Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 września 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.8359 EUR EUR - 4.5055 GBP GBP - 4.9195 DKK DKK - 0.6055
Archiwum
21.09.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 193,25 (- 0,64%), kukurydza LIS20 - 170,00 (- 0,87%), rzepak LIS20 - 391,00 (- 1,01%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.09.2020 13:26 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,50 - 5,60 zł/kg, średnia: 4,88 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++

Niemieckie sieci handlowe obniżyły ceny wieprzowiny, ale w obawie przed hodowcami świń zrobili to bez krzykliwej reklamy

Redakcja

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, sieć handlowa Aldi obniżyła ceny produktów wieprzowych w swoich sklepach. Pod koniec maja Aldi został ostro skrytykowany za same przymiarki do takiego ruchu. Teraz dyskont stara się nie przyciągać uwagi i powstrzymuje się od natarczywej reklamy niskich cen. 

 

- Oczywiście niższe ceny zakupu muszą również zostać przeniesione na konsumentów, ale firmy prowadzące handel detaliczny żywnością nie mogą wykorzystywać swojej siły rynkowej ze szkodą dla producentów i wywierać nieproporcjonalnej presji cenowej na poziomie producenta. Poziom cen kiełbasy i mięsa, który został skrupulatnie zbudowany po wzroście cen na rynku trzody chlewnej w ostatnich miesiącach, w stosunku do gwałtownego oporu ze strony handlu detalicznego żywnością, nie powinien być ponownie niszczony przez Aldi – uważa niemieckie stowarzyszenie reprezentujące interesy hodowców trzody chlewnej ISN.

 

Według raportu Lebensmittelzeitung Aldi obniżył w ubiegłym tygodniu cenę kilkunastu rodzajów kiełbas o 10 do 20 centów za paczkę. Spadek cen sprzedaży nie jest niespodzianką, ponieważ Aldi Nord i Aldi Süd ogłosili już w maju, w środku kryzysu związanego z koronawirusem, że chcą obniżyć ceny mięsa.

 

Natychmiast po ogłoszeniu swojego pomysłu, władze dyskontu zostały ostro skrytykowane przez stowarzyszenia polityczne, rolnicze i działające na rzecz dobrostanu zwierząt i wywołały publiczne oburzenie. Aldi najwyraźniej wyciągnął z tego wnioski i jak dotąd powstrzymywał się od agresywnej reklamy niższych cen. Obniżka ceny jest widoczna tylko na stronie internetowej Aldi Nord. Według LZ w Aldi Süd nie ma nawet oznak obniżonych cen.

 

Tym samym tropem muszą więc zmierzać konkurencyjne sieci handlowe. Według LZ niższe ceny można również znaleźć w sklepach w Lidl. Również w tym przypadku promocja niższych cen jest powściągliwa. Tylko sieć Norma podała do publicznej wiadomości obniżkę ceny i ogłosiła w zeszły piątek, że większość kiełbas będzie oferowana taniej. Cena kiełbas Wiener w pakiecie 1000g była już w weekend o 50 centów tańsza.

 

- Aldi próbuje zyskać wizerunkowo w tej trudnej sytuacji, cicho i potajemnie obniżając cenę. Dla zrównoważonej niemieckiej hodowli świń nie jest to korzystne działania – uważa ISN.

Może zainteresuje Cię również:

21.09.2020 Ceny skupu tuczników i macior: stawki p

W porównaniu do minionego tygodnia, dzisiaj notowane przecię

Część żywca i wieprzowiny z Niemiec zapewne wjedzi

W ostatnim notowaniu VEZG cena niemieckich tuczników została

Cena niemieckich tuczników pozostała na dnie

Na dużej giełdzie tuczników w Niemczech utrzymano piątkową c