Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
20 stycznia 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7303 EUR EUR - 4.5237 GBP GBP - 5.1069 DKK DKK - 0.6082
Archiwum
20.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 234,00 (- 0,74%), kukurydza MAR21 - 213,50 (- 1,39%), rzepak LUT21 - 427,50 (- 1,21%) [euro/tona] +++ +++ +++ 20.01.2021 13:42 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 5,80 zł/kg, średnia: 5,61 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++

Rosyjska wołowina pojawi się na rynku chińskim. Trwają negocjacje ws. wieprzowiny

Redakcja

Chińczycy poinformowali w tym tygodniu o otwarciu rynku wołowiny dla dwóch rosyjskich producentów. Rosja kontynuuje również rozmowy z Chinami w sprawie dostaw wieprzowiny. Podobne negocjacje prowadzone są z Japonią.

 

Rosjanie na tę chwilę dostarczają do Chin jedynie drób. Dwóch rosyjskich producentów certyfikowanych na eksport do Chin to firma mięsna w Briańsku, która należy do prywatnej grupy Miratorg oraz prywatna firma Zarechnoe. - Podpisanie protokołu było poprzedzone długim przeglądem rosyjskiego systemu nadzoru i zatwierdzeniem tekstu protokołu - poinformował lekarz weterynarii Rosselkhoznadzor.

 

Rosja nadal negocjuje z Chinami dostawy wieprzowiny do Państwa Środka. Być może strona chińska uzna zasadę regionalizacji dla rosyjskich producentów. Podkreśla się dobrą infrastrukturę jeśli chodzi o hodowlę świń w Rosji i bezpieczeństwo biologiczne jakie tam panuje. Większość dużych ferm komercyjnych przekroczyła rządowe wymogi w tym zakresie. Struktura przemysłu w dużych, w większości w pełni zintegrowanych przedsiębiorstwach - tj. z własną hodowlą, a czasem także z własną rzeźnią - oznacza, że prawie nie ma handlu świniami ani prosiętami między przedsiębiorstwami. Wiele firm transportuje i zabija wyłącznie swoje świnie. Pomaga to utrzymać ASF z dala od tych hodowli.

 

Ponadto 2 grudnia ub.r. zastępca szefa Rosselkhoznadzor Konstantin Savenkov przeprowadził konsultacje telefoniczne z szefem Departamentu Kontroli Weterynaryjnej Biura Bezpieczeństwa Żywności i Spraw Konsumenckich Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa Japonii Norio Kumagai. Japoński organ analizuje możliwość importu wołowiny i wieprzowiny z Rosji.

Może zainteresuje Cię również:

Chiny: duże firmy kwitną dzięki ASF

Najświeższa analiza przygląda się, jak duży wpływ na ceny wi

Ukraina objęła woj. zachodniopomorskie zakazem imp

Decyzją z dnia 13 stycznia 2021 r. strona ukraińska rozszerz

Niemiecka wieprzowina wraca na rynki trzecie? Na p

Od czasu pojawienia się pierwszych przypadków wirusa ASF we