Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
04 marca 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7851 EUR EUR - 4.5540 GBP GBP - 5.2717 DKK DKK - 0.6124
Archiwum
04.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 236,25 (- 0,42%), kukurydza MAR21 - 217,00 (- 3,98%), rzepak MAJ21 - 515,00 (+ 2,23%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

W Biedronce ciężko znaleźć polskie mięso

Paweł Hetnał

- Mamy w Biedronce linię Kraina Mięs. Teoretycznie mięsa te mają pochodzić od rodzimych producentów. Z przykrością stwierdzamy, że aby w Biedronce kupić polskie mięso to trzeba się naprawdę wysilić. W ladach chłodniczych polskie mięso, to jest naprawdę rzadkość. Nawet to co jest oznakowane jako polskie, to też mamy do tych produktów zastrzeżenia co do sposobu oznakowania – mówi Janusz Terka z Solidarności Rolników Indywidualnych.

 

Na każdym produkcie jest kod kreskowy kraju pochodzenia. Polska to jest 590. Na tych produktach, które były oznaczone jako produkt polski z biało-czerwoną flagą, to kody kreskowe zaczynały się od 28 lub 29. Dopytywaliśmy na biurze obsługi klienta w Biedronce. Otrzymaliśmy odpowiedź, że jeżeli produkt jest polski, to kod kreskowy musi rozpoczynać się od 590. Zrobiliśmy zgłoszenie i będziemy domagać się od Biedronki wyjaśnień. Nie zostawimy tej sprawy od tak sobie i będziemy dążyć do wyjaśnienia sprawy. Pozostaje też pytanie, czy to rolnicy powinni za takimi rzeczami chodzić i to sprawdzać? Przecież mamy w Polsce instytucje, które powinny takie rzeczy sprawdzać. Rolnik oprócz tego, że musi zajmować się pracą w gospodarstwie, to aby przetrwać jeszcze musi poznać jak funkcjonują zakłady i sieci handlowe.(…) Służby, które powinny działać w marketach i na granicach nie do końca robią to jak należy i z tego względu my mamy kłopoty. Pokazujemy te niedociągnięcia i będziemy domagać się od tych instytucji, które powinny dbać o polską żywności, żeby stanęły na wysokości zadania i robiły to jak należy – zauważa Janusz Terka.

 

 

Uzupełniając to co powiedzieliśmy i to co mówicie nam Wy.🖐️👍 Żeby znaleźć w markecie prawdziwy Polski Produkt trzeba...

Opublikowany przez Solidarność Rolników Piotrków Czwartek, 24 grudnia 2020
Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Sieci handlowe będą zobowiązane do sprzedaży niema

W związku z trudnościami w zbycie wieprzowiny i wynikającymi

Protestujący rolnicy ciągani po komisariatach. To

- Wygląda na to, że rolnik nie ma prawa do protestu. Można m

Powiat piotrkowski w żółtej strefie ASF. Trwa dorz

Nie słabnie moc afrykańskiego pomoru świń, który w najlepsze