Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.8014 EUR EUR - 4.5546 GBP GBP - 5.2376 DKK DKK - 0.6124
Archiwum
15.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 219,50 (- 0,57%), kukurydza CZE21 - 221,00 (0,00%), rzepak MAJ21 - 508,00 (+ 0,20%) [euro/tona] +++ +++ 14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Sektor mięsny w USA i Kanadzie zmaga się z deficytem pracowników

Redakcja

Wiodące firmy z sektora mięsnego w USA i Kanadzie uważają, że ich dalszemu funkcjonowaniu zagraża epidemia koronawirusa. Branża ta jest uzależniona od pracowników z zagranicy, zwłaszcza z Meksyku. Jednak wielu zagranicznych pracowników nie jest obecnie w stanie bez przeszkód podróżować m.in. do ferm trzody chlewnej, co prowadzi do dużych niedoborów personelu. 

 

Każdego roku dziesiątki tysięcy pracowników z zagranicy przyjeżdżają z zezwoleniami na pracę tymczasową lub pobyt w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ponieważ warunki wjazdu do tych krajów zostały znacznie zaostrzone w wyniku epidemii koronawirusa, hodowle trzody chlewnej są teraz zaniepokojone utrzymaniem produkcji. Pod presją przemysłu mięsnego prezydent Donald Trump wcześniej złagodził warunki przyjmowania zagranicznych pracowników w sektorze mięsnym.

 

American Association of Pig Farmers (Krajowe Stowarzyszenie Producentów Wieprzowiny) ma teraz nadzieję na złagodzenie obostrzeń, głównie dla zagranicznych pracowników w gospodarstwach trzodowych. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Iowa State University, obecnie firmy z sektora mięsnego zmagają się z niedoborami personelu, a niektóre fermy świń zależą wyłącznie od Meksykanów. Obecnie nie ma możliwości uzupełnienia brakującej kadry. Nie zmienia to jednak faktu, że ilość bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych znacznie wzrosła z powodu komplikacji wywołanych koronawirusem. Szacuje się, że ok. 3,3 mln osób straciło pracę z tego powodu.

 

Może zainteresuje Cię również:

Producenci ziemniaków totalnie odcięci od rynków z

Producenci warzyw, zwłaszcza ziemniaków i cebuli, są zrozpac

Rolnik na kwarantannie jak trendowaty. Weterynarz

Pani Ewie z woj. świętokrzyskiego wyprosiła się maciora. Pro

Czy szczepionki na COVID-19 dla zwierząt mają sens

Rosja poinformowała, że jako pierwsza na świecie utworzyła i