Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 października 2020, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3.8759 EUR EUR - 4.5774 GBP GBP - 5.0579 DKK DKK - 0.6151
Archiwum
26.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 207,25 (- 1,19%), kukurydza LIS20 - 196,50 (0,00%), rzepak LIS20 - 391,25 (- 0,19%) [euro/tona] +++ +++ +++ 26.10.2020 12:32 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,90 - 4,55 zł/kg, średnia: 4,24 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++

Holenderska wieprzowina częściowo wraca na rynek chiński

Redakcja

Holenderskie zakłady mięsne, które z własnej inicjatywy zawiesiły eksport do Chin, mogą ponownie eksportować do Państwa Środka. Na rynek chiński został dopuszczony m.in. zakład F. Wellink Lekkerkerk. Natomiast firmy zawieszone przez Chiny, w tym Vion, nie mają jeszcze zielonego światła na wywóz mięsa w tym kierunku.

 

Westfort i F. Wellink Lekkerkerk są pierwszymi firmami, którym ponownie zezwolono na eksport wieprzowiny do Chin. Westfort wstrzymał eksport w czerwcu, a Wellink Lekkerkerk pod koniec lipca. 

 

Paul Wellink usłyszał dobre wieści tuż przed weekendem. - Na szczęście ponownie zostaliśmy dopuszczeni na rynek chiński dzięki pomocy i dzięki naszemu holenderskiemu rządowi, naszemu stowarzyszeniu branżowemu COV i przyjemnemu pozytywnemu nastawieniu ze strony chińskiej – powiedział dyrektor F Wellink Lekkerkerk. - Podjęliśmy kilka dodatkowych środków w porozumieniu z powyższymi organizacjami, aby jak najdłużej utrzymywać Covid-19 poza bramą zakładu.

 

W ramach dodatkowych środków ostrożności, rzeźnia opracowała aplikację do przeprowadzania kontroli stanu zdrowia. Aplikacja wskazuje, czy pracownicy są zdrowi przed wyjazdem do firmy. - Dodatkowa kontrola odbywa się przed ostatecznym przybyciem do firmy. Jeśli nie mają żadnych objawów, wyruszają do pracy - mówi Paul Wellink.

 

Wellink Lekkerkerk zmaksymalizował również liczbę szatni, a pracownicy są zobowiązani do noszenia masek. Ponadto większy nacisk kładzie się na dezynfekcję. Pracownicy są również losowo testowani na hali produkcyjnej.

 

Dwie lokalizacje Vion (Boxtel i Groenlo) oraz Van Rooi Meat nadal znajdują się na liście zawieszonych firm z powodu wykrycia w tych zakładach koronawirusa.  W najbliższą środę chiński minister spraw zagranicznych złoży krótką wizytę w Holandii. Być może po spotkaniu władz obu krajów zapadną decyzje o wznowieniu eksportu wieprzowiny przez ww. firmy.

 

 

Źródło: Pig Business

Może zainteresuje Cię również:

Działania marketingowe rynku mięsnego w cieniu kor

Rynek mięsny wciąż walczy o swoją pozycję. Polska należy do

250 mln zł wsparcia dla gmin, na których funkcjono

Ćwierć miliarda złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Rolnicy szli „odwiedzić” premiera. Mateusz Morawie

Protestujący dzisiaj rolnicy, wyruszając tuż po godz. 10 prz