Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
17 września 2019, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,9412 EUR EUR - 4,3410 GBP GBP - 4,8882 DKK DKK - 0,5813
Archiwum
17.09.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 171,00 (- 0,44%), kukurydza LIS19 - 164,00 (+ 0,15%), rzepak LIS19 - 386,00 (- 0,52%) [euro/tona] +++ +++ +++ 16.09.2019 12:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,30 zł/kg (na podstawie informacji z 18 ubojni) +++ +++

Zbiórka na przebadanie mięsa z sieci handlowych

Redakcja

Marcin Bustowski, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników RP Solidarni, zaaranżował zbiórkę pieniędzy na przebadanie mięsa i produktów rolno - spożywczych sprzedawanych w Polsce. Badanie ma na celu ukazać jak wygląda stężenie azotynów i azotanów oraz substancji niedozwolonych w tym antybiotyków np. w mięsie ze sklepowej chłodni.

 

- Spożywanie tych substancji może powodować raka u człowieka, zgodnie z raportem NIK (kliknij tutaj - przyp.red.) – przestrzega na swoim facebook'owym profilu Bustowski. Dodaje, iż jeśli koszt badań okaże się mniejszy niż zakłada inicjator akcji, to z nadwyżki będą zakupione testery do szkół, przedszkoli oraz szpitali onkologii dziecięcej. Przewodniczący Związku za cel postawił sobie zebranie 50 tys. zł. Na tę chwilę zgromadził 11 proc. tej kwoty. Dodajmy, iż w ostatnich tygodniach Marcin Bustowski na swoim facebook'owym koncie przedstawia wyniki badań produktów rolno-spożyczwczych zakupionych w sieciach handlowych. Badania są przeprowadzane urządzeniem, których rezultat nie jest naukowo wiążący. Dlatego szef ZZRR Solidarni zdecydował się na zbiórkę pieniędzy na badania laboratoryjne. Wcześniej wystąpił do sieci handlowych o przekazanie środków na przebadanie produktów sprzedawanych w ich sklepach.

 

Od dłuższego czasu Bustowski walczy również z tuczem nakładczym trzody chlewnej. W jego opinii, to właśnie ten system produkcji zwierzęcej generuje największą ilość substancji szkodliwych dla ludzi, zawartych w mięsie wieprzowym.

 

Więcej szczegółów dotyczących zbiórki znajdziesz tutaj - kliknij. 

Może zainteresuje Cię również:

Ujawniła patologie w systemie tuczu nakładczego. T

Ewa N., rolniczka z Wielkopolski, zasiadła na ławie oskarżon

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP chce zaw

Członkowie Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP, najczę

Co ministerstwo wie o tuczu nakładczym? Niewiele..

„Jest super, więc o co ci chodzi?” - pytał niegdyś w jednej