Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
21.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 231,50 (+ 3,81%), kukurydza CZE21 - 229,00 (+ 1,33%), rzepak MAJ21 - 561,75 (+ 2,60%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

W Brukseli toczy się dyskusja o ograniczeniu transportu zwierząt

Redakcja

Austriacka eurposłanka ÖVP, Simone Schmiedtbauer, promuje w Brukseli ograniczanie transportu zwierząt w Europie. Wg niej celem musi być ubój regionalny i skupienie się na produkcji na rynki lokalne. Wg deputowanej, Unia Europejska powinna czerpać z wymagających, austriackich rozwiązań.

 

Simone Schmiedtbauer, specjalistka ds. rolnictwa ÖVP w Parlamencie Europejskim, wypowiedziała się w czwartek w Brukseli w sprawie dalszego rozwoju przepisów ochronnych dotyczących transportu zwierząt. - Dobrostan zwierząt jest fundamentalną troską również dla nas, rolników i konsumentów. Sam jestem właścicielką zwierząt i chcę zapewnić mojemu inwentarzowi najlepsze możliwe życie, co powinno być kontynuowane w przypadku transportów, w przypadku których muszą być przynajmniej przestrzegane europejskie przepisy - powiedziała Schmiedtbauer portalowi aiz. info.

 

- W Austrii idziemy o krok dalej, jeśli chodzi o dobrostan zwierząt, do tego stopnia, że ​​nasze drogi są systematycznie omijane ze względu na wyższe wymagania i maksymalne kontrole podczas transportu zwierząt. W Parlamencie Europejskim dokładnie sprawdzamy, gdzie przepisy ochronne nie są respektowane. Chciałabym, żeby te przepisy dalej rozwijać, ponieważ dobrostan zwierząt jest priorytetem - powiedział austriacka eurodeputowana.

 

Schmiedtbauer popiera strategię „małych kroków” w zaostrzaniu przepisów, gdzie priorytetem jest ograniczenie transportu zwierząt. - Najlepszym wariantem jest hodowla, ubój i konsumpcja zwierząt na szczeblu regionalnym. Dlatego w Austrii istnieją już obiecujące inicjatywy, na przykład promujące lokalną cielęcinę. Musimy także edukować konsumentów i uświadamiać im, które produkty są najlepszym wyborem dla nich samych, środowiska, klimatu i wreszcie dla nas rolników. Konsumenci muszą wiedzieć, że mięso jest zdrowe, ale powinni też wiedzieć skąd ono zostało przywiezione. Dlatego obowiązkowa etykieta pochodzenia jest niezwykle ważna - wyjaśniła parlamentarzystka.

 

- Stale zwiększamy nasze najwyższe standardy w zakresie transportu zwierząt. Na przykład Austria planuje portal internetowy, który dostarcza informacje o temperaturze na trasach transportu zwierząt, pokazując w ten sposób, czy nie jest zbyt gorąco do transportu, poprzez zwierzęta byłyby narażone na niepotrzebny stres. Austriackie podejście do tej kwestii pełni rolę wzoru do naśladowania w Europie i dołożę wszelkich starań, aby przenieść nasze krajowe doświadczenia względem  dobrostanu zwierząt na szczebel Unii Europejskiej - powiedział Schmiedtbauer.

 

Może zainteresuje Cię również:

Płatności bezpośrednie - wnioski do 17 czerwca 202

Do 17 czerwca wydłużono termin na złożenie wniosku o dopłaty

Rolnik odbiera mleko cielętom? Hodowcy apelują o

Marzec i kwiecień to tradycyjny czas wzmożonych działań orga

Nowa Zelandia wprowadza zakaz transportu zwierząt

Władze Nowej Zelandii oświadczyły 14 kwietnia, że ​​kraj ten