Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
22.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 238,50 (+ 3,02%), kukurydza CZE21 - 233,75 (+ 2,07%), rzepak MAJ21 - 595,25 (+ 5,96%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Przemysł rolno-spożywczy napędza rosyjską gospodarkę. Duży w tym udział producentów wieprzowiny

Redakcja

Wielkość rosyjskiej produkcji wołowiny, wieprzowiny, jagnięciny, koziny, koniny i dziczyzny w Rosji w okresie styczeń-październik 2020 roku wzrosła o 11,4% w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku. Jedną z wiodących branż jest sektor trzody chlewnej, w którym producenci stawiają sobie za cel zwiększenie podaży za granicą i wejścia na nowe rynki.

 

Według statystyk wielkość produkcji mięsa drobiowego w okresie sprawozdawczym spadła o 0,5% i wyniosła 4 mln ton. Produkcja półfabrykatów mięsnych wzrosła o 8,4%, do 3,3 mln ton, wędlin o 3,4%, do 2 mln ton, konserw mięsnych o 12,3%, do 627 mln puszek standardowych.

 

Ponadto wolumen produkcji oleju słonecznikowego i jego nierafinowanych frakcji zwiększył się o 10% i wyniósł 4,7 mln ton. Produkcja mąki pszennej i pszenno-żytniej spadła o 1,5% do 7 mln ton.

 

Jak podkreślono w Ministerstwie Rolnictwa, obecnie krajowy kompleks rolno-przemysłowy jest siłą napędową rosyjskiej gospodarki i wykazuje wysokie tempo rozwoju we wszystkich kluczowych obszarach. Jednocześnie najwyższą dynamikę obserwuje się w segmencie przemysłu spożywczego i przetwórczego. - Dodatnią dynamikę uzyskano dzięki systematycznemu wzrostowi produkcji surowców rolniczych, zwiększeniu dostaw na rynki zagraniczne, poprawie środków wsparcia państwa, a także unowocześnianiu produkcji. Wysokie tempo rozwoju branży pozwala w pełni zapewnić rynek krajowy z podstawowymi produktami spożywczymi i rosnącym potencjałem eksportowym - poinformował resort.

 

Również hodowla trzody chlewnej w Rosji aktywnie się rozwija, ciesząc się dużym zainteresowaniem inwestorów. - W ciągu ostatnich 5 lat produkcja wzrosła 1,3-krotnie o 1,2 mln ton. Pozytywna tendencja została utrzymana również w tym roku - od stycznia do września produkcja żywca wieprzowego wzrosła o 10,4% do 3,9 mln ton - poinformował minister rolnictwa Dzhambulat Khatuov.

 

Wiodącymi regionami na tym obszarze są regiony Kursk, Tambov, Biełgorod, Orel i Woroneż. Według szacunków Ministerstwa Rolnictwa Rosji, całkowita produkcja trzody chlewnej osiągnie 5,4 mln ton w 2020 roku. Wspomniany minister stwierdził, iż przed branżą stoi ważne zadanie zwiększenia podaży za granicą i wejścia na nowe rynki. - Producenci rolni muszą poprawić wydajność i konkurencyjność swoich produktów. Sprzyja temu szeroki wachlarz środków wsparcia państwa, w tym preferencyjne kredyty inwestycyjne, a także krótkoterminowe pożyczki na zakup żywca, pasz, leków weterynaryjnych i opłacanie składek ubezpieczeniowych. Mechanizm ubezpieczenia zwierząt działa skutecznie - ma szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę, że główne zagrożenia związane są z sytuacją epizootyczną – powiedział Khatuov.

 

 

Źródło: pig333.com

Może zainteresuje Cię również:

Sylwia Spurek nie owija w bawełnę. Branża mięsna d

- Czy w końcu zaczniemy łączyć kropki? Hodowla przemysłowa n

Nie zapewnimy bezpieczeństwa żywnościowego jeżeli

- Komisja Europejska rozpoczęła bardzo niebezpieczną dyskusj

Rosja niegdyś była największym importerem wieprzow

- Rosyjskie stowarzyszenie producentów trzody chlewnej przew