Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
17 września 2019, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,9412 EUR EUR - 4,3410 GBP GBP - 4,8882 DKK DKK - 0,5813
Archiwum
17.09.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 171,00 (- 0,44%), kukurydza LIS19 - 164,00 (+ 0,15%), rzepak LIS19 - 386,00 (- 0,52%) [euro/tona] +++ +++ +++ 16.09.2019 12:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,30 zł/kg (na podstawie informacji z 18 ubojni) +++ +++

Trwa nagonka na polską wołowinę. Słowacka minister nawołuje do wycofania polskiego mięsa z sieci handlowych

Redakcja

Słowacka minister rolnictwa i rozwoju wsi Gabriela Matečná spotkała się z przedstawicielami sieci handlowych i zaprosiła ich do wstrzymania sprzedaży polskiego mięsa. Jak można przeczytać w komunikacie słowackiego resortu rolnictwa, to odpowiedź „na przypadki sprzedaży polskiego mięsa od chorych krów”.

 

- Bezpieczeństwo żywności jest na pierwszym miejscu. Nie pozwolę, aby polskie mięso było zagrożeniem dla słowackich konsumentów. Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość żywności na Słowacji sprzedawana jest w sklepach, kieruję apel do sieci handlowych aby powstrzymały się od sprzedaży polskiego mięsa - powiedziała minister rolnictwa Gabriela Matečná. Kilka sieci już ogłosiło, że zaprzestanie sprzedaży polskiego mięsa. Minister ostrzegła także przed wzrostem zapasów mrożonego mięsa z naszego kraju, które wg niej nie budzi na rynku większego zainteresowania i można założyć, że w ofercie niebawem pojawi się wołowina z Polski w niskich cenach.

 

Apel do sieci handlowych jest kolejnym z serii działań mających na celu "kontrolę bezpieczeństwa mięsa z Polski". Minister Gabriela Matka ubiegłym tygodniu skierowała do Głównego Lekarza Weterynarii dyspozycje w sprawie środków nadzwyczajnych dotyczących importu wołowiny z Polski. Każdy odbiorca polskiej wołowiny jest zobowiązany zgłosić dostawę do elektronicznego systemu Państwowej Administracji Weterynaryjnej i Żywnościowej nie później niż 24 godziny przed dostawą. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa mają być stosowane do momentu opublikowania raportu z kontroli Komisji Europejskiej w polskich ubojniach.

 

ogloszenia dla hodowcow bydla

Może zainteresuje Cię również:

Dlaczego ceny bydła mięsnego są tak katastrofalnie

Jest kilka czynników, które wpływają na załamanie opłacalnoś

Dla polskiego sektora wołowiny konieczne jest szyb

Jak podają służby celne, lipcowy import wołowiny w Chinach u

Przyszłość wołowiny: co wpływa na decyzję konsumen

W ciągu zaledwie dekady, pomiędzy latami 1990 i 2009, świato