Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7255 EUR EUR - 4.5354 GBP GBP - 5.0920 DKK DKK - 0.6096
Archiwum
22.01.2021 13:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,60 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 21.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 232,50 (- 0,64%), kukurydza MAR21 - 213,75 (+ 0,12%), rzepak LUT21 - 433,75 (+ 1,46%) [euro/tona] +++ +++ +++

Chińczycy szukają w Europie wołowiny i jagnięciny

Redakcja

Od połowy września chińscy urzędnicy są obecni w Wielkiej Brytanii, aby przeprowadzać inspekcje hodowli bydła i owiec oraz zakładów przetwórczych, ponieważ Chiny zamierzają zdywersyfikować import wołowiny i jagnięciny od przyszłego roku. 


W Wielkiej Brytanii wizyta ta była bardzo oczekiwana, ponieważ Państwo Środka od wielu lat zakazuje importu jagnięciny i wołowiny z Wysp. Deanna Jones, dyrektor ds. Rozwoju eksportu HCC (Meat Promotion Wales (HCC) to wiodąca w branży organizacja odpowiedzialna za rozwój, promocję i marketing walijskiego czerwonego mięsa) powiedziała, że wizyta była kolejnym ważnym krokiem po ogłoszeniu w tym roku podpisania umowy w sprawie wołowiny, która może doprowadzić do otwarcia chińskiego rynku już 2020 r. - Chiński rynek jest oczywiście najbardziej zaludniony na świecie. Gdybyśmy byli w stanie znieść historyczne ograniczenia eksportu do Republiki Ludowej, może to być znaczący impuls dla hodowców jagniąt i wołowiny w Walii – stwierdziła Jones.

 

- Latem poczyniliśmy duże postępy w dziedzinie wołowiny po inspekcji GACC i wizycie chińskiej delegacji wysokiego szczebla z rządem walijskim w gospodarstwach w Walii – dodaje Jones. - Zawsze jednak było jasne, że możliwość eksportu jagnięciny jest niezwykle ważna. Dlatego z przyjemnością obserwujemy postępy również w tej dziedzinie, chociaż jest za wcześnie, aby powiedzieć, kiedy może rozpocząć się eksport mięsa baraniego – dodała szefowa ds. ekportu HCC.

 

Minister środowiska, energii i gospodarki wiejskiej Lesley Griffiths powiedział, że sektor czerwonego mięsa ma ogromne znaczenie dla walijskiego rolnictwa i gospodarki. - Gdy przygotowujemy się do opuszczenia Unii Europejskiej, zniesienie ograniczeń może stanowić doskonałą okazję dla naszych producentów do eksploracji nowych rynków zagranicznych i zdobycia pozycji na chińskim rynku dla naszego mięsa – stwierdził minister.

 

Bliska otwarcia bram eksportowych jest również duńska wołowina. Obecnie głównymi dostawcami wołowiny i jagnięciny w Chinach są Argentyna, Brazylia, Urugwaj, Australia i Nowa Zelandia.

Może zainteresuje Cię również:

Hodowcy świń z Ukrainy czekają na otwarcie rynku c

- Ukraiński agrobiznes oczekuje od reaktywowanego ministerst

Chiny: opinia konsumentów o ASF wpływa na ceny mię

Rynek mięsa w Chinach doświadcza dynamicznych zmian pod wpły

Rośnie hiszpański eksport wieprzowiny do Chin i …

Według najnowszego raportu opublikowanego przez Interporc, w