Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
29 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7610 EUR EUR - 4,4194 GBP GBP - 4,8766 DKK DKK - 0,5938
Archiwum
03.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 180,25 (- 1,37%), kukurydza SIE20 - 182,00 (+ 2,25%), rzepak LIS20 - 384,00 (+ 0,59%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.08.2020 12:47 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 5,10 zł/kg, średnia: 4,36 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Koronawirus w zakładzie mięsnym Animexu w Starachowicach. Ponad 30 osób na kwarantannie

Redakcja

- Zakażenie koronawirusem wykryto u jednego z pracowników starachowickiej przetwórni mięsa Animex. W związku z tym 33 osoby są odizolowane – informuje Radio Kielce. Zakład pracuje jednak normalnie. 

 

Jak podaje rozgłośnia, do zakażenia doszło w miejscu zamieszkania chorego, przez kontakt z personelem medycznym. Wszystkie osoby, które się ze sobą kontaktowały zostały objęte nadzorem i kwarantanną. - Powiatowy lekarz weterynarii w Starachowicach, Zbigniew Polak, potwierdza, że został poinformowany o przypadku wykrycia koronawirusa u jednej osoby z Animeksu. Dodał, że zakład przeprowadził dezynfekcję w magazynie ekspedycyjnym, gdzie wydaje się zapakowany towar, bo tam pracowała zakażona osoba, poza tym zakład pracuje normalnie. Nie było kontaktu z większą grupą z załogi ani z linią produkcyjną. Zbigniew Polak dodał, że zakład bardzo restrykcyjnie dba o przestrzeganie zasad higieny, pracownicy noszą odzież ochronną, maseczki, mierzona jest także temperatura ciała przed rozpoczęciem pracy. Wobec tego żywność produkowana przez Animex jest bezpieczna do spożycia – czytamy na portalu Radia Kielce.

 

O blisko 40 osobach poddanych kwarantannie informuje natomiast portal echodnia.eu. - We wtorek, 12 maja, na kwarantannę skierowane zostały osoby, które miały kontakt z zakażonym - w sumie 34 osoby, oraz członkowie jego rodziny, w tym pracownica starachowickiego szpitala. Na szczęście, pracownik nie miał kontaktu z żywnością produkowaną w Animexie – podaje Echo Dnia.

 

- Ewidentnie jest to skutek rozluźnienia obowiązujących obostrzeń, a przede wszystkim nie noszenia maseczek. Już minął czas, gdy koronawirus trafiał do nas poprzez osoby wracające zza granicy. Teraz sami między sobą roznosimy wirusa – stwierdziła w rozmowie z portalem dyrektor Sanepidu w Starachowicach, Ewa Dróżdż.

 

Źródło: Radio Kielce/echodnia.eu

Może zainteresuje Cię również:

Zakład drobiarski zamknięty z powodu koronawirusa.

W zakładzie drobiarskim firmy Ami w Mikstacie (woj. wielkopo

Największa rzeźnia w Niemczech wchodzi na wyższe o

Po konsultacji z lokalnymi władzami, Tönnies może zwiększyć

Koronawirus w ubojni Danish Crown. Ponad 60 osób z

W ubojni Danish Crown w Ringsted w Danii ponad 60 osób jest