Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
12 kwietnia 2021, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3.8144 EUR EUR - 4.5330 GBP GBP - 5.2411 DKK DKK - 0.6095
Archiwum
12.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 211,25 (- 0,71%), kukurydza CZE21 - 216,25 (- 0,35%), rzepak MAJ21 - 502,50 (- 1,57%) [euro/tona] +++ +++ +++ 12.04.2021 13:35 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,90 - 6,70 zł/kg, średnia: 6,13 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Holenderska wieprzowina częściowo wraca na rynek chiński

Redakcja

Holenderskie zakłady mięsne, które z własnej inicjatywy zawiesiły eksport do Chin, mogą ponownie eksportować do Państwa Środka. Na rynek chiński został dopuszczony m.in. zakład F. Wellink Lekkerkerk. Natomiast firmy zawieszone przez Chiny, w tym Vion, nie mają jeszcze zielonego światła na wywóz mięsa w tym kierunku.

 

Westfort i F. Wellink Lekkerkerk są pierwszymi firmami, którym ponownie zezwolono na eksport wieprzowiny do Chin. Westfort wstrzymał eksport w czerwcu, a Wellink Lekkerkerk pod koniec lipca. 

 

Paul Wellink usłyszał dobre wieści tuż przed weekendem. - Na szczęście ponownie zostaliśmy dopuszczeni na rynek chiński dzięki pomocy i dzięki naszemu holenderskiemu rządowi, naszemu stowarzyszeniu branżowemu COV i przyjemnemu pozytywnemu nastawieniu ze strony chińskiej – powiedział dyrektor F Wellink Lekkerkerk. - Podjęliśmy kilka dodatkowych środków w porozumieniu z powyższymi organizacjami, aby jak najdłużej utrzymywać Covid-19 poza bramą zakładu.

 

W ramach dodatkowych środków ostrożności, rzeźnia opracowała aplikację do przeprowadzania kontroli stanu zdrowia. Aplikacja wskazuje, czy pracownicy są zdrowi przed wyjazdem do firmy. - Dodatkowa kontrola odbywa się przed ostatecznym przybyciem do firmy. Jeśli nie mają żadnych objawów, wyruszają do pracy - mówi Paul Wellink.

 

Wellink Lekkerkerk zmaksymalizował również liczbę szatni, a pracownicy są zobowiązani do noszenia masek. Ponadto większy nacisk kładzie się na dezynfekcję. Pracownicy są również losowo testowani na hali produkcyjnej.

 

Dwie lokalizacje Vion (Boxtel i Groenlo) oraz Van Rooi Meat nadal znajdują się na liście zawieszonych firm z powodu wykrycia w tych zakładach koronawirusa.  W najbliższą środę chiński minister spraw zagranicznych złoży krótką wizytę w Holandii. Być może po spotkaniu władz obu krajów zapadną decyzje o wznowieniu eksportu wieprzowiny przez ww. firmy.

 

 

Źródło: Pig Business

Może zainteresuje Cię również:

Producenci ziemniaków totalnie odcięci od rynków z

Producenci warzyw, zwłaszcza ziemniaków i cebuli, są zrozpac

Rolnik na kwarantannie jak trendowaty. Weterynarz

Pani Ewie z woj. świętokrzyskiego wyprosiła się maciora. Pro

Holenderskie problemy z eksportem wieprzowiny do C

Rzeźnia Van Rooi Meat z Helmond od zeszłego tygodnia ubija m