Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9591 EUR EUR - 4,4465 GBP GBP - 4,9043 DKK DKK - 0,5966
Archiwum
07.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 184,75 (+ 1,23%), kukurydza SIE20 - 171,75 (+ 1,33%), rzepak SIE20 - 381,75 (+ 0,66%) [euro/tona] +++ +++ +++ 06.07.2020 12:55 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,53 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++

Trwa nagonka na polską wołowinę. Słowacka minister nawołuje do wycofania polskiego mięsa z sieci handlowych

Redakcja

Słowacka minister rolnictwa i rozwoju wsi Gabriela Matečná spotkała się z przedstawicielami sieci handlowych i zaprosiła ich do wstrzymania sprzedaży polskiego mięsa. Jak można przeczytać w komunikacie słowackiego resortu rolnictwa, to odpowiedź „na przypadki sprzedaży polskiego mięsa od chorych krów”.

 

- Bezpieczeństwo żywności jest na pierwszym miejscu. Nie pozwolę, aby polskie mięso było zagrożeniem dla słowackich konsumentów. Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość żywności na Słowacji sprzedawana jest w sklepach, kieruję apel do sieci handlowych aby powstrzymały się od sprzedaży polskiego mięsa - powiedziała minister rolnictwa Gabriela Matečná. Kilka sieci już ogłosiło, że zaprzestanie sprzedaży polskiego mięsa. Minister ostrzegła także przed wzrostem zapasów mrożonego mięsa z naszego kraju, które wg niej nie budzi na rynku większego zainteresowania i można założyć, że w ofercie niebawem pojawi się wołowina z Polski w niskich cenach.

 

Apel do sieci handlowych jest kolejnym z serii działań mających na celu "kontrolę bezpieczeństwa mięsa z Polski". Minister Gabriela Matka ubiegłym tygodniu skierowała do Głównego Lekarza Weterynarii dyspozycje w sprawie środków nadzwyczajnych dotyczących importu wołowiny z Polski. Każdy odbiorca polskiej wołowiny jest zobowiązany zgłosić dostawę do elektronicznego systemu Państwowej Administracji Weterynaryjnej i Żywnościowej nie później niż 24 godziny przed dostawą. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa mają być stosowane do momentu opublikowania raportu z kontroli Komisji Europejskiej w polskich ubojniach.

 

ogloszenia dla hodowcow bydla

Może zainteresuje Cię również:

TVN nagłaśnia kolejną aferę z „leżakami”. Tym raze

- Chore krowy, które miały zostać przerobione na produkty sp

Polska wołowina pod ostrzałem. Brytyjscy rolnicy w

Jak informuje portal popularnej gazety Daily Mail, kilka tyg

Rynek wołowiny: Za chwilę sytuacja będzie tak fata

Polscy producenci mięsa wołowego zwrócili się do Komisji Eur