Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
25 lutego 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.6943 EUR EUR - 4.5143 GBP GBP - 5.2367 DKK DKK - 0.6071
Archiwum
25.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,75 (+ 0,20%), kukurydza MAR21 - 229,25 (- 0,11%), rzepak MAJ21 - 488,25 (+ 0,77%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.02.2021 13:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,40 zł/kg, średnia: 6,02 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Koronawirus w ubojniach w Holandii i Francji. Dwa zakłady wstrzymały produkcję

Redakcja

Ubojnia holenderskiej grupy Vion w Groenlo została zamknięto w trybie natychmiastowym po tym, jak 45 pracowników uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Podobne zdarzenia mają miejsce we Francji, gdzie zamknięto jedną z dwóch rzeźni, gdzie stwierdzono przypadki koronawirusa wśród zatrudnionych.

 

Holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich (NVWA) potwierdza doniesienia holenderskich mediów. Wszyscy pracownicy zakładu zostaną przetestowani. Ze względu na dużą liczbę infekcji NVWA nie może dłużej gwarantować zdrowia weterynarzy i zdecydowali, że dla zachowania ostrożności wstrzymają pracę. Oznacza to, że rzeźnia musi być zamknięta, ponieważ ubój nie jest dozwolony bez nadzoru.

 

Od pewnego czasu istniały obawy dotyczące sytuacji w rzeźniach .Osiemdziesiąt procent pracowników to pracownicy z innych krajów i często mieszkają razem. Pojawiaja się również uwagi, iż w rzeźniach często brakuje bezpiecznego dystansu pomiędzy pracownikami.

 

To nie pierwszy przypadek wykrycia COVID-19 w holenderskim zakładzie mięsnym. Wcześniej 28 pracowników zakładu Vion w Scherpenzeel uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa i zostało umieszczonych w kwarantannie.

 

Podobne przypadki maja miejsce we francuskich rzeźniach, gdzie w dwóch ubojniach wykryto ponad 100 zakażeń. Obie firmy znajdują się w dużej odległości od siebie i nie są ze sobą powiązane. Jedna firma znajduje się w departamencie Côtes d'Armor w Bretonie, druga w departamencie Loiret w regionie Centre-Val de Loire, kilkaset kilometrów na wschód.

 

Drugi z wymienionych francuskich zakładów został zamknięty do 25 maja. Według serwisu branżowego „Pleinchamp”, rzeźnia w Loiret dysponuje wydajnością uboju 55 000 ton rocznie i jest największą tego typu firmą w regionie. Oprócz uboju, w tym samym miejscu przeprowadza się rozbiór i przetwarzanie mięsa.

Może zainteresuje Cię również:

Koronawirus w duńskiej rzeźni. Zakład zamknięty do

Ubojnia bydła Danish Crown w Husum stała się ogniskiem zakaż

Wzrost cen skupu trzody chlewnej w Niemczech to kw

Wysokie ceny paszy, ograniczenia z powodu ASF oraz Covid-19

Co niszczy polskich drobiarzy? Niskie ceny żywca,

Miniony rok był najcięższym dla polskiego drobiarstwa w jego