Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
17 lutego 2020, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,9189 EUR EUR - 4,2502 GBP GBP - 5,1109 DKK DKK - 0,5689
Archiwum
17.02.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 194,00 (0,00%), kukurydza MAR20 - 168,25 (0,00%), rzepak MAJ20 - 400,75 (+ 0,31%) [euro/tona] +++ +++ +++ 17.02.2020 12:32 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,68 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Rosyjska wołowina pojawi się na rynku chińskim. Trwają negocjacje ws. wieprzowiny

Redakcja

Chińczycy poinformowali w tym tygodniu o otwarciu rynku wołowiny dla dwóch rosyjskich producentów. Rosja kontynuuje również rozmowy z Chinami w sprawie dostaw wieprzowiny. Podobne negocjacje prowadzone są z Japonią.

 

Rosjanie na tę chwilę dostarczają do Chin jedynie drób. Dwóch rosyjskich producentów certyfikowanych na eksport do Chin to firma mięsna w Briańsku, która należy do prywatnej grupy Miratorg oraz prywatna firma Zarechnoe. - Podpisanie protokołu było poprzedzone długim przeglądem rosyjskiego systemu nadzoru i zatwierdzeniem tekstu protokołu - poinformował lekarz weterynarii Rosselkhoznadzor.

 

Rosja nadal negocjuje z Chinami dostawy wieprzowiny do Państwa Środka. Być może strona chińska uzna zasadę regionalizacji dla rosyjskich producentów. Podkreśla się dobrą infrastrukturę jeśli chodzi o hodowlę świń w Rosji i bezpieczeństwo biologiczne jakie tam panuje. Większość dużych ferm komercyjnych przekroczyła rządowe wymogi w tym zakresie. Struktura przemysłu w dużych, w większości w pełni zintegrowanych przedsiębiorstwach - tj. z własną hodowlą, a czasem także z własną rzeźnią - oznacza, że prawie nie ma handlu świniami ani prosiętami między przedsiębiorstwami. Wiele firm transportuje i zabija wyłącznie swoje świnie. Pomaga to utrzymać ASF z dala od tych hodowli.

 

Ponadto 2 grudnia ub.r. zastępca szefa Rosselkhoznadzor Konstantin Savenkov przeprowadził konsultacje telefoniczne z szefem Departamentu Kontroli Weterynaryjnej Biura Bezpieczeństwa Żywności i Spraw Konsumenckich Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa Japonii Norio Kumagai. Japoński organ analizuje możliwość importu wołowiny i wieprzowiny z Rosji.

Może zainteresuje Cię również:

Rzeźnie liczą zyski, a rolnicy mają problem ze spr

Zarząd Lubelskiej Izby Rolniczej stanowczo sprzeciwia się pr

Restrukturyzacja małych gospodarstw na obszarach -

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogł

Szybki wzrost cen wieprzowiny w Danii. Konsumenci

Duńscy producenci wieprzowiny mogą cieszyć się z dużego eksp