Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Trwa nagonka na polską wołowinę. Słowacka minister nawołuje do wycofania polskiego mięsa z sieci handlowych

Redakcja

Słowacka minister rolnictwa i rozwoju wsi Gabriela Matečná spotkała się z przedstawicielami sieci handlowych i zaprosiła ich do wstrzymania sprzedaży polskiego mięsa. Jak można przeczytać w komunikacie słowackiego resortu rolnictwa, to odpowiedź „na przypadki sprzedaży polskiego mięsa od chorych krów”.

 

- Bezpieczeństwo żywności jest na pierwszym miejscu. Nie pozwolę, aby polskie mięso było zagrożeniem dla słowackich konsumentów. Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość żywności na Słowacji sprzedawana jest w sklepach, kieruję apel do sieci handlowych aby powstrzymały się od sprzedaży polskiego mięsa - powiedziała minister rolnictwa Gabriela Matečná. Kilka sieci już ogłosiło, że zaprzestanie sprzedaży polskiego mięsa. Minister ostrzegła także przed wzrostem zapasów mrożonego mięsa z naszego kraju, które wg niej nie budzi na rynku większego zainteresowania i można założyć, że w ofercie niebawem pojawi się wołowina z Polski w niskich cenach.

 

Apel do sieci handlowych jest kolejnym z serii działań mających na celu "kontrolę bezpieczeństwa mięsa z Polski". Minister Gabriela Matka ubiegłym tygodniu skierowała do Głównego Lekarza Weterynarii dyspozycje w sprawie środków nadzwyczajnych dotyczących importu wołowiny z Polski. Każdy odbiorca polskiej wołowiny jest zobowiązany zgłosić dostawę do elektronicznego systemu Państwowej Administracji Weterynaryjnej i Żywnościowej nie później niż 24 godziny przed dostawą. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa mają być stosowane do momentu opublikowania raportu z kontroli Komisji Europejskiej w polskich ubojniach.

 

ogloszenia dla hodowcow bydla

Może zainteresuje Cię również:

Czy polska wołowina podbije rynek chiński?

Według prezesa Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydł

Akty oskarżenia po aferze z leżakami w Kalinowie.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zakończyła postępowanie prz

Polska wołowina ma ogromny potencjał. Do sukcesu p

- Polak zjada 4 kg wołowiny rocznie -  trzy razy mniej