Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
02 marca 2021, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.7765 EUR EUR - 4.5345 GBP GBP - 5.2367 DKK DKK - 0.6098
Archiwum
02.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 2,00%), kukurydza MAR21 - 228,00 (+ 0,22%), rzepak MAJ21 - 502,50 (+ 1,26%) [euro/tona] +++ +++ +++ 01.03.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,30 zł/kg, średnia: 5,93 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Konsumenci biorą sprawy w swoje ręce. Nie chcą jeść importowanej wieprzowiny

Redakcja

Na Tajwanie udostępniono mapę internetową wskazującą certyfikowane restauracje serwujące wieprzowinę wyprodukowaną w kraju. To odpowiedź tamtejszych konsumentów na działania rządu, który otworzył tajwański rynek na amerykańskie mięso wieprzowe zawierające raktopaminę.

 

Strona internetowa stworzona przez użytkownika portalu społecznościowego Facebook, Chiang Ming- tsunga,  zawiera informacje o restauracjach i sklepach, które uzyskały rządową etykietę „Taiwan Pork Label”. Opublikowane dane zawierają: nazwę, adres, godziny pracy i numer etykiety.

 

Mapa obejmuje 4693 firmy na Tajwanie (stan na dzień 29 grudnia), a informacje są stale aktualizowane. Autor zestawienia opiera się na ogólnodostępnych danych opublikowanych przez Radę Rolnictwa (COA) - organ zarządzający sprawami rolnictwa.

 

COA wprowadziła tajwańską etykietę wieprzowiny w październiku ubiegłego roku, po kontrowersyjnej decyzji administracji rządowej zezwalającej na import amerykańskiej wieprzowiny zawierającej raktopaminę, która może być szkodliwa dla zdrowia konsumentów.

 

Etykieta ma na celu weryfikację pochodzenia produktów wieprzowych dla konsumentów, którzy mogą mieć wątpliwości co do jakości importowanego mięsa. Według COA do 31 grudnia wydano około 7000 etykiet, a kontrole mają być przeprowadzane przez National Animal Industry Foundation w styczniu w celu potwierdzenia pochodzenia mięsa.

 

Wprowadzenie na tamtejszy rynek wieprzowiny ze Stanów Zjednoczonych od 1 stycznia pozostaje kwestią sporną, ponieważ samorządy są w konflikcie z rządem centralnym w tej sprawie. Podjęto kroki w celu zakazania stosowania takich produktów na szczeblu lokalnym. Wcześniej Tajwańczycy masowo protestowali na ulicach przeciwko importowi mięsa z USA. Do ekscesów na tym tle, z udziałem polityków, dochodziło również w tamtejszym parlamencie.

 

 

Źródło: Taiwan News

Może zainteresuje Cię również:

Premier obrzucony świńskimi wnętrznościami. Zgodzi

W sierpniu br. Tajwańczycy zostali poinformowani, iż władze

Tajwańczycy nie chcą w amerykańskiej wieprzowiny.

Rząd Tajwanu zniósł zakaz importu wieprzowiny i wołowiny ze

Stany Zjednoczone wysyłają coraz więcej wieprzowin

Amerykańscy eksporterzy wieprzowiny nadal zwiększają swoją o