Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
31 marca 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 4,1466 EUR EUR - 4,5523 GBP GBP - 5,1052 DKK DKK - 0,6096
Archiwum
30.03.2020 MATIF: pszenica kons. MAJ20 - 196,25 (+ 0,64%), kukurydza CZE20 - 167,75 (0,00%), rzepak MAJ20 - 360,75 (+ 1,19%) [euro/tona] +++ +++ +++ 30.03.2020 12:35 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,90 - 4,70 zł/kg, średnia: 4,24 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++

Rosyjska wołowina pojawi się na rynku chińskim. Trwają negocjacje ws. wieprzowiny

Redakcja

Chińczycy poinformowali w tym tygodniu o otwarciu rynku wołowiny dla dwóch rosyjskich producentów. Rosja kontynuuje również rozmowy z Chinami w sprawie dostaw wieprzowiny. Podobne negocjacje prowadzone są z Japonią.

 

Rosjanie na tę chwilę dostarczają do Chin jedynie drób. Dwóch rosyjskich producentów certyfikowanych na eksport do Chin to firma mięsna w Briańsku, która należy do prywatnej grupy Miratorg oraz prywatna firma Zarechnoe. - Podpisanie protokołu było poprzedzone długim przeglądem rosyjskiego systemu nadzoru i zatwierdzeniem tekstu protokołu - poinformował lekarz weterynarii Rosselkhoznadzor.

 

Rosja nadal negocjuje z Chinami dostawy wieprzowiny do Państwa Środka. Być może strona chińska uzna zasadę regionalizacji dla rosyjskich producentów. Podkreśla się dobrą infrastrukturę jeśli chodzi o hodowlę świń w Rosji i bezpieczeństwo biologiczne jakie tam panuje. Większość dużych ferm komercyjnych przekroczyła rządowe wymogi w tym zakresie. Struktura przemysłu w dużych, w większości w pełni zintegrowanych przedsiębiorstwach - tj. z własną hodowlą, a czasem także z własną rzeźnią - oznacza, że prawie nie ma handlu świniami ani prosiętami między przedsiębiorstwami. Wiele firm transportuje i zabija wyłącznie swoje świnie. Pomaga to utrzymać ASF z dala od tych hodowli.

 

Ponadto 2 grudnia ub.r. zastępca szefa Rosselkhoznadzor Konstantin Savenkov przeprowadził konsultacje telefoniczne z szefem Departamentu Kontroli Weterynaryjnej Biura Bezpieczeństwa Żywności i Spraw Konsumenckich Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa Japonii Norio Kumagai. Japoński organ analizuje możliwość importu wołowiny i wieprzowiny z Rosji.

Może zainteresuje Cię również:

Odstępstwa od obowiązku wykonywania badań laborato

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że we współpracy z prze

Unijny eksport mięsa przynosi coraz większe zyski.

Eksporterzy mięsa z Unii Europejskiej osiągnęli nowy rekord

Walka z koronawirusem spycha na boczny tor problem

Polowania zostały wstrzymane, a myśliwi zastanawiają się czy