Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ 02.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 2,00%), kukurydza MAR21 - 228,00 (+ 0,22%), rzepak MAJ21 - 502,50 (+ 1,26%) [euro/tona] +++ +++ +++

Zbiórka na przebadanie mięsa z sieci handlowych

Redakcja

Marcin Bustowski, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników RP Solidarni, zaaranżował zbiórkę pieniędzy na przebadanie mięsa i produktów rolno - spożywczych sprzedawanych w Polsce. Badanie ma na celu ukazać jak wygląda stężenie azotynów i azotanów oraz substancji niedozwolonych w tym antybiotyków np. w mięsie ze sklepowej chłodni.

 

- Spożywanie tych substancji może powodować raka u człowieka, zgodnie z raportem NIK (kliknij tutaj - przyp.red.) – przestrzega na swoim facebook'owym profilu Bustowski. Dodaje, iż jeśli koszt badań okaże się mniejszy niż zakłada inicjator akcji, to z nadwyżki będą zakupione testery do szkół, przedszkoli oraz szpitali onkologii dziecięcej. Przewodniczący Związku za cel postawił sobie zebranie 50 tys. zł. Na tę chwilę zgromadził 11 proc. tej kwoty. Dodajmy, iż w ostatnich tygodniach Marcin Bustowski na swoim facebook'owym koncie przedstawia wyniki badań produktów rolno-spożyczwczych zakupionych w sieciach handlowych. Badania są przeprowadzane urządzeniem, których rezultat nie jest naukowo wiążący. Dlatego szef ZZRR Solidarni zdecydował się na zbiórkę pieniędzy na badania laboratoryjne. Wcześniej wystąpił do sieci handlowych o przekazanie środków na przebadanie produktów sprzedawanych w ich sklepach.

 

Od dłuższego czasu Bustowski walczy również z tuczem nakładczym trzody chlewnej. W jego opinii, to właśnie ten system produkcji zwierzęcej generuje największą ilość substancji szkodliwych dla ludzi, zawartych w mięsie wieprzowym.

 

Więcej szczegółów dotyczących zbiórki znajdziesz tutaj - kliknij. 

Może zainteresuje Cię również:

Gobarto: Nie przerzucamy całkowitego ciężaru obecn

- Prawdą jest, że zaproponowaliśmy hodowcom współpracującym

Szkodliwe dodatki w wędlinach? Ministerstwo odradz

- Główny Lekarz Weterynarii informuje, że jedynie wyniki bad

Co ministerstwo rolnictwa wie o tuczu nakładczym w

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Inspekcja Weteryna