Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 listopada 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8848 EUR EUR - 4,2807 GBP GBP - 5,0014 DKK DKK - 0,5729
Archiwum
15.11.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 177,25 (- 0,14%), kukurydza STY20 - 164,25 (+ 0,15%), rzepak LUT20 - 389,25 (0,00%) [euro/tona] +++ +++ +++ 15.11.2019 12:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,80 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,09 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

Zbiórka na przebadanie mięsa z sieci handlowych

Redakcja

Marcin Bustowski, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników RP Solidarni, zaaranżował zbiórkę pieniędzy na przebadanie mięsa i produktów rolno - spożywczych sprzedawanych w Polsce. Badanie ma na celu ukazać jak wygląda stężenie azotynów i azotanów oraz substancji niedozwolonych w tym antybiotyków np. w mięsie ze sklepowej chłodni.

 

- Spożywanie tych substancji może powodować raka u człowieka, zgodnie z raportem NIK (kliknij tutaj - przyp.red.) – przestrzega na swoim facebook'owym profilu Bustowski. Dodaje, iż jeśli koszt badań okaże się mniejszy niż zakłada inicjator akcji, to z nadwyżki będą zakupione testery do szkół, przedszkoli oraz szpitali onkologii dziecięcej. Przewodniczący Związku za cel postawił sobie zebranie 50 tys. zł. Na tę chwilę zgromadził 11 proc. tej kwoty. Dodajmy, iż w ostatnich tygodniach Marcin Bustowski na swoim facebook'owym koncie przedstawia wyniki badań produktów rolno-spożyczwczych zakupionych w sieciach handlowych. Badania są przeprowadzane urządzeniem, których rezultat nie jest naukowo wiążący. Dlatego szef ZZRR Solidarni zdecydował się na zbiórkę pieniędzy na badania laboratoryjne. Wcześniej wystąpił do sieci handlowych o przekazanie środków na przebadanie produktów sprzedawanych w ich sklepach.

 

Od dłuższego czasu Bustowski walczy również z tuczem nakładczym trzody chlewnej. W jego opinii, to właśnie ten system produkcji zwierzęcej generuje największą ilość substancji szkodliwych dla ludzi, zawartych w mięsie wieprzowym.

 

Więcej szczegółów dotyczących zbiórki znajdziesz tutaj - kliknij. 

Może zainteresuje Cię również:

Starcie liderów organizacji rolniczych. Dokąd zmie

Michał Kołodziejczak, prezes fundacji Agro Unia, domaga się

Czy w ARiMR dokonał się cud? Wg ministra Agencja w

- 28 sierpnia było około 20 tysięcy zaległych wniosków, któr

Rakotwórcza żywność w sklepach? Związek rolniczy w

Związek Zawodowy Rolników RP „Solidarni” zwrócił się do prez