Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 listopada 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.7625 EUR EUR - 4.4714 GBP GBP - 5.0283 DKK DKK - 0.6006
Archiwum
24.11.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 212,75 (+ 0,59%), kukurydza STY21 - 196,00 (+ 0,13%), rzepak LUT21 - 411,75 (- 0,90%) [euro/tona] +++ +++ +++ 23.11.2020 12:59 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,00 - 4,00 zł/kg, średnia: 3,40 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Sektor mięsny w USA i Kanadzie zmaga się z deficytem pracowników

Redakcja

Wiodące firmy z sektora mięsnego w USA i Kanadzie uważają, że ich dalszemu funkcjonowaniu zagraża epidemia koronawirusa. Branża ta jest uzależniona od pracowników z zagranicy, zwłaszcza z Meksyku. Jednak wielu zagranicznych pracowników nie jest obecnie w stanie bez przeszkód podróżować m.in. do ferm trzody chlewnej, co prowadzi do dużych niedoborów personelu. 

 

Każdego roku dziesiątki tysięcy pracowników z zagranicy przyjeżdżają z zezwoleniami na pracę tymczasową lub pobyt w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ponieważ warunki wjazdu do tych krajów zostały znacznie zaostrzone w wyniku epidemii koronawirusa, hodowle trzody chlewnej są teraz zaniepokojone utrzymaniem produkcji. Pod presją przemysłu mięsnego prezydent Donald Trump wcześniej złagodził warunki przyjmowania zagranicznych pracowników w sektorze mięsnym.

 

American Association of Pig Farmers (Krajowe Stowarzyszenie Producentów Wieprzowiny) ma teraz nadzieję na złagodzenie obostrzeń, głównie dla zagranicznych pracowników w gospodarstwach trzodowych. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Iowa State University, obecnie firmy z sektora mięsnego zmagają się z niedoborami personelu, a niektóre fermy świń zależą wyłącznie od Meksykanów. Obecnie nie ma możliwości uzupełnienia brakującej kadry. Nie zmienia to jednak faktu, że ilość bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych znacznie wzrosła z powodu komplikacji wywołanych koronawirusem. Szacuje się, że ok. 3,3 mln osób straciło pracę z tego powodu.

 

Może zainteresuje Cię również:

Pierwszy przypadek zakażenia norek wirusem SARS-Co

Naukowcy z Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej Gdański

Bruksela rozważa interwencję na rynku wieprzowiny

Komisja Europejska zamierza rozważyć interwencję na rynku wi

Czy rzeź norek jest uzasadniona? Opinie OIE i EFSA

Koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u norek na fermach w wielu p