Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.8014 EUR EUR - 4.5546 GBP GBP - 5.2376 DKK DKK - 0.6124
Archiwum
15.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 219,50 (- 0,57%), kukurydza CZE21 - 221,00 (0,00%), rzepak MAJ21 - 508,00 (+ 0,20%) [euro/tona] +++ +++ 14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Chińczycy szukają w Europie wołowiny i jagnięciny

Redakcja

Od połowy września chińscy urzędnicy są obecni w Wielkiej Brytanii, aby przeprowadzać inspekcje hodowli bydła i owiec oraz zakładów przetwórczych, ponieważ Chiny zamierzają zdywersyfikować import wołowiny i jagnięciny od przyszłego roku. 


W Wielkiej Brytanii wizyta ta była bardzo oczekiwana, ponieważ Państwo Środka od wielu lat zakazuje importu jagnięciny i wołowiny z Wysp. Deanna Jones, dyrektor ds. Rozwoju eksportu HCC (Meat Promotion Wales (HCC) to wiodąca w branży organizacja odpowiedzialna za rozwój, promocję i marketing walijskiego czerwonego mięsa) powiedziała, że wizyta była kolejnym ważnym krokiem po ogłoszeniu w tym roku podpisania umowy w sprawie wołowiny, która może doprowadzić do otwarcia chińskiego rynku już 2020 r. - Chiński rynek jest oczywiście najbardziej zaludniony na świecie. Gdybyśmy byli w stanie znieść historyczne ograniczenia eksportu do Republiki Ludowej, może to być znaczący impuls dla hodowców jagniąt i wołowiny w Walii – stwierdziła Jones.

 

- Latem poczyniliśmy duże postępy w dziedzinie wołowiny po inspekcji GACC i wizycie chińskiej delegacji wysokiego szczebla z rządem walijskim w gospodarstwach w Walii – dodaje Jones. - Zawsze jednak było jasne, że możliwość eksportu jagnięciny jest niezwykle ważna. Dlatego z przyjemnością obserwujemy postępy również w tej dziedzinie, chociaż jest za wcześnie, aby powiedzieć, kiedy może rozpocząć się eksport mięsa baraniego – dodała szefowa ds. ekportu HCC.

 

Minister środowiska, energii i gospodarki wiejskiej Lesley Griffiths powiedział, że sektor czerwonego mięsa ma ogromne znaczenie dla walijskiego rolnictwa i gospodarki. - Gdy przygotowujemy się do opuszczenia Unii Europejskiej, zniesienie ograniczeń może stanowić doskonałą okazję dla naszych producentów do eksploracji nowych rynków zagranicznych i zdobycia pozycji na chińskim rynku dla naszego mięsa – stwierdził minister.

 

Bliska otwarcia bram eksportowych jest również duńska wołowina. Obecnie głównymi dostawcami wołowiny i jagnięciny w Chinach są Argentyna, Brazylia, Urugwaj, Australia i Nowa Zelandia.

Może zainteresuje Cię również:

Holenderskie problemy z eksportem wieprzowiny do C

Rzeźnia Van Rooi Meat z Helmond od zeszłego tygodnia ubija m

Mięsny gigant nie narzeka na zyski. Będzie inwesty

Holenderska firma z branży mięsnej Vion Food pomyślnie zakoń

Rząd w Pekinie zapewnia, że odbudowuje stado trzod

Ministerstwo Rolnictwa Chin poinformowało, że stado loch nie