Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
25 stycznia 2021, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3.7402 EUR EUR - 4.5436 GBP GBP - 5.1141 DKK DKK - 0.6107
Archiwum
25.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 226,50 (+ 1,46%), kukurydza MAR21 - 211,00 (+ 0,84%), rzepak LUT21 - 437,00 (+ 1,10%) [euro/tona] +++ +++ +++ 25.01.2021 13:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,40 - 6,20 zł/kg, średnia: 5,75 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Holenderska wieprzowina częściowo wraca na rynek chiński

Redakcja

Holenderskie zakłady mięsne, które z własnej inicjatywy zawiesiły eksport do Chin, mogą ponownie eksportować do Państwa Środka. Na rynek chiński został dopuszczony m.in. zakład F. Wellink Lekkerkerk. Natomiast firmy zawieszone przez Chiny, w tym Vion, nie mają jeszcze zielonego światła na wywóz mięsa w tym kierunku.

 

Westfort i F. Wellink Lekkerkerk są pierwszymi firmami, którym ponownie zezwolono na eksport wieprzowiny do Chin. Westfort wstrzymał eksport w czerwcu, a Wellink Lekkerkerk pod koniec lipca. 

 

Paul Wellink usłyszał dobre wieści tuż przed weekendem. - Na szczęście ponownie zostaliśmy dopuszczeni na rynek chiński dzięki pomocy i dzięki naszemu holenderskiemu rządowi, naszemu stowarzyszeniu branżowemu COV i przyjemnemu pozytywnemu nastawieniu ze strony chińskiej – powiedział dyrektor F Wellink Lekkerkerk. - Podjęliśmy kilka dodatkowych środków w porozumieniu z powyższymi organizacjami, aby jak najdłużej utrzymywać Covid-19 poza bramą zakładu.

 

W ramach dodatkowych środków ostrożności, rzeźnia opracowała aplikację do przeprowadzania kontroli stanu zdrowia. Aplikacja wskazuje, czy pracownicy są zdrowi przed wyjazdem do firmy. - Dodatkowa kontrola odbywa się przed ostatecznym przybyciem do firmy. Jeśli nie mają żadnych objawów, wyruszają do pracy - mówi Paul Wellink.

 

Wellink Lekkerkerk zmaksymalizował również liczbę szatni, a pracownicy są zobowiązani do noszenia masek. Ponadto większy nacisk kładzie się na dezynfekcję. Pracownicy są również losowo testowani na hali produkcyjnej.

 

Dwie lokalizacje Vion (Boxtel i Groenlo) oraz Van Rooi Meat nadal znajdują się na liście zawieszonych firm z powodu wykrycia w tych zakładach koronawirusa.  W najbliższą środę chiński minister spraw zagranicznych złoży krótką wizytę w Holandii. Być może po spotkaniu władz obu krajów zapadną decyzje o wznowieniu eksportu wieprzowiny przez ww. firmy.

 

 

Źródło: Pig Business

Może zainteresuje Cię również:

Śmierć współmałżonka? Pomoc covidowa nie przysługu

„Pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych COVID-19” nie pr

Dlaczego ministerstwo rolnictwa wspiera tucz hotel

- Pomoc publiczna powinna być ukierunkowana tylko dla podmio

Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS przed

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że