

 

Jak zapowiadają organizatorzy, tematem wiodącym kolejnej, trzeciej edycji wydarzenia będzie przygotowywanie kukurydzy na kiszonkę oraz pokaz i rzetelne porównanie wozów paszowych od wiodących producentów. Zostanie ono przeprowadzone przez niezależnego eksperta. Impreza odbędzie się w gospodarstwie rolnym Sylwestra i Wioletty Imiołek w Domaniewicach (woj. łódzkie).

 

***
Narodowy Dzień Mlecznej Fermy to wydarzenie przeznaczone dla hodowców bydła mlecznego chcących poprawić efektywność swojego gospodarstwa, wydajność stada i jakość produkowanego mleka, a co za tym idzie dla hodowców, którzy w sposób świadomy i zrównoważony chcą rozwijać swój biznes, zachowując przy tym najwyższą dbałość o zdrowie i o dobro swoich zwierząt.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu