kowalczyk

kps

CenyRolnicze
11 maja 2021, Wtorek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7514 EUR EUR - 4.5628 GBP GBP - 5.3050 DKK DKK - 0.6137
Archiwum


10.05.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,70-7,10 zł/kg, średnia: 6,95 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

10.05.2021 MATIF: pszenica MAJ21-245,75 (+ 0,82%), kukurydza CZE21-256,75 (-2,38%), rzepak SIE21-532,00 (-1,62%) [euro/t

Dodaj komunikat

zm skiba

agrifirm

W Biedronce ciężko znaleźć polskie mięso

Paweł Hetnał

- Mamy w Biedronce linię Kraina Mięs. Teoretycznie mięsa te mają pochodzić od rodzimych producentów. Z przykrością stwierdzamy, że aby w Biedronce kupić polskie mięso to trzeba się naprawdę wysilić. W ladach chłodniczych polskie mięso, to jest naprawdę rzadkość. Nawet to co jest oznakowane jako polskie, to też mamy do tych produktów zastrzeżenia co do sposobu oznakowania – mówi Janusz Terka z Solidarności Rolników Indywidualnych.

 

Na każdym produkcie jest kod kreskowy kraju pochodzenia. Polska to jest 590. Na tych produktach, które były oznaczone jako produkt polski z biało-czerwoną flagą, to kody kreskowe zaczynały się od 28 lub 29. Dopytywaliśmy na biurze obsługi klienta w Biedronce. Otrzymaliśmy odpowiedź, że jeżeli produkt jest polski, to kod kreskowy musi rozpoczynać się od 590. Zrobiliśmy zgłoszenie i będziemy domagać się od Biedronki wyjaśnień. Nie zostawimy tej sprawy od tak sobie i będziemy dążyć do wyjaśnienia sprawy. Pozostaje też pytanie, czy to rolnicy powinni za takimi rzeczami chodzić i to sprawdzać? Przecież mamy w Polsce instytucje, które powinny takie rzeczy sprawdzać. Rolnik oprócz tego, że musi zajmować się pracą w gospodarstwie, to aby przetrwać jeszcze musi poznać jak funkcjonują zakłady i sieci handlowe.(…) Służby, które powinny działać w marketach i na granicach nie do końca robią to jak należy i z tego względu my mamy kłopoty. Pokazujemy te niedociągnięcia i będziemy domagać się od tych instytucji, które powinny dbać o polską żywności, żeby stanęły na wysokości zadania i robiły to jak należy – zauważa Janusz Terka.

 

 

Uzupełniając to co powiedzieliśmy i to co mówicie nam Wy.🖐️👍 Żeby znaleźć w markecie prawdziwy Polski Produkt trzeba...

Opublikowany przez Solidarność Rolników Piotrków Czwartek, 24 grudnia 2020
Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu