Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
13 listopada 2019, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,8902 EUR EUR - 4,2850 GBP GBP - 4,9991 DKK DKK - 0,5735
Archiwum
13.11.2019 12:21 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,80 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,19 zł/kg (na podstawie informacji z 17 ubojni) +++ +++ +++ 12.11.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 178,25 (+ 0,56%), kukurydza STY20 - 163,75 (+ 0,31%), rzepak LUT20 - 388,75 (- 0,89%) [euro/tona] +++ +++ +++ 08.11.2019 12:35 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,80 - 5,50 zł/kg, średnia: 5,08 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Mięso

Ubój świń w Niemczech najniższy od 11 lat

Redakcja

W pierwszych trzech kwartałach 2019 r. do rzeźni w Niemczech dostarczono mniej świń i bydła niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Według wstępnych danych Federalnego Urzędu Statystycznego (Destatis) od 4 stycznia do września do ubojni trafiło 41,05 miliona świń, łącznie z ubojem domowym. Było to 1,33 miliona sztuk, czyli o 3,2 procent mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Uboje świń w Niemczech spadły do najniższego poziomu od jedenastu lat.

Czytaj więcej...

Ukraińskie mięso nie spełnia europejskich standardów, ale wjeżdża do Polski

Redakcja

- Z informacji, które udało mi się uzyskać, to wygląda to tak, że mięso z Ukrainy jedzie do Europy i tylnymi drzwiami do nas wjeżdża. Wjeżdża już w postaci przetworzonego mięsa, albo wjeżdża w ramach kontyngentu, czy nawet omijając kontyngent poprzez tzw. filet z kością, co już nie podlega restrykcjom i kontyngentom – mówi Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso. 

Czytaj więcej...

Belgijska wieprzowina powraca na rynki azjatyckie

Redakcja

Po Indiach i Wietnamie teraz Singapur zdecydował się ponownie otworzyć granice dla belgijskiej wieprzowiny. Kraje te zrezygnowały z zakupów wieprzowiny w Belgii we wrześniu 2018 r. po tym jak ujawniono przypadki afrykańskiego pomoru świń w populacji dzików.

Czytaj więcej...

Niemcy sprzedają świeże mięso z automatów

Redakcja

Jak donosi niemiecka agencja prasowa Meat – Inform, w Niemczech coraz bardziej na popularności zyskują automaty do sprzedaży produktów mięsnych. Na ich korzyść działa ograniczony handel w niedziele w większości punktów sprzedaży.

Czytaj więcej...

Cedrob przeznaczy ćwierć miliarda złotych na przejęcie Zakładów Mięsnych Henryk Kania

Redakcja

Na początku września Cedrob S.A. zawarł umowę produkcji na powierzonych surowcach z Zarządcą Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. w restrukturyzacji. Mięsny potentat z Ciechanowa planuje wznowienie produkcji w zakładach przetwórczych restrukturyzowanej spółki w Goczałkowicach, Pszczynie i Mokrsku już na początku października. W pierwszym etapie planowane jest osiągnięcie produkcji na poziomie 1200 ton miesięcznie.

Czytaj więcej...

KZP-PTCh: Polska wieprzowina jest mięsem bezpiecznym dla konsumentów

Redakcja

- W związku z pojawiającymi się informacjami o zagrożeniu dla konsumentów ze strony mięsa wieprzowego, przypominamy o wynikach badań, które zaprzeczają takim twierdzeniom. Sprawdzono bezpieczeństwo mięsa wieprzowego produkowanego w Polsce, poprzez analizę potencjalnych alergenów oraz zanieczyszczeń występujących w paszach oraz w mięsie. Zaktualizowano także informacje dotyczące aktualnej wartości odżywczej polskiej wieprzowiny, negując wiele dotychczasowych mitów. Badania zrealizowano ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego - czytamy w komunikacie Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej. 

Czytaj więcej...