Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
08 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9666 EUR EUR - 4,4739 GBP GBP - 4,9699 DKK DKK - 0,6005
Archiwum
10.07.2020 13:19 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,09 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ 09.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 187,75 (+ 0,40%), kukurydza SIE20 - 175,75 (+ 1,15%), rzepak SIE20 - 385,25 (+ 0,06%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++

Kolejne przypadki koronawirusa w starachowickim Animeksie

Redakcja

U czternastu pracowników zakładów mięsnych Animex Foods w Starachowicach potwierdzono zakażenie koronawirusem. Obecnie do domów odesłano w sumie ponad 150 pracowników, którzy jednocześnie zostali poddani testom w kierunku koronawirusa – zdecydowana większość przebadanych do tej pory osób uzyskało wynik negatywny.

 

Jak czytamy w portalu echodnia.eu, ciągu minionego weekendu doszło w tej firmie 9 nowych przypadków zakażeń. To osoby z grona przebywających już na kwarantannie oraz nowe, które poczuły się gorzej w ostatnich dniach. Warto wiedzieć, że kwarantanna nie dotyczy tylko pracowników, ale też ludzi z ich otoczenia poza firmą.

 

- Jesteśmy spokojni o to, co dzieje się wewnątrz firmy. Produkujemy żywność, więc noszenie maseczek, rękawiczek to dla nas norma, którą teraz jeszcze wzmocniliśmy. Pracownik bez takich zabezpieczeń nie jest wpuszczany na teren zakładu. Nasi pracownicy byli nauczeni takich standardów bezpieczeństwa zanim pojawił się koronawirus. To nie Animex jest tu problemem, ale to co się dzieje poza firmą. To koronawirus trafia do nas a nie odwrotnie. Ostatnie rozluźnienie spowodowane łagodzeniem zakazów sprawia, że ludzie spotykają się i, jak widać w mediach, nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Chcę też uspokoić opinię publiczną w związku z pojawiającymi się pogłoskami o zamknięciu zakładu. W starachowickim Animexie zatrudnionych jest ponad 1,5 tysiąca osób, więc w razie gdyby kolejne musiały udać się na kwarantannę, będzie miał kto ich zastąpić – mówi rzecznik prasowy Animex Foods, Łukasz Dominiak w rozmowie z portalem Echo Dnia.

 

Źródło: echodnia.eu

Może zainteresuje Cię również:

Unijny rynek zapełnił się elementami z kością, szc

Poseł Krzysztof Jurgiel wystąpił do Komisji Europejskiej z i

W niemieckich chlewniach tłoczą się świnie. Wetery

Federalna Izba Weterynarzy zwróciła się do rządu federalnego

Hodowcy trzody chlewnej z Holandii podejrzewają, ż

Hodowcy świń z Holandii obawiają się, że zakaz importu nałoż