Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 listopada 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8848 EUR EUR - 4,2807 GBP GBP - 5,0014 DKK DKK - 0,5729
Archiwum
15.11.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 177,25 (- 0,14%), kukurydza STY20 - 164,25 (+ 0,15%), rzepak LUT20 - 389,25 (0,00%) [euro/tona] +++ +++ +++ 15.11.2019 12:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,80 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,09 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

Trwa nagonka na polską wołowinę. Słowacka minister nawołuje do wycofania polskiego mięsa z sieci handlowych

Redakcja

Słowacka minister rolnictwa i rozwoju wsi Gabriela Matečná spotkała się z przedstawicielami sieci handlowych i zaprosiła ich do wstrzymania sprzedaży polskiego mięsa. Jak można przeczytać w komunikacie słowackiego resortu rolnictwa, to odpowiedź „na przypadki sprzedaży polskiego mięsa od chorych krów”.

 

- Bezpieczeństwo żywności jest na pierwszym miejscu. Nie pozwolę, aby polskie mięso było zagrożeniem dla słowackich konsumentów. Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość żywności na Słowacji sprzedawana jest w sklepach, kieruję apel do sieci handlowych aby powstrzymały się od sprzedaży polskiego mięsa - powiedziała minister rolnictwa Gabriela Matečná. Kilka sieci już ogłosiło, że zaprzestanie sprzedaży polskiego mięsa. Minister ostrzegła także przed wzrostem zapasów mrożonego mięsa z naszego kraju, które wg niej nie budzi na rynku większego zainteresowania i można założyć, że w ofercie niebawem pojawi się wołowina z Polski w niskich cenach.

 

Apel do sieci handlowych jest kolejnym z serii działań mających na celu "kontrolę bezpieczeństwa mięsa z Polski". Minister Gabriela Matka ubiegłym tygodniu skierowała do Głównego Lekarza Weterynarii dyspozycje w sprawie środków nadzwyczajnych dotyczących importu wołowiny z Polski. Każdy odbiorca polskiej wołowiny jest zobowiązany zgłosić dostawę do elektronicznego systemu Państwowej Administracji Weterynaryjnej i Żywnościowej nie później niż 24 godziny przed dostawą. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa mają być stosowane do momentu opublikowania raportu z kontroli Komisji Europejskiej w polskich ubojniach.

 

ogloszenia dla hodowcow bydla

Może zainteresuje Cię również:

Ministerstwo wskazuje przyczynę niskich cen skupu

Nie zmowa cenowa na rynku skupu bydła, a zapaść eksportowa j

Polacy nie jedzą wołowiny. Jest dla nas za droga

Mimo, że jako naród zjadamy rocznie pokaźne porcje mięsa, to

Pierwsze oskarżenia za nielegalny ubój zwierząt w

Cztery osoby usłyszały zarzuty znęcania się nad zwierzętami