Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7255 EUR EUR - 4.5354 GBP GBP - 5.0920 DKK DKK - 0.6096
Archiwum
22.01.2021 13:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,60 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 21.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 232,50 (- 0,64%), kukurydza MAR21 - 213,75 (+ 0,12%), rzepak LUT21 - 433,75 (+ 1,46%) [euro/tona] +++ +++ +++

Koronawirus w zakładzie mięsnym Animexu w Starachowicach. Ponad 30 osób na kwarantannie

Redakcja

- Zakażenie koronawirusem wykryto u jednego z pracowników starachowickiej przetwórni mięsa Animex. W związku z tym 33 osoby są odizolowane – informuje Radio Kielce. Zakład pracuje jednak normalnie. 

 

Jak podaje rozgłośnia, do zakażenia doszło w miejscu zamieszkania chorego, przez kontakt z personelem medycznym. Wszystkie osoby, które się ze sobą kontaktowały zostały objęte nadzorem i kwarantanną. - Powiatowy lekarz weterynarii w Starachowicach, Zbigniew Polak, potwierdza, że został poinformowany o przypadku wykrycia koronawirusa u jednej osoby z Animeksu. Dodał, że zakład przeprowadził dezynfekcję w magazynie ekspedycyjnym, gdzie wydaje się zapakowany towar, bo tam pracowała zakażona osoba, poza tym zakład pracuje normalnie. Nie było kontaktu z większą grupą z załogi ani z linią produkcyjną. Zbigniew Polak dodał, że zakład bardzo restrykcyjnie dba o przestrzeganie zasad higieny, pracownicy noszą odzież ochronną, maseczki, mierzona jest także temperatura ciała przed rozpoczęciem pracy. Wobec tego żywność produkowana przez Animex jest bezpieczna do spożycia – czytamy na portalu Radia Kielce.

 

O blisko 40 osobach poddanych kwarantannie informuje natomiast portal echodnia.eu. - We wtorek, 12 maja, na kwarantannę skierowane zostały osoby, które miały kontakt z zakażonym - w sumie 34 osoby, oraz członkowie jego rodziny, w tym pracownica starachowickiego szpitala. Na szczęście, pracownik nie miał kontaktu z żywnością produkowaną w Animexie – podaje Echo Dnia.

 

- Ewidentnie jest to skutek rozluźnienia obowiązujących obostrzeń, a przede wszystkim nie noszenia maseczek. Już minął czas, gdy koronawirus trafiał do nas poprzez osoby wracające zza granicy. Teraz sami między sobą roznosimy wirusa – stwierdziła w rozmowie z portalem dyrektor Sanepidu w Starachowicach, Ewa Dróżdż.

 

Źródło: Radio Kielce/echodnia.eu

Może zainteresuje Cię również:

Bustowski wygrał z korporacją. Działacz zarzuca pr

7 sierpnia 2020 spółka Animex Foods wystąpił do sądu z aktem

Śmierć współmałżonka? Pomoc covidowa nie przysługu

„Pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych COVID-19” nie pr

Dlaczego ministerstwo rolnictwa wspiera tucz hotel

- Pomoc publiczna powinna być ukierunkowana tylko dla podmio