Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
14 kwietnia 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.8065 EUR EUR - 4.5552 GBP GBP - 5.2513 DKK DKK - 0.6125
Archiwum
13.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 217,50 (+ 2,96%), kukurydza CZE21 - 218,25 (+ 0,92%), rzepak MAJ21 - 505,25 (+ 0,55%) [euro/tona] +++ +++ +++ 12.04.2021 13:35 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,90 - 6,70 zł/kg, średnia: 6,13 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Rosyjska wołowina pojawi się na rynku chińskim. Trwają negocjacje ws. wieprzowiny

Redakcja

Chińczycy poinformowali w tym tygodniu o otwarciu rynku wołowiny dla dwóch rosyjskich producentów. Rosja kontynuuje również rozmowy z Chinami w sprawie dostaw wieprzowiny. Podobne negocjacje prowadzone są z Japonią.

 

Rosjanie na tę chwilę dostarczają do Chin jedynie drób. Dwóch rosyjskich producentów certyfikowanych na eksport do Chin to firma mięsna w Briańsku, która należy do prywatnej grupy Miratorg oraz prywatna firma Zarechnoe. - Podpisanie protokołu było poprzedzone długim przeglądem rosyjskiego systemu nadzoru i zatwierdzeniem tekstu protokołu - poinformował lekarz weterynarii Rosselkhoznadzor.

 

Rosja nadal negocjuje z Chinami dostawy wieprzowiny do Państwa Środka. Być może strona chińska uzna zasadę regionalizacji dla rosyjskich producentów. Podkreśla się dobrą infrastrukturę jeśli chodzi o hodowlę świń w Rosji i bezpieczeństwo biologiczne jakie tam panuje. Większość dużych ferm komercyjnych przekroczyła rządowe wymogi w tym zakresie. Struktura przemysłu w dużych, w większości w pełni zintegrowanych przedsiębiorstwach - tj. z własną hodowlą, a czasem także z własną rzeźnią - oznacza, że prawie nie ma handlu świniami ani prosiętami między przedsiębiorstwami. Wiele firm transportuje i zabija wyłącznie swoje świnie. Pomaga to utrzymać ASF z dala od tych hodowli.

 

Ponadto 2 grudnia ub.r. zastępca szefa Rosselkhoznadzor Konstantin Savenkov przeprowadził konsultacje telefoniczne z szefem Departamentu Kontroli Weterynaryjnej Biura Bezpieczeństwa Żywności i Spraw Konsumenckich Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa Japonii Norio Kumagai. Japoński organ analizuje możliwość importu wołowiny i wieprzowiny z Rosji.

Może zainteresuje Cię również:

Nie będzie premii za lochy w odstrzałach planowany

Na początku lutego br. ukazało się w Dzienniku Ustaw długo w

Chiny napędzają globalny popyt na wieprzowinę. Duń

Rzeźnia Danish Crown spodziewa się w tym roku zwiększonego p

Import wieprzowiny do Ukrainy spadł o 32%. Polska

Według danych Państwowej Służby Celnej Ukrainy wolumen impor